İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

2:24'teki parçayı çok aradım ama bulamadım. Renault merkez yetkili servise yönlendiriyor, yetkili servis ise bu parça tr'ye gelmediği için parça no'su dahi göremiyor...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Haluk Şentürk

yeni duster için ne düşünüyorsunuz Sani Bey

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
yeni duster için ne düşünüyorsunuz Sani Bey
Yurtdisinda kullananlar memnun. Ama ben olsam 1 sene beklerim almak icin. Kronik problemler, ilk bakımda yapilanlar, TSB yayinlari derken cikar ortaya.
Bu arada, alinacaksa her zaman en dolusu alinmali derim.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yurtdisinda kullananlar memnun. Ama ben olsam 1 sene beklerim almak icin. Kronik problemler, ilk bakımda yapilanlar, TSB yayinlari derken cikar ortaya.
Bu arada, alinacaksa her zaman en dolusu alinmali derim.

yeni takılan far da nasıl bir hata bekleniyor yani Sani nesi yeni?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Abi cam kalinligina kadar degistirdiler. Bakalim ne olacak ülkemizde.
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

"Ses izolasyonu konusunda çok iyi iş çıkartılmış bir dacia için" bir testte geçen cümle böyleydi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Abi cam kalinligina kadar degistirdiler. Bakalim ne olacak ülkemizde.

kırılır mı yani anlamadım?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
"Ses izolasyonu konusunda çok iyi iş çıkartılmış bir dacia için" bir testte geçen cümle böyleydi.
Benim donanimda ekstra izolasyon mevcut, bi de yeni kasa da neler cikarmislar, ona bakmak lazim.
kırılır mı yani anlamadım?
Kirilir :)
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Kirilir [emoji4]
Birkaç inceleme videosu inceledim. İyileştirmeler var ,özellikle ergonomik olmayan anahtarların,multimedya ekranının yerinin değişmesi ,gibi. çekiş kontrol (4x4 ,2x4 lock ) el freninin yanına alınmış oradaki ayna kontrolü de direksiyon a yakın bir yere alınmış. Dış dizaynda çalıntı öğeler gördüm sanki. Bazı yerleri jeep e benzemis.ama daha iyi olmuş bence.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Bilenler bilir, arabama çok düşkünümdür. Yetkili servisle ilgili bugün başıma gelen bir olayı anlatayım. Türkiye'nin en büyük yetkili servisi bu.

27 Temmuz'da yaşanan dolu hasarından sonra kaputum ve tavanım çok kötü durumdaydı. Servislerde randevu araya araya en yakın tarihe şansa Renault yetkili servisi verdi randevu. Kasım ayında 8 mart'a randevu alabilmiş ve günü beklemeye başlamıştım.

8 Mart, tam da doğumgünümde, arabayı teslim ettim. İlk gördüklerinde kaput çok kötü, değiştirelim ister misiniz dediler. Bende hayır, onarabildiğiniz kadar onarın lütfen dedim. 15 gün sonraya hazır olacak dediklerinden sonra aracımı bıraktım. Olay anında AXA'dan kaskoluydum ve 10 gün araç hakkım vardı. Yedek araç talebim AXA tarafından tam istediğim günde hazır edildi ve aracımı beklemeye başladım. Ayın 19'unda arayarak beni aracımın hazır olduğunu bildirdiler. Kaput ve tavan %90 oranında düzelmişti. Bazı yerlerde ufak göçükler bazı yerlerde ise onarım aletlerinin yol açtığı hafıf çıkıntılar mevcuttu. Bunların olabileceğini bildiğim için görebildiklerimle kabul ettim ve aracımı aldım.

Eve, otoparka girdiğimde bi anda ampül yandı bende. Kapı içlerini vs kontrol edemiyorum ama bi bakayım, kaputta içeriden ne yapmışlar acaba. Görünce şok oldum. Girdikleri neredeyse tüm delikleri yamultup, boyasını patlatmışlar. Ertesi sabah (salı) derhal aradım kendilerini, durumu anlattım ve gittim. Göçükçüler ile boyacılar farklı ekipmiş. Hasarı hasar danışmanına gösterdim, o da boyacısına gösterdi. Boyacı görünce şok oldu. Beceriksizlik (burada argo bi kelime kullandı) yapmışlar, özür dileriz dediler. Çözüm olarak önce rotüş önerselerde hasar rotüşle düzelmeyecek gibiydi. Komple kaputun içinin boyanmasını istedim ve kabul ettiler. 2 gün süre istediler.

Bugün aracı teslim almaya gittiğimde ise kan beynime sıçradı. Öğle molasının tam bitişinde girdim içeri. Kimse yoktu. Aracım yıkamada duruyor. Yıkamaya doğru yürürken bi baktım ki bi müzik sesi geliyor. İçimden "ulan yıkamaya bak be, müzik sistemi kurmuşlar, bangır bangır müzik çalıyor" falan derken arabaya yaklaştıkça ses artmaya başladı. Arabanın yanına geldim ki, yıkamacı KENDİ müzik cd'sini takmış, benim teybimden bas bas müzik dinliyor. Hemen kapattım, aküye gittim baktım ki, yeşil ışık sönmüş.

Bundan sonrası herkesin tahmin edebileceği gibi maalesef ki bağırış çağırış. Ortalığı ayağa kaldırdım. Yetmedi, sonra kaputun içini boyarlarken kaputun söküldüğünü de farkettim. Bir posta da ondan fırça yediler benden. Bari dedim vida yerlerini boyayın, böyle mi kontrol, böyle mi teslimat...

Herkes özür diliyor, diledi. Ama yarın şikayet edeceğim. Çünkü yetkili servis olmak kolay değil. Güvenip gidiyorsam, o güveni hakedecekler.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Whats_App_Image_2018-03-20_at_11.45.59.j

Bunlarda iç kısım boyandıktan sonraki hali:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun :rofl: kalorfier radyatörün patlarsa sat.. kalp krizi geçirme :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun :rofl: kalorfier radyatörün patlarsa sat.. kalp krizi geçirme :)

Kalorifer radyatörü patlarsa göğüs sökülebilir. Bu gayet normal. Sökerlerken zarar verirlerse o zaman yanarlar işte.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 vidalı kaput sökülünce acile kalktın, torpido da kaç vida var bilion mu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

2 vidalı kaput sökülünce acile kalktın, torpido da kaç vida var bilion mu

İşte derdim bu aslında. 2 de olsa 12 de olsa, düzgün iş yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cd nin ne kabahati var düzgün değil miydi yıkamacının dinlediği müzik

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
cd nin ne kabahati var düzgün değil miydi yıkamacının dinlediği müzik
Adam bayagi hazirlikli gelmis. Düşün ki kac arabaya boyle yapiyor demektir bu...
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sabahtan akşma ne yapsın o da insan evladı canı sıkılıyordur köpürt yıka cilala sıkıcı iş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasar prim oranım bozuldu bari Sani’ni mutlu olsaydı.
Geçmiş olsun kardeşim. Üzüldüm be.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Geçmiş olsun abi. Sadece özür dileriz mi? Başka bir şey yok mu?
Çağlar abi düzeltseydi bu cipi , bi ocakbaşında çözerdiniz..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dolu hasarları indirim oranını etkiledi mi? alinazta yok?

29 dakika önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

soba yanına laylon yanaştırınca eriyo :mangal:

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İndirim oranını etkilemedi.
Ama tabi hasar olarak yazıldı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hasar prim oranım bozuldu bari Sani’ni mutlu olsaydı.
Geçmiş olsun kardeşim. Üzüldüm be.
Teşekkür ederim abi. Keske kapali otoparkta olsaydım da ne sen ne ben ugrassaydik :(

Sadece ozur dileriz olur mu? Az evvel arka cama su gitmediğini gordum. Umarim sadece meme tikanmistir. Tavanda islaklik gormedim daha, sabaha anlarim.
Onlarin yapacağı isi seveyim resmen ya...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bilenler bilir, arabama çok düşkünümdür. Yetkili servisle ilgili bugün başıma gelen bir olayı anlatayım. Türkiye'nin en büyük yetkili servisi bu.

Ooo geçmiş olsun kardeş, ne hissettiğini çok iyi anlayanlardanım, canlarına okurdum....   vidaları dert etme boyandığında anlaşılmaz, ayrıca kaput değişse ne yazar, yenisini taktırsaydınya, değer düşer diyenede gülerim, düşer diyen önce kaput neden değişmiş ona sonra acaba yalanmı söylüyorum diye kaputun altına çamurluğa şayise vs. bakacak, şimdi benim kaputta taş izi var, tepem atarsa gider yenisini alır boyatırım, yada direk boyatırım bile, ne yani değermi düşecek şimdi :angry:

Neyse bu vesile ile yenisine geçersin belki ha ;)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sani geçmiş olsun. Yetkili servise bile güvenememek arkanı dönüp gönül rahatlığıyla aracı bırakıp gidememek ne kötü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...