İçeriğe Yönlendir

2016 Yeni Tiguan

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
33 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Hocam hangi yeni sistem 

Multimedia....vaz mı geçtin.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Evet hocam.,iyi sistem ancak hanım ne gerek var deyince sistemi almak kaldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Arda Bülent Güzel

Aracı servise götürdük. Araca el freni ile ilgili yeni bir güncelleme yüklediler. Hatırlayan arkadaşlar vardır. Araca yazılım yaptırmıştık. Bu yazılım servis tarafından güncelleme yüklendiği için silindi (bunuda yazılımcı arkadaştan öğrendim silindiğini). Servisten aldım bir hafta kullandı aracı gitmiyor Dedi hanım araba için ben kullandım gerçekten gitmiyor araç dedim eskisine göre. Yazılımcı arkadaşa gittik araba gitmiyor dedik. Oda servise gidip gitmediğini sordu ve gitti ise yazılım silinmiştir dedi. Tekrar yükledi ve araç tekrar eski günlerine döndü. Bunu neden anlattım nedeni yazılımın işe yaradığı herkese tavsiye edilir.

Bu arada 2016 mayısta sıfır 86.000 aldığım aracın sıfırı şu anda 182.000 tl. Şaka gibi ya.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok şükür ki elimizde iyi kötü birer arabamız var.
Yoksa hayatta alamaz mışız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Çok şükür ki elimizde iyi kötü birer arabamız var.
Yoksa hayatta alamaz mışız.

Ben eşimin her yıl aracını değiştirirdim. 5-10 üstüne koyardım alırdım şimdi nerde. En az 50.000 tl koyacaksın ki alasın. Kısaca arabalarımızın değerini bilelim. 2019 da sıfır araç nerdeyse hiç satılmayacak. Araç alanlar ise borç ödemekten araçlarına binemiyecekler . Bu şu anlama geliyor alım gücümüz çok ama çok düştü.
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Araç yenileme zorlaştı geçen yıl 115 bine aldığım araba 175 bin olmuş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Araç yenileme zorlaştı geçen yıl 115 bine aldığım araba 175 bin olmuş...

Bu gidişle at arabasına döneceğiz...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bugün çoğu markaya ve fiyatlarına baktım, sonra garaja döndüm ve überi daha bir sevdim nedense :) bakıma devam....

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Soyle agiz dolusu gecen sene 200 bine aldigim arac simdi 250 bin yazamadimya... neyse, ya sevdigini alacaksun... Ya alduguni seveceksun😔

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

araba işi bitti: 

aslında  2. elde dahil hareketi sıfırlamak lazım, düzelene dek alım olmasın, ha düzeldikten sonrada almayacaksın, ötv tamamen kalkana adam gibi sadece kvd alınana dek almayacaksın, tabii bu arada sıfır dokunulmazlıkla tüm devlette kanuna uyacak kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak....

nasıl hayal ama :) hayali bile güzel, bu toplumla imkansız bir hayal....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ha bu arada dolar hesabına göre zarardayız. 30.000 dolara almışım arabayı.
30.000 * 5.87 = 176.000 tl etmesi lazım benim düldülün. [emoji23]

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bisikletler yüklendi..

6327B339-2717-4533-895A-36044C403E2F.jpeg

Şöyle bi sorun var passata bisiklet koyarken kolaydı bu zorluyor tabureye çıktım mecburen

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
18 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Şöyle bi sorun var passata bisiklet koyarken kolaydı bu zorluyor tabureye çıktım mecburen

Sen de yaşlandın hocam. Passat'ı aldığında yaş kaçtı, şimdi kaç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
17 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

araba işi bitti: 

aslında  2. elde dahil hareketi sıfırlamak lazım, düzelene dek alım olmasın, ha düzeldikten sonrada almayacaksın, ötv tamamen kalkana adam gibi sadece kvd alınana dek almayacaksın, tabii bu arada sıfır dokunulmazlıkla tüm devlette kanuna uyacak kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak....

nasıl hayal ama :) hayali bile güzel, bu toplumla imkansız bir hayal....

Evet belki hoşumuza gitmedi ama ben de bu olaya katılıyorum. Herkes 2 senede bir sıfır araba alıyor Ama biz araba üreten bir ülke değiliz. Önce bunun bir farkına varmalı milletimiz. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bisikletler yüklendi..
6327B339-2717-4533-895A-36044C403E2F.thumb.jpeg.536a4041bfc4270a4b3b1ffade527822.jpeg

Yolculuk nereye hocam.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Evet belki hoşumuza gitmedi ama ben de bu olaya katılıyorum. Herkes 2 senede bir sıfır araba alıyor Ama biz araba üreten bir ülke değiliz. Önce bunun bir farkına varmalı milletimiz. 

İnsan herşeyin en iyisine layık.Çalışan ben kazanan ben tabiki alacağım. Alım gücümüz neden düştü diye tartışacağımıza hayat standartları neden artmadı diye tartışacağımıza iki senede araba alınmasımı bu ülkede sorun. Bırakın bu işleri. Biz daha 20 yaşındaki arabalara binip üretimi sona ermiş yedek parça bulmak için hurdacıları dolaşıyoruz. Sonra arabalar ikiye bölünüyormuş. Bizim başımızdakiler bunlarla uğraşsın halkım iyi arabalara binsin diye uğraşsın. Ne zaman baştakiler sıfır arabaya lüks arabaya binmeyi bırakır ben ozaman inanırım cari açığı kapatmaya çalışıyorlar derim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben eşimin her yıl aracını değiştirirdim. 5-10 üstüne koyardım alırdım şimdi nerde. En az 50.000 tl koyacaksın ki alasın. Kısaca arabalarımızın değerini bilelim. 2019 da sıfır araç nerdeyse hiç satılmayacak. Araç alanlar ise borç ödemekten araçlarına binemiyecekler . Bu şu anlama geliyor alım gücümüz çok ama çok düştü.

Ben de vazgeçtim.. Arsayla takas etmeyeceğim Audiyi. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bisikletler yüklendi..

Ben de tavanı silerken tabureye çıkıyorum.. Sedan otomobillerde gerek kalmıyordu :) Ha Sani şimdi diyecek ki.. Bıyık boyalı ondandır... 

Değil :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben de vazgeçtim.. Arsayla takas etmeyeceğim Audiyi. [emoji20]

Arsa daha değerlendi değilmi abi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
(düzenlendi)
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de tavanı silerken tabureye çıkıyorum.. Sedan otomobillerde gerek kalmıyordu [emoji4] Ha Sani şimdi diyecek ki.. Bıyık boyalı ondandır... 
Değil [emoji4]

Boy yetmez tavana.

637cd875d591f917e38a571a85fb031d.jpg

tarihinde Sami Demirpaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Boy yetmez tavana.637cd875d591f917e38a571a85fb031d.jpg

Seninkisi canavar sınıfında. Seninkine dünyanın en uzun adamı anca yeter[emoji41]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
45 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

İnsan herşeyin en iyisine layık.Çalışan ben kazanan ben tabiki alacağım. Alım gücümüz neden düştü diye tartışacağımıza hayat standartları neden artmadı diye tartışacağımıza iki senede araba alınmasımı bu ülkede sorun. Bırakın bu işleri. Biz daha 20 yaşındaki arabalara binip üretimi sona ermiş yedek parça bulmak için hurdacıları dolaşıyoruz. Sonra arabalar ikiye bölünüyormuş. Bizim başımızdakiler bunlarla uğraşsın halkım iyi arabalara binsin diye uğraşsın. Ne zaman baştakiler sıfır arabaya lüks arabaya binmeyi bırakır ben ozaman inanırım cari açığı kapatmaya çalışıyorlar derim.

Arda abi insanımız her şeye layık, fakat malesef sistem öyle değil. Yeterince üretim yoksa alınan şey borca alınmış oluyor. 3 lirası olan vatandaş 10 liralık mal alınca 7 lira borçlanmış oluyor. Arz talebi benden çok daha iyi bilirsiniz abi. Herkes alınca da fiyatlar hep artıyor hep geriye gidiyoruz, bu sefer 9 lirası olan vatandaşın da alım gücü düşüyor çünkü 10 liralık mal oluyor 15 lira. Baştakilerin lüks içinde peki baştakiler oraya gelmeden önce neydi abi, babadan oğula geçmiyor ki bu iş. Halkın içinden çıkan adamlar birdenbire lüks delisi olmuyor halk zaten seviyor lüksü, kendini tutmayı bilmiyor.. O yüzden baştaki sondaki fark etmez herkesin dikkat etmesi lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...