İçeriğe Yönlendir

2006 Fiestama Tüp Taktırıyorum

Erdi Tepe

Recommended Posts

Erdi Tepe

Herkese iyi forumlar. İki ay önce aldığım 2006 model makyajlı comfort aracıma tüp taktırmaya karar verdim BRC taktırmayı planlıyorum(malum benzin uçtu). Aracım 125.000 km'de. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

HUAWEI P7-L10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Serdar Yılmaz

Öncelikle aracın hayırlı olsun. Benimde 2009 fiesta collection ım var aldığım da üzerinde BRC marka tüp takılı ve işliydi. Yakıt bakımından iyi 30 krş ortalama yakıyor. tek dezavantajı benim araca küçük silindir takmışlar ve bagaj ölmüş durumda yan koymuşlar silindiri ama zaten fiesta bagajları ufaktı şimdi tam olarak yok olmuş. Simit tüp ile değiştirmeyi düşündüm ama o da masraflı geldi 300-400 tl arası fiyat çekiyorlar. Yeniden tadilat projesi falan hazırlanması gerekiyormuş. yerinizde olsam kesinlikle simit tüp taktırırım.

Yorum bağlantısı
Muhammet Selman Nesne

Km de 30 krş bana biraz fazla geldi 100 km de 9 lt yakıyor şehir içi 2.11 tlden alıyorum 20 krş yakıyor lpg de lovato marka 6000 km oldu taktıralı gayet memnunum simit depo bu arada

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Öncelikle aracın hayırlı olsun. Benimde 2009 fiesta collection ım var aldığım da üzerinde BRC marka tüp takılı ve işliydi. Yakıt bakımından iyi 30 krş ortalama yakıyor. tek dezavantajı benim araca küçük silindir takmışlar ve bagaj ölmüş durumda yan koymuşlar silindiri ama zaten fiesta bagajları ufaktı şimdi tam olarak yok olmuş. Simit tüp ile değiştirmeyi düşündüm ama o da masraflı geldi 300-400 tl arası fiyat çekiyorlar. Yeniden tadilat projesi falan hazırlanması gerekiyormuş. yerinizde olsam kesinlikle simit tüp taktırırım.

30 Kuruş gibi bi rakam bana da fazla geldi, 2006 model benzin/lpg comfort'um var şehir içi 20 - 22 kuruşu hiç geçmiyor. Lpg litre fiyatını da 2,20 civarı alıyorum. Acaba ayarlarınız da mı bi sıkıntı var?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Bende firstamda brc kullaniyorum. Hıc sorun cikarmadi. Ama lpg alirken şamandira cok erken ses cikarmaya basliyor. Internettende baktim buna baskalarida yetkililere bu sesi sormus onlarda şamandiradan ses gelmeye basladigi zaman lpg alimini durdurmanizi oneririz diye gecistirmisler.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe
(düzenlendi)

Herkese teşekkurler. Aslinda ben simit tup taktirmayi pek istemiyorum aslinda. Hem istepneden vazgecmek gerekecek hem de Allah korusun arkadan araca vurulsa cabuk zarar gorur diyolar. Bir de şu şamandıra olayı var. Silindir tuplere gore kalan yakit miktarini gosterirken simit tupte şaşma cok oluyormus. Acaba dogru mu?

tarihinde Erdi Tepe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bir orjinalci olarak tüpe karşıyım tabi kendi fikrim ama yerinizde olsam hiç taktırmam en iyi orjinal hali tabi imkan varsa.

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Bir orjinalci olarak tüpe karşıyım tabi kendi fikrim ama yerinizde olsam hiç taktırmam en iyi orjinal hali tabi imkan varsa.

Ben de öyle düsünüyorum ama hergun 80 km yapiyorum. İse gidip gelirken kullaniyorum. Maaleaef tuzlu gelmeye basladi. Yoksa taktirmayi ben de istemiyorum. En guzeli tabi ki orijinali [emoji6]

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

80 km eğer sakin kullanırsanız o araç oldukça az yakar. çok mu devirli ya da hızlı gidiyorsunuz? Bence de taktırmayın.

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe
(düzenlendi)

Aslinda cok da devirli kullanmiyorum. Ama hep sehir ici oldugu icin fazla yakiyor. Dur kalk cok var yol ustunde. Suanda full depo ile 600 km yapiyor ortlama. Depo da 180 liraya falan doluyor. Yani 30 kurus düz hesap. Bazen 30 kurusu da geciyor. Bu da beni zorluyor.

tarihinde Erdi Tepe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Belen
(düzenlendi)

Çok fazla yakıyormuş 30 kuruş.

Ben 140 binde kendim taktırdım tüpü. Marka "AKL" 

Depom 40 litre. Yaklaşık 32-33 litre alıyor ve 450 km yol yapıyorum.

Buda 15-16 kuruş anlamına geliyor. Ben yakıttan çok memnunum. Uzun yolda 12-13 kuruş yakıyor. 

Araç şuan 160 binde. 1 senede 20 bin km yol yaptım tüp ile. Tık demedi.

Edit: LPG 2 TL Hatay'da

tarihinde Fatih Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese iyi forumlar. İki ay önce aldığım 2006 model makyajlı comfort aracıma tüp taktırmaya karar verdim BRC taktırmayı planlıyorum(malum benzin uçtu). Aracım 125.000 km'de. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Çok fazla yakıyormuş 30 kuruş.

Ben 140 binde kendim taktırdım tüpü. Marka "AKL"

Depom 40 litre. Yaklaşık 32-33 litre alıyor ve 450 km yol yapıyorum.

Buda 15-16 kuruş anlamına geliyor. Ben yakıttan çok memnunum. Uzun yolda 12-13 kuruş yakıyor.

Araç şuan 160 binde. 1 senede 20 bin km yol yaptım tüp ile. Tık demedi.

Edit: LPG 2 TL Hatay'da

30 kurus benzinde yakiyor usta. Tupu taktirmadim daha. Kismetse yarin BRC taktiracam. Sizin tup silindir mi simit mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

30 kurus benzinde yakiyor usta. Tupu taktirmadim daha. Kismetse yarin BRC taktiracam. Sizin tup silindir mi simit mi?

İlk baş silindir taktırdım. Sonra bagaj ufaldıgı için stetme yerine simit depo taktırdım. Tabi bunları ruhsata işletmeden önce yaptırdım. 

Depom stetme yerinde simit 40 litrelik. 33 litre civarı alıyor.

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Dün itibariyle arabam BRC stepne tank 41 lt'lik LPG'li. Depoyu doldurdum ve sonra 131 km yaptim tekrar doldurdum. Litresi 2,11 TL'den 27 liraya fullendi. 21 kuruş yakti. Tamamen sehir ici. Suanda sorunsuz. İnsallah boyle devam eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Dün itibariyle arabam BRC stepne tank 41 lt'lik LPG'li. Depoyu doldurdum ve sonra 131 km yaptim tekrar doldurdum. Litresi 2,11 TL'den 27 liraya fullendi. 21 kuruş yakti. Tamamen sehir ici. Suanda sorunsuz. İnsallah boyle devam eder.

21 kuruş çok fazla.

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

21 kuruş çok fazla.

İlk basta sehir ici normal degil mi

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

İlk basta sehir ici normal degil mi

Çokmu devirli kullanıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Çokmu devirli kullanıyorsunuz.

Aslında ben çok devirli kullanmıyorum ama eşim biraz sert kullanır. Ondan da olabilir [emoji6]

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Aslında ben çok devirli kullanmıyorum ama eşim biraz sert kullanır. Ondan da olabilir [emoji6]

Ben üstte yakıt tüketimlerimi verdim. Ona göre bir kıyas yaparsanız aradaki fark uçurum. Bence iyi bir kalibrasyon lazım yoksa bizim araçlar lpg de çok yakmıyor. Şehir içi maksimum 17-18 yaktım ne kadar devirli kullanırsam kullanayım. Bu degerlerde kış aylarındaydı.

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Ben üstte yakıt tüketimlerimi verdim. Ona göre bir kıyas yaparsanız aradaki fark uçurum. Bence iyi bir kalibrasyon lazım yoksa bizim araçlar lpg de çok yakmıyor. Şehir içi maksimum 17-18 yaktım ne kadar devirli kullanırsam kullanayım. Bu degerlerde kış aylarındaydı.

Bu haftasonu bir kalibrasyon yaptirayim o halde

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Dün akşam fulledim tekrar ve sonuç 18 kuruş[emoji1] acaba ayar yaptirmaya gitsem mi? Gecen hafta lpgyi taktirdigimda su kadar km sonra gel falan da dememislerdi. Gitmem gerekir mi usta?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serdar Yılmaz

Km de 30 krş bana biraz fazla geldi 100 km de 9 lt yakıyor şehir içi 2.11 tlden alıyorum 20 krş yakıyor lpg de lovato marka 6000 km oldu taktıralı gayet memnunum simit depo bu arada

30 Kuruş gibi bi rakam bana da fazla geldi, 2006 model benzin/lpg comfort'um var şehir içi 20 - 22 kuruşu hiç geçmiyor. Lpg litre fiyatını da 2,20 civarı alıyorum. Acaba ayarlarınız da mı bi sıkıntı var?

Aracım Tam otomatik collection modeli 55 liraya tam dolduruyorum 200-220 km arası yapıyor. Tabi bu aralıkta ilk çalışmalar benzinle olduğunu için onu da hesaba katarsam bi 5 km ordan düşmem lazım yani ortalama 200 km yapıyor 55.00/200 desen 27,5 Kuruş yakıyor. yine sizden fazla yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...