İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Arka kapılar kronik.

Pas ise eski modellerde vardı, yeni kasasında ise ilk şikayet benden sanırım.

bu arada sinyallerinde düzensiz yanma, arka sileceğin kendiliğinden çalışması gibi dertler çıkarsa aklında bulunsun, arka stopların soketinde hata var, çıkarıp takınca düzeliyor, bugün dsi ye tahsis edilmiş dastırlardan birini düzelttimde  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim arka stoplar farkli. Bu sebeple soketleri düzenledim ben. Ama ilk kez duydum bunu, aklimda olsun :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Soketin içi su alıp Korozyon yapmış mıydı

yapmamıştı, çıkarıp baktım yerine sertçe taktım düzeldi, sanırım soketi kilitleyen tırnaklarda bir sorun var, sallantıda atıyormudur nedir, bakalım tekrar edecekmi göreceğiz...

Kardeş naaptın avgo yu, takmadınmı, görelim hadi :)

şimdi gördüm mesajlarını, vay be, HB değilde tedarikçinin işi bu, HB ye uğramadan direk yolluyor adamalar, rezillik resmen, HB ye bildirdin tabii, ne dediler?

bu arada sana soru, esp iptal tuşu yok, menüdede yok çünki yol bilgisayarıda yok bu dastırın, esp iptalinin başka yolu varmı, dağ bayır çıkarken esp-asr devreye giriyor saçmalıyor araç...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dağa sarmadan önce bir tekerden abs hız okuyucu soketini çıkarmak işe yarar :fiuw: veya abs sigortası çıakrılabilir.. çözüm bol

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

dağa sarmadan önce bir tekerden abs hız okuyucu soketini çıkarmak işe yarar :fiuw: veya abs sigortası çıakrılabilir.. çözüm bol

Türkiş satayla  :D  :good1:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dağa çıkarken gerçek safkan 4x4 gerekir:)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yapmamıştı, çıkarıp baktım yerine sertçe taktım düzeldi, sanırım soketi kilitleyen tırnaklarda bir sorun var, sallantıda atıyormudur nedir, bakalım tekrar edecekmi göreceğiz...

Kardeş naaptın avgo yu, takmadınmı, görelim hadi :)

şimdi gördüm mesajlarını, vay be, HB değilde tedarikçinin işi bu, HB ye uğramadan direk yolluyor adamalar, rezillik resmen, HB ye bildirdin tabii, ne dediler?

bu arada sana soru, esp iptal tuşu yok, menüdede yok çünki yol bilgisayarıda yok bu dastırın, esp iptalinin başka yolu varmı, dağ bayır çıkarken esp-asr devreye giriyor saçmalıyor araç...

Bence de tedarikçinin işi. Ama tedarikçi ile konuşmuş Semih bugün. Diyor ki biz hb'ye yolluyoruz, onlar da size. Bizde stok var, talep onlardan gelmeli demişler.

Ama bana gelen ürün kesinlikle tedarikçiden geldi. Bence yalan söylüyorlar. HB ne yapacak ben de bilmiyorum maalesef.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence de tedarikçinin işi. Ama tedarikçi ile konuşmuş Semih bugün. Diyor ki biz hb'ye yolluyoruz, onlar da size. Bizde stok var, talep onlardan gelmeli demişler.

Ama bana gelen ürün kesinlikle tedarikçiden geldi. Bence yalan söylüyorlar. HB ne yapacak ben de bilmiyorum maalesef.

Yalan söylüyorlar, HB ye hiçbiri yollamıyor,HB den mail geliyor adamlar yolluyor, hesap sormak şart bunlara, aslında HB suçlu, tedarikçi ile çalışmayacaksın yada ürün sana gelecek kontrol edip yollayacaksın, o yüzden önemli şeyleri sadece HB den alırım, onda bile satın aldıktan sonr bir bakıyorsun yine tedarikçiye dönmüş iş, HB de sapıttı resmen  :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ali bey, esp için tesisat hazir sanırım, ama once bi tesisat kontrolu, sonra muhtemelen dugme ile is tamamlanip clip cihazi ile menuden aktif edilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali bey, esp için tesisat hazir sanırım, ama once bi tesisat kontrolu, sonra muhtemelen dugme ile is tamamlanip clip cihazi ile menuden aktif edilmeli.

esp tuşunun olduğu yeri çıkarıp bakayım o zaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon
4 saat önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

Sani Rusya'ya giden gelen olursa bunu muhakkak getirt :good1: Ben çok beğendim.Yaklaşık 1500 tl

http://ferrum-group.ru/products/110

Çok çok güzel. OBD'den veri alıp kadrana yansıtıyor. Ancak bu makyajsız kasalarda çalışır. Zira benim aracın kadranı beyin ile iletişimde. Eski kasada öyle değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
32 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Çok çok güzel. OBD'den veri alıp kadrana yansıtıyor. Ancak bu makyajsız kasalarda çalışır. Zira benim aracın kadranı beyin ile iletişimde. Eski kasada öyle değil.

O kadar detayını bilmiyorum ama senin araç bu verileri gösteriyor mu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kadranda hayır. OBD ile bağlanırsam evet.

Bu kadranın özelliği zaten obd'den bağlanıyor, oradan aldığı dijital veriyi işliyor. Gayet mantıklı :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon

Starlas'tan 30TL'ye kaputa fitil aldım. Maslak Oto Sanayi'de. Sağolsunlar hemen orada uyguladı sahibi. Fitil arayanlar için ilk bakılacak yer derim zira tüm dükkan bunun üstüne.

0lPo3Y.jpg

41dvN7.jpg

OVWpPn.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bak bu güzel olmuş işte, gerçi denemelerimde ve yağmurda hızlı sürüşte motora hemen hemen hiç su girmedi ama denk gelirse alıp takayım bari, şirket aracı ama hayrım dokunsun, zaten habire yıkıyıp duruyorum :D

bu arada oto şanzımanlısı gelmek üzre, 110 hp. ve 2 çeker, 90 lık 130 a kadar fena değil ama 110 luk iyi gidecek sanırım, üstelik 4x4  ün ağırlığıda yok, tüm 4x4 dastırları tokatlayacak bu oto şanzımanlı dastır :)

Not: motorunda leeşş, benimki bal dök yala, ne haber :tongue:

Not2: bu arada arkadan gıcırda gucur gacır da ne len bu şeklinde bir ses geliyordu, bir baktım stepneyi tutan demirlerdenmiş, onada el atmak lazım, içerden askıyı tutan vidayı sıksanda boşluk gitmiyor, müdahele şart, 4x2 lerde bu ses geliyor, el atmak lazım, biraz tırt yapmışlar, 4x4 lerde sorun yok, malum sizde stepne içerde...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haa birde gıcık olduğum bir yeri var, motor kaputu... sağ ve sol ön köşeler rüzgardan oynuyor, yukarı esniyor kaput, biraz fazla esnek, köşelere içten takviye lazım, rüzgarda uçağın kanadı gibi yukarı esnedikçe gözüm takılıyor sürekli, onada el atmam lazım, dacia, adam edicem seni dur hele sen :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bak bu güzel olmuş işte, gerçi denemelerimde ve yağmurda hızlı sürüşte motora hemen hemen hiç su girmedi ama denk gelirse alıp takayım bari, şirket aracı ama hayrım dokunsun, zaten habire yıkıyıp duruyorum :D

bu arada oto şanzımanlısı gelmek üzre, 110 hp. ve 2 çeker, 90 lık 130 a kadar fena değil ama 110 luk iyi gidecek sanırım, üstelik 4x4  ün ağırlığıda yok, tüm 4x4 dastırları tokatlayacak bu oto şanzımanlı dastır :)

Not: motorunda leeşş, benimki bal dök yala, ne haber :tongue:

Not2: bu arada arkadan gıcırda gucur gacır da ne len bu şeklinde bir ses geliyordu, bir baktım stepneyi tutan demirlerdenmiş, onada el atmak lazım, içerden askıyı tutan vidayı sıksanda boşluk gitmiyor, müdahele şart, 4x2 lerde bu ses geliyor, el atmak lazım, biraz tırt yapmışlar, 4x4 lerde sorun yok, malum sizde stepne içerde...

Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Haa birde gıcık olduğum bir yeri var, motor kaputu... sağ ve sol ön köşeler rüzgardan oynuyor, yukarı esniyor kaput, biraz fazla esnek, köşelere içten takviye lazım, rüzgarda uçağın kanadı gibi yukarı esnedikçe gözüm takılıyor sürekli, onada el atmam lazım, dacia, adam edicem seni dur hele sen :biggrin:

Ali bey,

Motor gerçekten bi temizlenmeli. Ama hava soğuk. Yoksa her şeyi ile ben temizliyordum motoru. Bal dök yala idi benimki de :)

Oto şanzımanlısı için yurtdışında çok iyi şeyler okudum. Burada da sağlam satacaktır diye tahmin ediyorum. 4x2'ler şu anda bile 4x4'leri tokatlar zira 115KG kadar hafifler.

Kaputun esnediğini ilk kez sizden duydum. Far tarafından mı esniyor, yoksa cam tarafından mı? Kaput takozları ayarlı mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Far tarafından, hafiften, rüzgar esnetiyor, takozlar sabit ayarlanmıyor, alttan giren rüzgar esnetiyor, sürerken dikkat et, özellikle önden rüzgar yediğinde daha belli oluyor, bak bakalım sende durum ne?

edc olanını bende bekliyorum, aslında az ucuz olsa alınmayacak alet değil, bu devirde zaten pahalı araba alınmaz artık, ne olacağı belli değil çünki...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 16.02.2017 at 20:43, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Far tarafından, hafiften, rüzgar esnetiyor, takozlar sabit ayarlanmıyor, alttan giren rüzgar esnetiyor, sürerken dikkat et, özellikle önden rüzgar yediğinde daha belli oluyor, bak bakalım sende durum ne?

edc olanını bende bekliyorum, aslında az ucuz olsa alınmayacak alet değil, bu devirde zaten pahalı araba alınmaz artık, ne olacağı belli değil çünki...

Ali bey,

Kaputu dün iyice inceledim. 130km hıza çıkmama rağmen hiç bir esneme sallanma vs görmedim. Sizde durur halde bir sallanma vs mevcut mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...