İçeriğe Yönlendir

130 Tl Ye Yaptığımız Sigorta 600 Çıktı

Güven Kaya

Recommended Posts

Güven Kaya

Gecen sene 130 Tl ye 2010 model aracima yaptığım trafik sigortasina az once teklif aldi 600 cikti gerci bitmesine 15 gün var ama acaba düşer mi ?

Yorum bağlantısı

Gecen sene 130 Tl ye 2010 model aracima yaptığım trafik sigortasina az once teklif aldi 600 cikti gerci bitmesine 15 gün var ama acaba düşer mi ?

Çevremde duyduklarım ve kendi yaptırdığım sigortaya göre normal, hatta iyi fiyat.  Düşüp çıkması şans meselesi, ancak abartılı bir şey beklemeyin 70-80 TL.lik oynamalar olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kaza var demek ki.. ? yoksa bu kadar artmazdı en çok 2 katı artış olurdu diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

bende kaza, bela, hasar hatta çizik bile yok. bızdık clio için şubat ayında 800 e yakın tutar çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

8 yıldır aynı aracı kullanıyorum,hiç kazam yok çok şükür.benim sigorta bile %100 arttı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sektörün içinde biri olarak değişik bir bakış açısıyla konuyu değerlendirmek istiyorum. 

Anormal olan 130 idi.. 

Bence şimdi yüksek ödemiyoruz.. Geçmişte düşük ödüyorduk. Dolayısıyla yükseldiği için zararda değil, geçmişte düşük ödediğimiz için kardayız... 

Çünkü.. 

Tazminatlara baktığımız yurt dışıyla aynıyız. 

Araç bedellerinde parça fiyatlarında avrupadan yükseğiz, ama sigorta priminde avrupanın 1/10'u kadardık..

Bunu kişisel çıkarlarımla değerlendirmiyorum. Çünkü benim kazancım artmadı, % 15 civarında olan çoğu komisyon oranı % 4'lere geriledi. Adet bazında üretimim düştü. Yani işime geldiği için böyle konuşmuyorum.

Bugün yine bir mail aldım. Bazı şartlara bağlı bazı primlerin % 5'e kadar düşeceğinden bahsediyordu.   

Ha soruya gelelim.. Düşecek mi..

Bence düşmeyecek. çünkü yapılan düzenlemeler hadi diyince primleri düşürecek düzenlemeler değil.. Sektördeki sorunlu tazminatları sadeleştiren bir düzenleme.  

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Lagunaya 900 liraya yaptırdım bende. Yapacak bişey yok mecburi istikamet :)

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci
(düzenlendi)

Geçen yıl 170 TL olan sigorta için Alabildiğim en düşük teklif 484 TL  Sampo japan

tarihinde Özcan Cepheci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

sigorta pirimler %300 artı arkadaşlar o yüzden 2015 başında yaptıranlar o bedelin 3 katını ödücek malesef.600 TL çok iyi fiyat bence ben sıfır araçta kendimi parçaladım 1255 TL aşa trafik sigortası yaptıramadım ama kaskom ful kasko 750 TL tutu tezata bak neyse kaskoyu iyi fiyata yaptırdım için dengeledim ortayı huhaaa :D  :D

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

sizin fiyat çok iyiymiş bana 1200 küsür çıktı ayın 5 i ne kadar daha ucuzuna bakınıyorum

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Bende geçen sene 320 ye yaptırmıştım. Şimdi olmuş en düşük marpfre 640, benim anadolu 800 çıkıyor. Hasarsızlık kadememden inmesini beklerken minimum %100 koymuş. Şuan sigorta yaptırmadım çektim otoparka torba yasayı bekliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yeni çıkan yasa anladığım kadarıyla dahada yükselmesini engelleyecek sadece. Yani eski rakamları unutmamız şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

bugün arkadasım 2012 mondeoya yaptırdı 1800 tl arkadasımın hiç kazası yok yası 27

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yeni çıkan yasa anladığım kadarıyla dahada yükselmesini engelleyecek sadece. Yani eski rakamları unutmamız şart.

Aynen. Çünkü hala kara geçemedi trafik sigortası sektörü
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Mehmet Bey'e bir sorum olacak;

sigorta olayındaki en büyük değişken yaş mı ilk defa araç sahibi olmak mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

En son iki sigortam 280e 390 gibi rakamlar çıkmıştı, araç fiesta, bu sene yenilemeye daha zaman var.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Bey'e bir sorum olacak;

sigorta olayındaki en büyük değişken yaş mı ilk defa araç sahibi olmak mı?

Yaş ve Hasarsızlık indirimi

22 yaşındaysan yaş önemli. 35 Yaşındaysan hasarsızlık indirimi önemli.

Yorum bağlantısı
Murat Coşkun
(düzenlendi)

2-3 gün önce 1400 e yaptırdım

tarihinde Murat Coşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Babam alacağına mukabil bi müteahhitten 7 bin liraya 94 model Broadway aldı. Ufak tefek tamiratını yapıp muayene soktu. Satışını aldı. Sigorta yaptırmak için bi acentaya gitmiş geçen gün 1500 lira demişler :) Yaş 68, ilk arabası değil, şimdiye kadar kazası da yok çok şükür.

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

Benim anlamadığım buna kimse dur demeyecek mi çok yüksek rakamlar çıkıyor isin sonu ne olacak acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...