İçeriğe Yönlendir

Honda Accord Periyodik Bakım Fiyatı

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Honda yetkili servislerinde kampanya varmış, bizim usta biraz bozulacak ama bu seferlik yetkili servise götüreyim diyorum.
Servisten fiyat aldım; Accord 2004 model 2.4
Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, karter tapası, şanzıman yağı ve filtresi, cam suyu, balata spreyi. Bunlara ilaveten tüm kontroller yapılacak.
Toplam 700 tl ve kredi kartına 5 taksit.
Ekstre bir şeyler çıkarsa, hem parçada hem işçilikte %20 indirim var.

Bu bakımın benim için en büyük önemi şanzıman yağı. Herkes hondanın serviste kullandığı yağın kullanılması gerektiğini söylüyor. Bizim usta hangi yağı kullanır onu bilemiyorum, ama bu yağ kolay kolay her yerde bulunmuyor. Bir yerde buldum litre fiyatı 29 tl ve 6 litre civarı yağ gerekebiliyor. Her zaman ki gibi görüş ve önerilerinizi bekliyorum. 

Not: Servisteki hanım kızımız 200.000 km. bakımında ek masraflar çıkabileceğini söyledi.

Edit: Ayrıca servisin ücretsiz çekici hizmeti var, müşterilerinin araçları arıza vs. yaparsa ücretsiz olarak servise çekiyorlar.

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Şanzıman yağını yetkili servise yaptırıp motor yağı ve filtrelerini özel serviste yaptırabilirsiniz. Bu şekilde de tahmini 450-500 lira tutar. 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

net olarak söyliyim bedava bence. ( bir yetkili servise göre  ) 

Çünkü oraya gidinc verilen  iki katı kadar ekstre bişeyler bulup çıkartacaklar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Çünkü oraya gidinc verilen  iki katı kadar ekstre bişeyler bulup çıkartacaklar..

yaptırır iseniz tabi anlaştığınız şeyi yaptırıp çıkarsanız sıkıntı yok

Yorum bağlantısı

200.00p km'de periyodik ne degismesi gerekiyorsa soylecekler ariza olsun olmasin. Japonun parcasi da pek uygun sayilmaz. Sanziman yaginin disarda litresi 30 ise serviste 60-90 arasidir sanirim. Isciligi de pek ucuz tutmaz. Yani bence servisin tek avantajo tespitleri olacaktir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

Serviste şanzıman yağı ve filtresini 300 TL ye değiştirmiştim.Şanzıman da 7 litre yağ var ama 3 litresi değişiyor,yağ boşaltım tapasından 3 litre boşalıyor yani.Motor gibi tüm yağ boşaltılamıyor,bir nevi %50 tazeleme yapılıyor. Servisten sadece değişecek yağı alıp dışarda da yaptırabilirsiniz.

Diğer kalemlerden motor yağı haricinde olanlar oldukça ucuz malzemeler, örneğin polen filtresi 20-25 TL. Taksit olayı avantaj tabi.

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ustam her şeyi dört dörtlük yapar ama özellikle, şanzıöan yağının serviste değişmesini istedim. Sadece şanzıman yağı ve filtresi değişirse 300tl dediler.

Şanzıman yağını yetkili servise yaptırıp motor yağı ve filtrelerini özel serviste yaptırabilirsiniz. Bu şekilde de tahmini 450-500 lira tutar.

net olarak söyliyim bedava bence. ( bir yetkili servise göre  )

200.00p km'de periyodik ne degismesi gerekiyorsa soylecekler ariza olsun olmasin. Japonun parcasi da pek uygun sayilmaz. Sanziman yaginin disarda litresi 30 ise serviste 60-90 arasidir sanirim. Isciligi de pek ucuz tutmaz. Yani bence servisin tek avantajo tespitleri olacaktir.

Saygilarimla.

Serviste şanzıman yağı ve filtresini 300 TL ye değiştirmiştim.Şanzıman da 7 litre yağ var ama 3 litresi değişiyor,yağ boşaltım tapasından 3 litre boşalıyor yani.Motor gibi tüm yağ boşaltılamıyor,bir nevi %50 tazeleme yapılıyor. Servisten sadece değişecek yağı alıp dışarda da yaptırabilirsiniz.

Diğer kalemlerden motor yağı haricinde olanlar oldukça ucuz malzemeler, örneğin polen filtresi 20-25 TL. Taksit olayı avantaj tabi.

Ben sizin yerinizde olsam ustamdan fiyat alırım duruma göre davranirim. Daha olmazsa servisten sadece yağı alirim.700 pahalı. Garantili değil sonuçta.

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Ben servisin kapısından geçmem, büyük konuşmayayım da...

Yorum bağlantısı

Kampanya 15 gün devam edecek.

Pazartesi başladı.

200.000 bakıma girecekseniz,sistem aracınızı tarayacak. Benzin filtresinden tutun hidrolik yağına, kayıştan tutun şanzıman yağına kadar, neler değişmesi gerektiğini (sistemde neler değişmediğini görüp atacak ) herseyi çıkaracak karşınıza.

Sizin istemediğiniz herseyi danışman iptal edecek.

Fiyat ona göre çıkacak.

Yada paket bakım (390 tl yağ yağ filtresi hava ve polen filtresi sarf malzeme ) + şanzıman yağı istersiniz. Dış yağ suzgeci de değişirse iyi olur.

Evet bunun yağı dışarda bulunmuyor, sanayi de sorsan orjinal der, aynı der. Ama girmeyin o işe.

Gerekirse yağı süzgeci alın, dışarda değiştirin. Bu arada alacağınız yağ 3litre.

Bu arada paket bakımda parçalar değişiyor ve alt takım disk Balata hatta silecek lastiklerine kadar kontrol edilir.

Değişmesi gereken parçalar Size fiyat verilerek sorulur, istemezseniz değişmez.

Yorum bağlantısı

Kampanya 15 gün devam edecek.

Pazartesi başladı.

200.000 bakıma girecekseniz,sistem aracınızı tarayacak. Benzin filtresinden tutun hidrolik yağına, kayıştan tutun şanzıman yağına kadar, neler değişmesi gerektiğini (sistemde neler değişmediğini görüp atacak ) herseyi çıkaracak karşınıza.

Sizin istemediğiniz herseyi danışman iptal edecek.

Fiyat ona göre çıkacak.

Yada paket bakım (390 tl yağ yağ filtresi hava ve polen filtresi sarf malzeme ) + şanzıman yağı istersiniz. Dış yağ suzgeci de değişirse iyi olur.

Evet bunun yağı dışarda bulunmuyor, sanayi de sorsan orjinal der, aynı der. Ama girmeyin o işe.

Gerekirse yağı süzgeci alın, dışarda değiştirin. Bu arada alacağınız yağ 3litre.

Bu arada paket bakımda parçalar değişiyor ve alt takım disk Balata hatta silecek lastiklerine kadar kontrol edilir.

Değişmesi gereken parçalar Size fiyat verilerek sorulur, istemezseniz değişmez.

Çok ayrıntılı açıklamışsınız, teşekkür ederim. Peki yağı ve süzgeci servisten alıp, diğer filtre grubunu özel serviste yan sanayi olarak değiştirsek sizce nasıl olur? Özel servislerde sevmediğim nokta şu; biz söylemedikten sonra kontrol edilmiyor aracımız. Yetkili serviste her detay incelenip teklif veriliyor galiba :) Maddi olarak sıkışık bir durumda olmasam hiç düşünmeden yetkili servise giderim ama bu aralar biraz sıkışıklık söz konusu :)

Yorum bağlantısı

Yağ filtresini servisten alın 29tl.

Sanzıman yağını servisten alın litresi 57tl.

Süzgeci servisten alın 98tl.

Hava polen dışardan da alırsınız (kağıt farkı bariz farklıdır tabiki )

Malesef çoğu özel servis, bakım denildiğinde yağ bakımı yapıyor.

Şunuda yapabilirsiniz; bakımda eksikleri yapılması gerekenleri ekspertiz olarak verirler, ustaya giderseniz usta bunlar ne tutar dersiniz, durum oldukça yaparsınız ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yağ filtresini servisten alın 29tl.

Sanzıman yağını servisten alın litresi 57tl.

Süzgeci servisten alın 98tl.

Hava polen dışardan da alırsınız (kağıt farkı bariz farklıdır tabiki )

Malesef çoğu özel servis, bakım denildiğinde yağ bakımı yapıyor.

Şunuda yapabilirsiniz; bakımda eksikleri yapılması gerekenleri ekspertiz olarak verirler, ustaya giderseniz usta bunlar ne tutar dersiniz, durum oldukça yaparsınız ;)

Büfeciye göre çok şey biliyorsunuz daha önce Honda maceranız oldu galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sayın moderatör;

Yanlış beyan vermenin cezası ne kadardan başlıyordu?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sayın moderatör;

Yanlış beyan vermenin cezası ne kadardan başlıyordu?

Saygılarımla.

Araç kısmı yanlış,meslek yanlış bunun işi uzun Evren abi.Ağır cezaya vermek lazım direk :D 

Yorum bağlantısı

Honda nın büfesini işletiyorum.
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Anlayamadığım bir şey var: motor yağını yetkili servis dışında gönül rahatlığı ile değiştirebiliyorken, şanzıman yağını yetkili servis dışında bir yerde değiştirmekten imtina etmek neden?

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Honda yetkili servislerinde kampanya varmış, bizim usta biraz bozulacak ama bu seferlik yetkili servise götüreyim diyorum.

Servisten fiyat aldım; Accord 2004 model 2.4

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, karter tapası, şanzıman yağı ve filtresi, cam suyu, balata spreyi. Bunlara ilaveten tüm kontroller yapılacak.

Toplam 700 tl ve kredi kartına 5 taksit.

Ekstre bir şeyler çıkarsa, hem parçada hem işçilikte %20 indirim var.

Bu bakımın benim için en büyük önemi şanzıman yağı. Herkes hondanın serviste kullandığı yağın kullanılması gerektiğini söylüyor. Bizim usta hangi yağı kullanır onu bilemiyorum, ama bu yağ kolay kolay her yerde bulunmuyor. Bir yerde buldum litre fiyatı 29 tl ve 6 litre civarı yağ gerekebiliyor. Her zaman ki gibi görüş ve önerilerinizi bekliyorum. 

Not: Servisteki hanım kızımız 200.000 km. bakımında ek masraflar çıkabileceğini söyledi.

Edit: Ayrıca servisin ücretsiz çekici hizmeti var, müşterilerinin araçları arıza vs. yaparsa ücretsiz olarak servise çekiyorlar.

Eski bir Honda kullanıcısı olarak, orjinal yedek parça, bakım ürünleri ve aracın parçaları ve kodlarıyla ilgili aşağıdaki sayfalar işinize yarayabilir diye düşünüyorum.

http://www.coxmotorparts.co.uk/honda-accord-2003-2008-accord-c-14_35.html

https://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_select_model_C10.php

Yorum bağlantısı

Anlayamadığım bir şey var: motor yağını yetkili servis dışında gönül rahatlığı ile değiştirebiliyorken, şanzıman yağını yetkili servis dışında bir yerde değiştirmekten imtina etmek neden?

İstisnasız olarak tüm kullacılar özellikle tavsiye ediyor, kullanılan yağ piyasada yokmuş.

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

İstisnasız olarak tüm kullacılar özellikle tavsiye ediyor, kullanılan yağ piyasada yokmuş.

Piyasada bulunmayacak yağ neredeyse yoktur. Belli bir markanın ürününü kolaylıkla bulamayabilirsiniz belki ama ona muadil, eşdeğer kalitede ürünleri bulmakta sorun yaşanacağını zannetmiyorum açıkçası.

Honda'nın tavsiye ettiği transmisyon yağında aradığı onay numarası vs. var mı elinizde? Eminim araç kullanım kılavuzunda bu konuda bilgi mevcuttur...

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Murat Bey;

Merakımdan dolayı internet üzerinde şöyle bir araştırma yapınca Mobil ve Castrol'ün Honda ya da genel olarak uzakdoğu menşeili araçlar için üretici özelliklerini karşılayan (JASO 1-A) transmisyon yağları Türkiye piyasasında fazlasıyla mevcut. Birkaç ürün veri formu(PDS) için:

Mobil

http://pds.mobil.com/USA-English/Lubes/PDS/NAXXENPVLMOMobil_Multi-vehicle_ATF.aspx

http://pds.mobil.com/USA-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_1_Synthetic_ATF.aspx

Castrol

http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/E0A27E3EF8635FA880257F5A003E20A5/$File/BPXE-8J5CR8_0.pdf

http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/E14AD7D1E4D1ED5780257F5A00405D5A/$File/BPXE-8JNBFP_0.pdf

Ayrıca uzakdoğulu araç üreticileri için bilinen yağ tedarikçilerinden ENEOS'un da HONDA için transmisyon yağları ürettiği bilgisi var internette. ENEOS yağların Türkiye'ye girişi çok yeni. Distribütörlüğü İLKERLER MSS firmasında. 

ENEOS

http://www.eneos.us/wp-content/uploads/2015/02/ENEOS-ATF-Compatibility-Chart-01-11.pdf

http://www.eneos.us/wp-content/uploads/2015/04/ENEOS-CVT-Compatibility-Chart.pdf

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Zaten şanzıman yağı hariç diğer liste bakım paketi kapsamında 390 tl. ek olarak şanzıman yağı var orada. Aynı kampanya kasımda da oldu. 390 dediler gittim rot dedi balans dedi 60 bin bakımı dedi 630 tl ye çıkardı faturayı, rot dışında bir şey eklemeden sadece her şey kontrol edilecek diye. hondayı seviyorum ama servis politikası yanlış. Ben olsam şanzıman yağını orada değişirim geri kalanı dışarıda 250 tl civarına halledersiniz. 

Yorum bağlantısı

Murat Bey;

Merakımdan dolayı internet üzerinde şöyle bir araştırma yapınca Mobil ve Castrol'ün Honda ya da genel olarak uzakdoğu menşeili araçlar için üretici özelliklerini karşılayan (JASO 1-A) transmisyon yağları Türkiye piyasasında fazlasıyla mevcut. Birkaç ürün veri formu(PDS) için:

Mobil

http://pds.mobil.com/USA-English/Lubes/PDS/NAXXENPVLMOMobil_Multi-vehicle_ATF.aspx

http://pds.mobil.com/USA-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_1_Synthetic_ATF.aspx

Castrol

http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/E0A27E3EF8635FA880257F5A003E20A5/$File/BPXE-8J5CR8_0.pdf

http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/E14AD7D1E4D1ED5780257F5A00405D5A/$File/BPXE-8JNBFP_0.pdf

Ayrıca uzakdoğulu araç üreticileri için bilinen yağ tedarikçilerinden ENEOS'un da HONDA için transmisyon yağları ürettiği bilgisi var internette. ENEOS yağların Türkiye'ye girişi çok yeni. Distribütörlüğü İLKERLER MSS firmasında. 

ENEOS

http://www.eneos.us/wp-content/uploads/2015/02/ENEOS-ATF-Compatibility-Chart-01-11.pdf

http://www.eneos.us/wp-content/uploads/2015/04/ENEOS-CVT-Compatibility-Chart.pdf

İlginiz için teşekkür ederim Barış Bey. Yağ konusunu bende biraz araştırdım, ama sahtecilik olayları çok olduğundan dolayı gidip dışarıdan veya internetten almak istemiyorum. 

Şanzıman yağı ve süzgecine ilave olarak yağ filtresini servisten alıp, kendi ustama gitmeyi düşünüyorum. 

Ayrıca ilk mesajda yapılacak işlemleri belirtmiştim. Onlara ilaveten sübap ayarı, klima gazı ve buji kontrolü ve diğer sıvılarında (fren hidroliği, direksiyon hidroliği, antifriz) değişimini yapmayı düşünüyorum. 

Frenler ve ön takım ile alakalı şikayetim yok, sadece kontrol edilecek.

Bu araca uzun süre binmeyi düşündüğüm içi her şeyini eksiksiz yaptırıp gönül rahatlığıyla binmek istiyorum.

Konu ile alakadar olan herkese tek tek teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Listemin son hali şu şekilde;

Şanzıman yağı ve filtresi

Motor yağı ve filtreler (hava, polen, yağ ve yakıt) ama ustalar yakıt filtresi boşa masraf diyor, anlayamadım...

Fren hidroiliği

Direksiyon hidroliği

Antifriz

Sübap ayarı

Kontrol edilecekler;

Kayışlar, frenler, ön takım, bujiler, klima gazı vs.

Eksik bir şeyler var mı?

tarihinde Murat Yılmaz. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ben servisin kapısından geçmem, büyük konuşmayayım da...

Hocam bu zamana kadar bende böyle düşünüyordum ama az önce hem yetkili hem de özel servisten fiyat aldım. 

İşlemler birebir aynı; 

Yetkili servis 1136 TL 5 taksit

Özel servis 1373 TL peşin 

Güler misin ağlarmısın misali :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...