İçeriğe Yönlendir

Sahte Motor Yagi Hakkinda

Serdar Akgül

Recommended Posts

Serdar Akgül

Iyi aksamlar. Daha onceden de netten 2-3 defa motor yagi almistim. Sanayide 120-130 Tl araliginda olan Mobil Esp 5-30 yagi nette 94-100 Tl araliginda temin edebiliyoruz ve ben 94 TL ye daha once almis oldugum bir saticidan yine aldim. Bugun kafama takilan bu yaglar sahte olabilir mi? Ya da orjinalligi nasil anlayabilirim?

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci
(düzenlendi)

Sahte değil. Anadoluya gelene kadar bikaç el değiştirip,ulaşım kâr vs  son fiyat artıyor. Siz daha az elden geçmiş yağ alıyorsunuz.95 lira ile 120 lira arasında anormal fark yok zaten.

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Nette gecenlerde bakinirken denk gelmistim. En cok satilan motor yaglarinin tonlarca sahtesini uretip satisa hazir hale getirmisler. Hatta bazi yag bayilerinden bos yag bidonlarini satin alanlar bile oldugu soyleniyor... O bakimdan merak ettim. Anlama imkaniniz var midir diye?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Sanal ya da gerçek mağazadan olsun, yağ alırken bu endişeyi hep duymuşumdur. Hala da duyuyorum. Mobil yağ şişe ya da bidonlarının ağzında folyo kapak yok, aldığım ürünler sahte mi diye mobil distribütörüne mail atmıştım. Gelen cevapta hayır, ürünlerimizde folyo kapak yok demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Evet. Benim 3. Mobil esp yag degisimim. Ucunde de folyo yoktu.. Bende hem endise ediyorum ama vaz gecemiyorum

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Castrol marka yağlarda kapak altında bir de folyo var. Hep Castrol kullandım. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Artık netteki yağ satıcıları tarih de yazmaya başladı. 2015 üretimi gibi. Yağda tarihin bir önemi var mı.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Evet castrollerde folyo mevcut. Ama en cokta castrollerde sahtelikten bahsediliyor...

Artık netteki yağ satıcıları tarih de yazmaya başladı. 2015 üretimi gibi. Yağda tarihin bir önemi var mı.

Bir yerde 5 yil raf omru diye okumustum..
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Haberlerde gorunce kusku duymamak elde degil. Uygun fiyat ve taksitte isin icine girince..

Hologram gibi güvenlik önlemleri alsalar da kurtulsak

Dogru soyluyorsunuz ama sahtesini uretemedikleri bisey kalmadi ki piyasada...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hologram gibi güvenlik önlemleri alsalar da kurtulsak

Holgramı etiketçilerde yaptırabiliryorsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Sürekli aynı parçacıdan motorcraft yağ alırım daha bir sorun yaşamadım bu sefer yağ alırken haberlerde gördüm sahte yağ varmış sahte çıkarsa yağ nasıl anlaşılır diye sordum arabana koy 3 gün geçmeden motoru kucaklayınca anlarsın sahtemi gerçekmi olduğunu dedi  :D

Yorum bağlantısı

Tespit iyiymis

Valla abi adam çok net konuştu başkası bedava da verse değişik yerden almam yağ

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otostarttan aldım bir kaç defa. Mobilden teyit ettik. Onlara yağ verdiklerini doğruladılar.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hepsiburada' dan alıyorum ve biliyorum ki sattığı, aracılık ettiği ürünün kontrolünü yapıyor hemde uygun fiyata.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Holgramı etiketçilerde yaptırabiliryorsun.

Alkollü içecekler şişesi gibi yapsınlar  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

en son esp 5/30 mobil bayideki iyatı 120 tl idi

Evet Kayseri'de bayide de 120 tl. Hatta başka bir yağcı 140 TL fiyat çekti ....

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Güvenilir yerden alırsanız sıkıntı olmaz. Hepsiburada'da Mobil Super 3000 Formula FE X1 5-30 4 litre 59tl mesela. Aracımda kullanıyorum gayet iyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...