İçeriğe Yönlendir

2016 Yeni Tiguan

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel
(düzenlendi)
f7e0f29b6d7f8d8b84418325b9410bf0.jpgaraç alındığından beri yaptığı km ve Yakıt tüketimi. Pompa değerleri hemen hemen tutuyor . Değerler benzinli araç için fena değil gibi. 500 km şehir dışı. Gerisi şehiriçi. Ve km hep açık. tarihinde Arda Bülent Güzel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Arda Bülent Güzel

Evet uzun bir süreden sonra merhaba arkadaşlar. Araç şu anda 5300 km civarında. Ve araç 17 ayda bu km ulaştı. Araç ilk gerçek uzun yol macerasını yaptı. Araçla Mersin izmir arası 920 km yol yaptık. Araçta iki yetişkin iki çocuk ve bagaj dolu halde seyahat yaptık. 120 km hızı geçmemeye çalıştık. Araçın Uzunyol yakıt verisi 100 km 5.7 lt olarak gördük. Pompa değerlerini de tuttuğunu gördük. 5.30 * 5.7 = 30,21 tl/ 100 km = 0.302 krş yakmış. Bir benzinli araç için çok ama çok iyi olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Maşallah abi süper değer, valla sizden araba alır. 17 ayda yapılan km ye bak :)

Allah kaza bela vermesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Maşallah abi süper değer, valla sizden araba alır. 17 ayda yapılan km ye bak [emoji4]

Allah kaza bela vermesin.

Sami bizim hanımın tüm araçları böyle idi. Bir opel corsası vardı 2012 yılında sıfır alındı 2014 yılında 1650 km satıldı. Alan adam sıfır diye aldı. Tiguan yine de fazla km bile yapmış sayılır. Şimdi geri dönüş yoluna çıkacak. Şimdi izmirden Mersin’e giderken daha da az yakabilir nedeni gelirken yokuş çıktı şimdi yokuş inecek. Mersin’e varınca yol bilgisayar fotosunu koyarım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

çok hızlı gidince zaten sedan gibi olmadığından insanın canı istemiyor pek sanki. sessiz felan ama yine de yüksek olunca hız farklı algılanıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Passat sonrası biraz kalender olmalı tabii

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

çok hızlı gidince zaten sedan gibi olmadığından insanın canı istemiyor pek sanki. sessiz felan ama yine de yüksek olunca hız farklı algılanıyor.

Kısa sürede alışacaksın, olumlu tepkileri gördükçe güven gelecek. 

Ben qashqai ile mondeodan daha hızlıyım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

4ee1487fd2c76cb02b58cf5749a679de.heicmersin dönüş yolu. Bu sefer 5.8 yaktı. Yükte vardı bu sefer araçta. Tam dolu depo ile uzun yolda 1100 km yapar gibi. Ben tam doldurmadım gelirken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Arda Bülent Güzel

Bugün Tiguana paşaoğlunda yazılım yapıldı. Araç 125 bg 145 bg çıktı. Artı ve eksilerini burda bilgilendireceğim.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bugün Tiguana paşaoğlunda yazılım yapıldı. Araç 125 bg 145 bg çıktı. Artı ve eksilerini burda bilgilendireceğim.
Ahlaksız herif moduna girmiş araç :f1:
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Fiyat [emoji6]

Üç araç birden taktırdık. Araç başı 650 tl verdik ve hediye olarak aracın gizli özelliklerinide açtılar. Birde yarın kısmetse newfrom diye marka multimedya taktırmayı düşünüyorum. Nasıl bir marka bilmiyorum aslında. Dokanmatiği 10 numara. 1200 tl takacak.
Ahlaksız herif moduna girmiş araç :f1:

Valla öyle oldu. Sen yazılım yapılması taraftarı değilmiydin king ağam.

16b95940e6be2b5dfa438ae257d198a3.jpg

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Alacağım ürün bu sitede 2000 tl. Ben 1200 tl alacağım07daaa6c584ef27d5b85cc39ac8199b7.jpg

9cff5b5292ea9c7bf81966e657e5f13a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Mersin de Rakım düşük yazılım meyvesini verir bence Servet abi öyle demişti...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Deniz seviyesi mutlaka fark ediyor. Doğru elden çıkan yazılım candır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Şimdi araçtaki hantallık kalmadı. Resmen çağ atladı araba. Yazılım şimdiye kadar neden yaptırmadım dedim. Yakıt anlamında daha yorum yapamayacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

Tigu ile Mersin İzmir yaptık. Yazılımdan sonra aracın rampalardaki bayılma hissi gitti. 2. Vitesteki hantallık gitti. Araba çok çok iyi olmasada keyif vermeye başladı. 130-140 km hızlara çıkıştaki hantallık bir nebze gitti. Klima açık 330 tl benzin ile 1000 km üzerinde yol yaptı. 3 yetişken 1 çocuk ve full dolu bagajla bu km yaptı. 52320a52d622819da2ee5b1a2edac4a8.jpg
Bu araç alınacaksa kesinlikle otomatik alınacak benim şahsi fikrim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Biraz önce gebzeden davutpaşaya geldim şu an yemek yiyorum. trafik de vardı aslında.  yakıt ortalamam 5.1

125 hp araç basarsan iyi gidiyor ama psikolojik olarak basmadan gidince daha güçlü hissediyoruz bu nedenle evet yazılım anlamlı. Ben aslında basarak gitmeyi seviyorum ara ara. Tabi 150 de basmayı tercih ederim onu yazılım yapsan kaç olur 180?

Bizim araçta turbo daha küçük biliyorum. bir yerde okumuştum tabloda 150 hp ile fark şunlar:

1- egzoz manifold zaman ayarı kam mili , vvti benzeri    (125 te sadece giriş manifoldu)

2- güçlendirilmiş piston

3- güçlendirilmiş krank

4- güçlendirilmiş piston kolu

5- silindir deaktivasyon

6- sodyum kanallı süpap

7- bir kademe büyük boy turbo

yazılım muhtemelen emisyonu kötüleştiriyordur ve araç Euro6 olamıyordur benim teorim o. sürekli sıkıştırılmaz ise (200 ile istanbul ankara) araç için sıkıntı yaratmaz.

ben radyo kapalıyken turbo sesini çok sakin kullanımda şehiriçinde duyuyorum içerden. siz duyuyor musunuz? Seste değişim oldu mu?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Şu yeni sistem takıldı mı araca? Fotoğraflarını görseydik.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu barlar tüketimi atırır mı?

On 26.04.2018 at 13:11, Mehmet Göktürk yazdı:

outlet valves are filled with sodium for better heat transfer. This reduces the temperature at the outlet valves by approx. 100°C. Camshaft case

96 mondeo da da böyle idi, eski seri subap takıp kısa sürede yakan ustalar çok oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tabi artırıyor. Passatta da artırırdı. 0.5 felan bisikletle. hele yük koyunca daha da farkeder.  sürekli takılı bırakmıyorum. zaten öyle yapmak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
On 03.05.2018 at 15:14, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Şu yeni sistem takıldı mı araca? Fotoğraflarını görseydik.

Hocam hangi yeni sistem 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...