İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

imalattan naylonsuzu görmedim, tasarımdan mastikle engellemişse , içe naylonm yapıştır üstüne de döşemeye mastik yap , su giren yer oradan ise.

Ben yapamam bunu. yaptırabileceğim biri var mıdır?

İmalattan gördüğünü yukarıda paylaştım, Dacia bu, yeniliklere açık ol :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

döşemecide pahalı olur, kaportacıda makul olur, iç extra naylonu alıp kapısına dayanacan

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

döşemecide pahalı olur, kaportacıda makul olur, iç extra naylonu alıp kapısına dayanacan

İç naylonu üretilmemiş ki? Neyi alayım?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Arka koldukta kaçtane emniyet kemeri var? Burda neden 4 tane emniyet kemeri bağlantı yeri var acaba :unsure2:

yzb17a.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

üstte linkte ki gibi de olur. ekstradan

E bari yapacak kişiyi de söyle. Ben mi bileyim :p Ben sana soruyor muyum, nasıl format atılır diye :p

5 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Arka koldukta kaçtane emniyet kemeri var? Burda neden 4 tane emniyet kemeri bağlantı yeri var acaba :unsure2:

yzb17a.jpg

3. emniyet kemeri bağlantısı o. Kemer iki noktadan bağlanıyor. 2 tokası mevcut. Tokanın biri sağ uca giriyor, ikinci tokağı göbeğinizden geçirip sol uca takıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

nasıl format atılır diye

gider yenisini alırım , format ne yahu. hakana gidecen yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

gider yenisini alırım , format ne yahu. hakana gidecen yani

İlgilenir mi bunla peki?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
32 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

imalattan naylonsuzu görmedim, tasarımdan mastikle engellemişse , içe naylonm yapıştır üstüne de döşemeye mastik yap , su giren yer oradan ise.

nakamichileri nasıl koruaycağız o zaman kapıda?

Kapıları akvaryumdan hallice araçta ne işi var Nakamichi'nin AlpiniN? Sonra tavan şişmesi şikayetleri ile uğraş dur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
On 03.05.2016 at 00:34, Sani Gerşon yazdı:

Eveet, açıyorum konuyu :)

Makyajsız kasalarını hiç beğenmediğim Duster, makyaj görünce, inanılmaz çekici geldi gözüme. Renault grubunun tüm dünyada en çok satan modeli.

Aldığım modelden TR'de sayılı olduğundan 1 aya yakın aradım, bulduğumda ise Bursa'ya gidip aldım. 3 saat bile kalmadığım Bursa'da eski sahibinin eşi kullanmış. Uzun yola çıktığım gibi 15000km olan araç, 2014 model.

Hiç sigara içilmemiş, ilk sahibinden ve tüm aksesuarları yetkili servisinde montajlanmış.

Şimdi farkettim ki genel olarak resmini çekmemişim, parça parça almışım aracı :)

21AD7O.jpg

qML7kR.jpg

Ön taraftan gayet kaslı duran Duster'a ön koruma demiri ayrı bir hava katmış.

BPYqXG.jpg

NAPM1Y.jpg

Bugün sileceklerini değiştirdim. Hibrit denilen modelden kullandım. Şimdilik iyi gibi ama, sanki atlama yapıyor. Bilemedim.

a3WkGB.jpg

o3vbQq.jpg

Bence yakıştı.

Şimdi gelelim biraz aracı tanıtmaya.

Çok ön yargı ile yaklaşılan bir araç maalesef Duster. Evet, benim Megane'dan sonra içi bi farklı geldi ama, ben beğendim açıkçası.

A7a9yq.jpg

1.5dci 110hp, DPF'li, 6 ileri vitesle gelen araç, 240nm tork üretiyor. Yapılan testlerde 260nm'yi görmüş bir çok insan.

0ndYGL.jpg

Hala bir çok lüks marka sayılabilecek firmanın bile kaputunda bulunmayan bir ayrıntı.

4r4EGq.jpg

JA10On.jpg

Araçta halojen far kullanılmış. Gündüz farları aynı zamanda park lambaları olarak ta kullanılıyor. Uzunlar ve kısalar gayet yeterli. Ancak tabii ki eski bi-xenon'umu çok arıyorum. Önümüzdeki 6 ay içinde bununla ilgili çalışmalarım olacak sanırım.

Mp7qGg.jpg

4x4 sisteminin dışarıdan görünüşü.

bD3NXb.jpg

Tavan barları look pakette krom olarak geliyor. Barlar dekoratif değil, kullanım amaçlı. Yani tavan bagajı veya tavan farları monte edilebilir.

ljlMYp.jpg

Anten ise uzunluğu ile beni benden alıyor. Uyduya bile bağlanır sanırım :D Araştırıyorum, kısaya dönecek kendisi.

m6BQl2.jpg

Ön sileceklerin bulunduğu kısım hiç alışmadığım biçimde bir çıplak gözüktü. Burası için de projem mevcut.

E8oXlD.jpg

Yan basamaklar çok yakışmış. Aracın yüksekliği normalde 21cm. Sanıyorum bu basamaklarla yükseklik azalmış olmalı. Ancak yine de dağ taş kendisini bekler :)

j3Z9Jg.jpg

215 / 65 / 16 lastikler ile yol tutuşta Megane'ı tabii ki arıyorum. Bir cipe göre sağlam tutunuşu mevcut olmakla beraber yine de hızlı virajlardan kaçınıyorum. Megane ile girdiğim hızlardaki virajlar bununla imkansız. Ancak düz yolda ok gibi gidiyor.

z5X6J4.jpg

Look pakette arka camlar karartılmış gelmesine rağmen önceki sahibi ön ve arka camlara sanıyorum 3 numara 3M film çektirmiş. Filmlerde 3M markasının logosu mevcut. Geceleri yan aynaları görmekte zorlanıyorum açıkçası.

Gelelim aracımın içine:

8ZBpdk.jpg

Necvox teyp, yine servisten takılan bir aksesuar. NAvigasyon, DVD, TV, MP3 Çalar gibi tipik double din teyp özelliklerini barındırıyor. Teybi kullanmayı hala tam olarak kavrayamadım. Direksiyon kumandası tam olarak tanımlı olsa da, düğmeler istediğim konfigürasyonda değil. Servis ziyaretimde kontrol ettiriyor olacağım.

Ses sistemi ise üstündeki hoparlörler ile bile gayet yerinde. Çok memnun kaldım.

9oyk15.jpg

Analog klima paneli, hız kontrol / sabitleyici tuşu ve emniyet kemer uyarısı ile beraber gayet uyumlular. Gördüğünüz boş düğme ise fabrikasyon takılı park sensöründe geliyor.

m6BvkP.jpg

Araç 4 çeker sistemini Nissan'dan almış. 2 Çeker, otomatik ve kilitli difarensiyelli 4 çeker modu mevcut. Test etmedim daha ama izlediğim videolarda çok başarılı olduğu iletilmiş. Ayrıca ESP, ECO mod (gaz pedalı tepkimesini azaltıyor) ve bir boş düğme daha mevcut yanında. Boş düğme, benzinli modellerde Start Stop sistemi için bulunduruluyor.

Yk0zNj.jpg

j3ZlWj.jpg

Ön göğüs kalorifer paneli üstünde ve sağ yolcu airbag üstünde iki büyük saklama gözü mevcut. Her ikisine de ikişer adet 500ml'lik su koyabiliyorum. Bu arada eklemem lazım, araç 4 airbag'le geliyor.

OAgQ8Q.jpg

z5XdO6.jpg

Kapılardaki gözler ise maalesef küçük. Bir kutu mendil boyu kadar diyebilirim.

0ndOW9.jpg

4 cam otomatik gelen LAurate modeli, sürücü camı otomatik kapanma ve açılma özelliği ile geliyor.

JA1P8o.jpg

Kapılarda kumaş kaplama ve parlak gri renk tercih edilmiş. Kapı kolları ise krom kaplama.

GRVLW6.jpg

Dacia'nın maalesef vazgeçemediği kapı kilitleri.

A7aB8p.jpg

Ön tarafta iki gözlü bir aydınlatma sunan Duster, arka tarafta ise tek taraflı sunuyor. Ön taraf tabii ki değişip göz sayısında artma yaşanacak :)

XkAOGk.jpg

Aynalar otomatik ve görüş alanı gayet yeterli.

bD3N1b.jpg

Kolçak Armster'ın. Çok yeterli kapasitesi olmasa da, Megane'dan çıkardıklarımın %95'ini aldı.

g8am05.jpg

E8oXPB.jpg

Deri direksiyon ve vites ise gayet kaliteli.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Aslında elimde daha çok foto var ama, baymayayım sizleri :) Ben aracımı sevdim. Umarım sizler de seversiniz.

Yakında modifiyelerimi de tanıtıyor olurum :fiuw:

Açıkçası ben kahve rengini çok sevmiştim alıp modifiye edecektim ama kullanıcılar sert ve çok rahatsız süspansiyondan bahsettiler. Bu kasada süspansiyonda iyileştirme yapmışlarmı ?

rüzgar sesi alma durumu nedir ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

Açıkçası ben kahve rengini çok sevmiştim alıp modifiye edecektim ama kullanıcılar sert ve çok rahatsız süspansiyondan bahsettiler. Bu kasada süspansiyonda iyileştirme yapmışlarmı ?

rüzgar sesi alma durumu nedir ?

Rüzgar sesi duymuyorum. Süspansiyon gayet yumuşak, öyle ki, virajda fazla yattığından hızlı giremiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her kapı içine su alabilir.
Bundaki sorun suyun yönlendirilmesinde galiba.
Kapı yüzü sökükken dıştan su tutup sorunu görüp ona göre çözüm üretmek gerek.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
33 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

daçyaya herşey denebilir de, sert akla bile gelmez? nasıl bir kullanıcı imiş o

Lastik havaları aşırı olmasın o arkadaşın :biggrin:

Geçen ay arkadaşa 2010 206 aldık arabaya bindim bu nasıl 2010 model araba 1998 model sattığın 306 daha konforluydu falan derken bir lastik havalarına bakalım dedik 41 psi basmışlarıdı :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapı yüzü sökükken dıştan su tutup sorunu görüp ona göre çözüm üretmek gerek.

Araç düz dururken sorun yok. Eğim gördüğünde su yol değiştiriyor doğal olarak ve döşemeye doğru yöneliyor. Döşemedende mastikteki zayıf noktadan araç içine geçiyor.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
9 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

daçyaya herşey denebilir de, sert akla bile gelmez? nasıl bir kullanıcı imiş o

abi, faprika için aldılar, hatta bende dışdan görünce hoşlanmıştım, dedilerki rahatsız araba, yoldaki taşı bile hissettiriyor. Öyle olunca az geri durduydum. Ama suç bende git bin la birisine test et...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

mastikte tek adrestir hakan, göbek adı silikon :D tükkan senin

Konuştuk, yarın sabah 1030'da orada olacağım.

O da dedi ki, Dacia'larda içeride naylon yok, naylon alıp çekeceğiz, kapılar sökülecek vs :) Akşama alacağım arabayı.

9 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Sende arabanın tabanına delik aç, girmesini bilen su çıkmasınıda bilir :tongue:

Yaratıcı fikir, düşünmemiştim valla :p

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Eğimli yerde su alıyorsa offroad yaparken(kaldırımdan inerken filan yani) de almaz mı sudan geçerken filan? Sadece üstten mi giriyor su?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Ertan Çabuk yazdı:

Ersen doğru demiş del kapı tabanını emoji16.png
O suyu nasıl olur da içeri verirler ya.

Gerçekten düşünemiyorum. Mühendis bunu tasarladı eyvallah, Renault ne düşündü de su girmez oradan dedi...

58 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Eğimli yerde su alıyorsa offroad yaparken(kaldırımdan inerken filan yani) de almaz mı sudan geçerken filan? Sadece üstten mi giriyor su?

:p

Sudan geçerken belli bi seviyeye kadar tutuyor fitiller. Orada sorun yok.

maxresdefault.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Şu aracı kullanmak nasip olmadı kapıları da tok kapanmıyor :)

Geldin, istedin de vermedik mi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Şu aracı kullanmak nasip olmadı kapıları da tok kapanmıyor :)

7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Geldin, istedin de vermedik mi :)

Ocakbaşında buluşun, biz de geliriz. Meşhur virajda esp testi filan da olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...