İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Arkaya Hoparlör Montajı Icadı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Gece gece icat çıkarma demişler... yaptık oldu....

malum araba ufak tek kapı spor :f1:

şapkalığa hoparlör taksak ; pandizod denen yer kendini taşıyamıyor ve dışardan fazlaca görünüyor.. riskli.

Diğer çözüm olan bagaja tek 20 cm lik woofer yerden tasaruf ile gelebilir o ayrı konu ama kaliteli ve dolgun orta baslar için arka çamurluk içlerini gözime kestirdim.

Malum hazır araba çıplak...

Sağ arka. içleri bally ve strafor ile kaplıyoruz yankı yapmasın

a3W0Rg.jpg

Karton ile şablon çıkartıyoruz. mdf yi kesiyoruz.

1v5roY.jpg

birçok defa ölç biç yerine uyduruyoruz.,

Detay: Hoparlör deliğinin yer tespiti için kafayı yarmak gerekiyor zira sağ taraf bayağı müsait geniş ancak solda yakıt dolum borusu yüzünden hoparlörün deliğinin yer tespit yapılarak onun simetrisini sağda açmak gerekiyor.

mdf nin vidaları için metale delik delmeye gerek yok. döşeme kopça deilklerine civata somun yapıyoruz.

v59RGm.jpg

Baly ve esnek halı kumaşı ile kozmetiği tamamlıyoruz burada kullanılan kumaşın esnek olması şekil alması önemli. kvırım çok fazla.

Zk4Jy0.jpg

hoparlör olarak Jbl Gto 938 seçtim. 2ohm olması dolayısı ile. buna Jbl in 2 ohm 85 W anfisi bağlandı....

sonuç harika. 60-80 Hz civarı vuran tok bir bas elde edildi.

Hoparölerin sadece ölçüsü değil teknolojisi de önemli. Örneğin testte en basit hoparlörden 100W ile alınan ses için bu hoparlöre 25 w vermek yeterli.. Üstünde yazan bol bin watlı rakam ile hoparlör seçip aldanmayın.

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Muhteşem  :bravo: Elinize sağlık. Bagaj hacminden feragat edilmemesi uğruna komponent takımı ve bagaja kabin uygulamasına gidilmemiş sanırsam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

komponent denen leri ben sevmiimmmm boşa yer kaplıyor bir sürü kablo. bagaja 20cm lilk bir takviye gelebilr.:mangal: ancak şu an ses seviyesi oldukça yeterli

Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Maşallah araba şıkır şıkır  :nazar:  :nazar:  :nazar: bide o nasıl geniş acılı taziktir öyle bir paneli iki harakette yıkar  :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Maşallah araba şıkır şıkır  :nazar:  :nazar:  :nazar: bide o nasıl geniş acılı taziktir öyle bir paneli iki harakette yıkar  :D

130 bar rutin standart. bir nozül ayarı daha var o kısımda asfaltı kazıyor

Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Aman bize durulasin yeter[emoji1] Buyuk bi makina mi bu. Bizim buralarda boyle genis acili atan makina hic gormedim hepsi kucuk karcherler gibi atiyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Eng Metin Deniz

elinize sağlık güzel calisma

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...