İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

garantisi çoktan biten hatta 7 senelik iyi niyet garantisi bile biten 2010 model servis bakımlı passatın kavraması ve mekatroniği sadece işcilik ücreti alınarak değiştirildi, reno ayıp etmiş 

Mekatronik tum vw lerde kronik sorunlu olan parca idi di mi?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mekatronik tum vw lerde kronik sorunlu olan parca idi di mi?

7 yaşındakı 100.000 kmdeki dsg için bozulması gayet normal adamlarda sonuna kadar arkasında duruyorlar.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ford un tum dizel cvt leri onarmask gibi bi durum. Renault ta kronik sorunu olan hala bir cok parçayı degistirir. Burada durum farkli ancak. Mesela ayni Jetta motordan bi sorun cikarsa kabul ederler miydi, buna bakmak lazim. Ederler dersen, helal olsun dogus a. Bastan verilen fazla parayı iade etmesini biliyorlar demektir :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ford un tum dizel cvt leri onarmask gibi bi durum. Renault ta kronik sorunu olan hala bir cok parçayı degistirir. Burada durum farkli ancak. Mesela ayni Jetta motordan bi sorun cikarsa kabul ederler miydi, buna bakmak lazim. Ederler dersen, helal olsun dogus a. Bastan verilen fazla parayı iade etmesini biliyorlar demektir [emoji4]

Benim Jetta 2011 modeldi 62 binde idi arıza da motorda idi.

Hatta 2009 model golf ümün şoför koltuğunun dişlisi ses yapıyordu onu da değişmişlerdi 2014 de.

Şimdi ford a bi cvt götürün ne diyecekler acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Senin ki sana özeldi yanlis anlamadiysam? Yani bugun baska bi jetta gitse, yine aynisi olur mu?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Servise gittiğin sürece iyi niyet garantisi işliyor. Kullanım kaynaklı olmayan çoğu şey bunun kapsamında. Biraderin golf te fren balatası ses yaptı 20 binde iken o bile değişti.

Bunun bana özeli yok, püf noktası yetkili serviste işlem görecek araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Doğuş otoda sadık müşteri iseniz kozmetik kısımlardaki sorunlar dışında garanti veya iyi niyet garantisi bile bitmiş olsa üzmezler.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

1700 lira vermişsin canın yanıyor ama Doğuş grubunda olsaydı o rakamı ödemezdin diyoruz

Doğuş otoda sadık müşteri iseniz kozmetik kısımlardaki sorunlar dışında garanti veya iyi niyet garantisi bile bitmiş olsa üzmezler.

Skoda eskiyen solan marka amblemlerini ücretsiz değişiyordu.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ne kadar guzel bir markanin müşterisinin arkasinda durmasi.
Verdigim paraya canim yanmiyor. Ben de hizmet isi yapıyorum ve 1 gunle garanti disi kalan bilgisayarlar oluyor. Bu sebeple markaya da hak veriyorum. Ha, tamamini karsilasalardi cok daha iyi olurdu tabii ki, ama niye boyle yapiyorsunuz demem icin yasal hakkim dahi yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ford cvt lere kan kusturdu yıllarca. Aklı on yıldan sonra başına geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Hakan Gürsu

1 günlede garantiyi kaçırmak talihsizlik olmuş. Ama servis bi kolaylık sağlamalıydı bence 1 gün alt tarafı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kronik tasarım hatalı parça  garantidedir millet, doğuş sıkıysa yapmasında görelim, iyi niyet değil mecburiyet yani, bakmayın siz onlara...

hayırlı olsun Sani, kazasız belasız kullan kardeş...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
kronik tasarım hatalı parça  garantidedir millet, doğuş sıkıysa yapmasında görelim, iyi niyet değil mecburiyet yani, bakmayın siz onlara...

hayırlı olsun Sani, kazasız belasız kullan kardeş...

Doğuş önce serviste arıza bulabilsin parasını öderim garanti istemez...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Hayırlı olsun abi uzun soluklu bakımı yaptırmışsın. Kazasız belasız seviyorum bu dusterları :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

Multimedia cihazimi anlatmistim daha evvel forumda. Uzun bir sure guncelleme aramis ancak necvox cihazlara maalesef resmi yollarla guncelleme yapilamadigini öğrenmiştim. Az evvel farkli yöntemle guncelleme yaptım. Detaylar yarina.

Oncesi ve sonrasi63b4e2522fc5722256cd983b15eda1cd.jpg47153c0254d77cd97abb8440c95ceb81.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Necvox teybi olanlar için güncellemeyi anlatayım, bazı sorunların önüne geçmiş olsu yeni güncelleme.

1- Menüden ilk resimdeki bilgilere system info aracılığı ile ulaşıyoruz.

2- Resmi roadnav.com sitesinde firmware request kısmına yazıyoruz.

3- Site size hangi firmware'i indirmeniz gerektiğini ve download şifresini paylaşıyor.

4- İndirdiğiniz firmware'i 2GB'lık hafıza kartına attıktan sonra GPS slotuna takıp aleti kapatıp açıyorsunuz ve güncelleme başlıyor.

Güncelleme yaklaşık 15dk sürüyor. Güncelleme boyunca bi kaç kez teyp açılıp kapanabiliyor ya da siyah ekranda kalabiliyor. Bu sebeple aman anahtarı çıkartıp elektriğini kesmeyin.

Güncelleme sonrası yaşadığım iyileşmeler:

1- Telefon rehberine girdiğimde her defasında yeniden indiriyordu. Bu düzeldi.

2- Dokunmatik hassasiyeti on numara oldu. Eskiden basmatikti.

3- Menü geçişleri ve açılış inanılmaz hızlandı.

4- Son arananlar, son cevaplananlar ve cevapsız çağrılar menüsünde zaman zaman donuyor ve bluetooth'u resetliyordu, bu düzeldi.

Necvox'u olan herkese tavsiye ederim bu güncellemeyi.

Ayrıca,

Bugün anahtarımı yeni tip anahtara çevirttim. 2012 sonrası Renault'larda kodlama değiştiği için her anahtarcı maalesef kopyalayamıyor. Abimin yönlendirmesi ile doğru anahtarcıyı buldum. Anahtarını yeniletmek, çoğaltmak isteyenler için kusursuz işçilik çıkaran anahtarcım Murat'ı herkese önerebilirim.

www.otomobilanahtari.com

Bir de silikon kılıf aldım ki, cepte sağda solda çizilmesin.

. e8e65d57f8aee7b995075f0b43ce9934.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Barış Kalkan

burda paylaşıldımı bilmiyorum ama adamlar duster ları vurmuş araziye çocuk gibi çamurla oynuyorlar :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bazıları Nişantaşı'nda kaldırıma çıkınca çocuklar gibi şen oluyor.. Doğru araba yanlış sürücü azizim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
28 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bazıları Nişantaşı'nda kaldırıma çıkınca çocuklar gibi şen oluyor.. Doğru araba yanlış sürücü azizim

Ben merak ediyorum doğada nasıl oynanır, en son çocukken çelik-çomak filan oynamıştım doğada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Barış Kalkan yazdı:

burda paylaşıldımı bilmiyorum ama adamlar duster ları vurmuş araziye çocuk gibi çamurla oynuyorlar :D

Duster Off Road Türkiye ekibi bu arkadaşlar. İnanılmaz eğleniyorlar :)

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kemerburgaz az ilerisi. Al Land'ını gel. Bırak yapay pistleri, doğaya dön :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
43 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Duster Off Road Türkiye ekibi bu arkadaşlar. İnanılmaz eğleniyorlar :)

Katılsana :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Katılsana :)

Suç ortağı arıyorum kendime :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...