İçeriğe Yönlendir

Clio 4 1. Yıl Bakımı

Yusuf Aycibin

Recommended Posts

Yusuf Aycibin

Merhabalar;

Aracım 13500 kmde fakat 1 yılı doldurduğu için bakım zamanı geldi gerçi ben daha 1 buçuk ay oldu alalı ama bendne öncesi vardı haliyle şimdi serviste bu yıllık bakımına götürsem ne kadar fiyat çıkar? garantisi devam etsin diye yoksa kendim yapsam daha mı iyi olur ? :s karar vermedim açıkçası gereksiz yere servis e o kadar para vermekte istemiyorum sonuçta aynı şeyleri yapacaklar motor yağı filtreler tamam ben yapsam 250 tl serviste kim bilir ne kadar a çıkıcak 500ü geçer tahminim ayrıca bakımı ben yapsam garantiden çıkartsam yada 20 binde servis e götürsem nasıl olur fikirlerinizi bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

ya sırf garantiden sebep havadan o kadar para vermekte hiç işime gelmiyor bu dar zamanda aynı işlemi ben 200 250 yaparken adamlar 500 600 lira fiyat çıkartıcakalr şimdi sinir küpü olucam :)

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Şöyle düşünün araçta durduk yere bir ariza meydana geldi servise gittiniz baktılar garanti dışı bu sefer bakımdan daha fazla para ödersiniz tecrübeyle sabittir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Malesef garanti konusunda mecbur olduğumuz için bilerek öyle fiyat çekiyor servisler.

Seve seve servise gidicez nede olsa araca değer veriyorsak :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Tercih sizin, ileride oluşabilecek büyük bir arıza bedelinin karşılanması ya da garanti bozarak düşük ücretle sanayide bakım yaptırmak. Bence garantiyi bozmayın. "Aslanı besleyen yemine katlanır".

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

460 tl havadan vericem mecburen gerçi garanti diyorlarda bi çok şeyde de garanti dışı demesini biliyorlar geçen götürdüm uğultu geliyordu lastiklerden bilyeler vs sanırım ustu asfalttan gelen lastik sesi diyerek geçiştirdi kendi ustam gösterdim lift e kaldırdık aracı baktı evet ses var dedi ama çok olmasada şimdilik sorun olmaz ama ileride olur dedi şimdi hangisine güvenmeli ? servisteki ustaya mı benim ustama mı ? ve servis bana böyle bi sorunda bişi yokdiyor ama bakım için bana gel diyor çelişki ortada :s

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Kesinlikle servise gidin . Direksiyon kutusu degisim ihtiyaci olabilir ilerde bozuk yollarda ses sorunu oluşuyor garantiden cikarirsaniz araci basiniz agriyabilir. Ayrica on farlarda içten lekelenme yapiyor bunuda garantiden değiştirmek zorunda kalacaksiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

7. yaşındaki Renault'unu hala yetkili servise götüren biri olarak:

1- 2-3 hafta bekleyin, %25 indirim kampanyası gelecek. Ben de onu bekliyorum.

2- Bakımda mazot filtresini değiştirtmeyin. 40bin km ya da 2 servis periyodu vardır.

3- Yetkili servis iyidir, hem araç garantide kalır (ki ben 7 yaşındak aracımın bazı parçalarını hala ücretsiz değiştirtirim) hem de yetkili bilgili gözler arabayı kontrol eder.

4- Yıl ya da km, hangisi önce gelirse servise gidilecektir. Yani 1 yıl geçti ama 20bin km olmadı, bekleyeyim demek olmaz.

Lokasyonunuz nerede bu arada?

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Satarken de rahat edersiniz. Full yetkili servis bakımlı ve kayıtlı olunca hem süre ve hem de ücret olarak satış baya kolaylaşır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

Doğru diyorsunuz 200 tl den kaçıcam diye ileride daha fazla masraflarda bana patlama olasılığı daha yüksek şimdi kafama daha çok yattı aracın 1 yıllık bakımı olduğu için yağ ı ve filtreleri değiştirtirim 20 bin de de mazot filtresini değiştirtirim olamadı aradan garantiyide kurtarmış olurum sanırım lokasyon olarak beykoz dayım ben zaten 1 ay daha var beklerim biraz daha acelesi yok teşekkürler bilgiler için arkadaşlar 

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

symbol 1,2 benzinli 10bin km'de aracımın yıılık bakımı tam 300tl tuttu. kendiniz yapmaya değmez.

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

benzinli ile dizel in bakımı arasında fark var diye biliyorum ama tahminim 450 tl civarı olucak sanırım 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben eşimin clio4 0.9 motorlu aracı için 480 TL servisten fiyat aldım.Garantisi yeni bitmişti 200 Tl civarında dışarıda hallettim.Tüm filtreleri orjinal aldım sadece değişim ücreti verdim.Ancak garanti bitmeseydi kesin serviste yaptırırdım.Fakat 40 bin TL lik araca 480 TL fiya çok geldi ne yalan söyliyim gereksiz.

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

İşte fiyatı yüksek geldiği için dışarda yapayım diye düşünmüştüm ama mecburen serviste yaptırıcam o lanet garanti yüzünden :)

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Bence kesinlikle yetkili serviste yaptırın derim. 6 yaşındaki aracımı bakımlar için hâlâ yetkili servise götürüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yani ne yazacağımı bilemedim yorumlar karşısında...

Geçen gün arkadaşım yeni aldıkları SuperB'nin bakımını dışarıda yaptırmış. Ertesi gün yağ filtresi patlamış aracın. 100-200tl'den kaçacaklar diye 70binlik aracın motorunu ellerine alacaklardı.

Ne diyeyim ki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

öyle diyorsunuzda servisteki ustalarda usta olsa keşke bana geçen gün aracı gösterdiğimde araç sağa çekiyor direksiyonu bıraktığımda diyorum rot balans tandır demiyorda kalkmış fabrika verilerinde yok 150 gr bişi bağlayında direksiyon eğer araç düz gidiyorsa sorun yoktur falan diye bişiler saçmaladılar ne kadar doğru bilmiyorumda bana saçma geldi açıkçası işten kaçmak için söylenen bişimiy gibi geldi o yüzden tereddüt ettim açıkçası ve bu lafı eden vatandaşlara mı teslim edicem bakımlarınıda ? sonra bana demesinler mi araçtaki motor yağı gayet iyiydi değiştirmedik o sizi götürür 20 bin e kadar o yüzden siz yinede servis bakım ücretini verin gibisinde :) biliyorum böyle yapamazlar elbette ama bu 150 gr mevzusunu söyleyenelrden ben çok şey beklerim... ayrıca 150 gr mevzusunu ilk defa duyduğum için garibime gitti otomotiv sektöründe ilk defa böyle bişi duyuyorum gerçekten var mı acaba :s 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ustalık gerektiren bir şey yok :) , filtreyi değiştir, yağı boşalt vs. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

güvendiğim tek şeyde o zati :) Allahtan çok ustalık gerektiren bişi değil dediğiniz gibi :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kasap yetkili servislerin şöyle bir farkı var ,yağı fazla koyarlar.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ustalık gerektiren bir şey yok :) , filtreyi değiştir, yağı boşalt vs. 

Ustalık yağı filtreyi değiştirmekte değil, bunları değiştirirken aracın genel durumunu kontrol etmekte.

Bunu yapabilecek güvendiğiniz birileri varsa, eyvallah. Yoksa kasaplara emanet.

öyle diyorsunuzda servisteki ustalarda usta olsa keşke bana geçen gün aracı gösterdiğimde araç sağa çekiyor direksiyonu bıraktığımda diyorum rot balans tandır demiyorda kalkmış fabrika verilerinde yok 150 gr bişi bağlayında direksiyon eğer araç düz gidiyorsa sorun yoktur falan diye bişiler saçmaladılar ne kadar doğru bilmiyorumda bana saçma geldi açıkçası işten kaçmak için söylenen bişimiy gibi geldi o yüzden tereddüt ettim açıkçası ve bu lafı eden vatandaşlara mı teslim edicem bakımlarınıda ? sonra bana demesinler mi araçtaki motor yağı gayet iyiydi değiştirmedik o sizi götürür 20 bin e kadar o yüzden siz yinede servis bakım ücretini verin gibisinde :) biliyorum böyle yapamazlar elbette ama bu 150 gr mevzusunu söyleyenelrden ben çok şey beklerim... ayrıca 150 gr mevzusunu ilk defa duyduğum için garibime gitti otomotiv sektöründe ilk defa böyle bişi duyuyorum gerçekten var mı acaba :s

150gr daan kasıt, balans ayarında 150gr'lık kurşun koyulmasından falan bahsedilmiştir. Sanıyorum biraz yuvarlak anlatılmış ki böyle soru işaretleri kalmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...