İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

aafa27e8ab94021985d7b170bed079f2.jpg

1 ay gecmis muayene surem. Çevirmede farkettim. 91tl ceza yazildi. Simdi sira bekliyorum bakalim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Geçti mi kusursuz olarak

On tampon koruma demiri onaysiz olarak isaretlenmis ve kaldim muayeneden.
Geçtiğimiz hafta yediğim ceza ustune nasil isleyecek prosedür? Memur arksdaslardan yardim beklerim :)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Önce sürüş güvenliği için onaysız olan parça sökülüp çöpe atılacak sonra tekrar muayene randevuau alınacak. İlk muayene ile arasında 30günü aşarsa ücretli olur tekrar. Diğer bağlama belgesi için de muayene bitince en yakın trafik şubeye araç ve ruhsat ile gidilerek gösterilecek. Bu da ceza sonrası 7 gün içinde yapılacak. Yoksa görüldüğü yerde çekilir ve bağlanır. Ordan muayeneye ye de çekici ile gidilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

nasıl yani, koruma demiri yüzündenmi kaldın, peki yan basamaklara birşey diyorlarmı? ön koruma demirinin onayı nasıl oluyor peki?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
nasıl yani, koruma demiri yüzündenmi kaldın, peki yan basamaklara birşey diyorlarmı? ön koruma demirinin onayı nasıl oluyor peki?

Bilmiyorum, sanirim teknik degisiklik olarak degerlendirdiler. Yan basamaklara laf etmediler. Led uzunlara da. On koruma demirinden kaldik :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

7 gün süren var... 

7 günden sonra aracın görüldüğü yerden bağlanır... 

Yakalanmış olduğun için durum böyle maalesef.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

7 gün süren var... 

7 günden sonra aracın görüldüğü yerden bağlanır... 

Yakalanmış olduğun için durum böyle maalesef.. 

Salı günü yemiştim cezayı, salı için tekrar randevu alıyorum şimdi muayeneye. Sonrasında emniyete gitmem gerekecek mi peki, yoksa online kendi aralarında hallederler mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Onlayn face de olur. Yakalama kaldırmak için şubeye bizzat gidecen. Sen araba ve evraklar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Onlayn face de olur. Yakalama kaldırmak için şubeye bizzat gidecen. Sen araba ve evraklar

Aynen. Gitmesi gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İkinci muayeneden sorunsuz geçtim. Bu muayenede ön koruma barını söktürdüm ve sadece gözle kontrol sonrası evrak ve pul verildi.

Ancak asıl olay:

Muayene randevumu aldığım yer şansa yetkili servisime 1km mesafedeydi. Ön koruma barını söktürmek için servise girdiğimde alt kısımda yağ farkedildi. Kontrol yapıldığında krank keçesi ve karter contasından yağ kaçırdığı söylendi. Bakım zamanı da gelmişti. Ancak kötü haber, garantimi 1 gün ile kaçırmışım :(

Tüm ön takım ve şanzıman söküldü. Şanzıman yağı dahil değişimler yapıldı. Bakım dahil 1670TL ile ilk büyük masrafı yaptım araca. Bu rakam bayağı bir indirim uygulanmış hali idi.

Hızlı onarım ve uğraşları için Orsa Oto'ya teşekkürlerimi iletirim :)

Bu arada, ön silecek fıskiyelerini 3 noktalıdan tüm cama püskürten tiple değiştirdim. 42TL'lik parça ücreti ile parçanın kodu 289308338R.

Eski tip silecek fıskiyesi:

c503c1as-960.jpg

Bu da yeni tip olanı:

7a7c55es-960.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
21 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

1670 tl yetkili servis mi

Tabi aynen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer
İkinci muayeneden sorunsuz geçtim. Bu muayenede ön koruma barını söktürdüm ve sadece gözle kontrol sonrası evrak ve pul verildi.

Geçmiş olsun Sani[emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğuş Otonun gözünü sevim. Geçmiş olsun Sani

Hondada 6 yıl garanti Doğuş ne verio
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğuş 2 yıl veriyor, ama bitse bile servise gidildiği sürece sahip çıkıyor

Sahip cikmadigi bi durum yok ki? Cok buyuk bir oranda indirim aldim. Dogus ne yapiyor mesela? Hepsini karsiliyorsa helal olsun. Akillanmislar demektir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sahip cikmadigi bi durum yok ki? Cok buyuk bir oranda indirim aldim. Dogus ne yapiyor mesela? Hepsini karsiliyorsa helal olsun. Akillanmislar demektir.

Benim eski bir konum vardı Jetta ile başıma gelen. Kemirgen hayvan yağ basınç sensör kablosunu kemirmişti. Yağ basınç hatası okuyup arızaya geçiyor araba gitmiyordu.
Triger zinciri yağ ve su pompası külbütör kapağı conta vs değişti sadece 300lira civarı vermiştim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim eski bir konum vardı Jetta ile başıma gelen. Kemirgen hayvan yağ basınç sensör kablosunu kemirmişti. Yağ basınç hatası okuyup arızaya geçiyor araba gitmiyordu.
Triger zinciri yağ ve su pompası külbütör kapağı conta vs değişti sadece 300lira civarı vermiştim.

Keske herkese boyle davransa Dogus. Sukur renault da ayrim yok :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sıfır alırken ödediğim ilave paranın garantisi resmen bitmişe gittiğini bilmek beni rahatsız ederdi. Kafaya göre onay iyi bir strateji

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
23 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

garantisi çoktan biten hatta 7 senelik iyi niyet garantisi bile biten 2010 model servis bakımlı passatın kavraması ve mekatroniği sadece işcilik ücreti alınarak değiştirildi, reno ayıp etmiş 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...