İçeriğe Yönlendir

Gıcırtı Sesi

Serhat Gümüş

Recommended Posts

Serhat Gümüş

2016 model golf aracım daha 2bin kmde. Sol iç taraftan sanki araba esniyormuş gibi bir ses geliyor. Düz yolda birşey yok çukurlardada yok. Ancak kasislerde ya da aracın kasıldığı konularda bu gıcırtı oluşmakta. Tıkırtı gibi birşey değil daha çok tok bir gıcırtı sesi. Servis olur böyle şeyler deyip geçiştirdi şikayet ettim ama cevap gelmedi. İntte biraz araştırmalarımla camın dışındaki fitiller kuruyunca yapabiliyormuş. Ne kadar doğru bilmiyorum Düşünce ve önerilerinizi bekliyorum. Saygılar..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servis olur böyle deyip geçiştiremez. Anahtarı bırakıyorsunuz orada ve çıkıyorsunuz. Çözdüğünüzde arayın diyorsunuz.

Büyük ihtimalle kapılarda kadife fitiller var ise onlardan ses geliyordur. Tunap 104 no'lu sprey işi çözmeli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Abi hem reklam hemde kötüleme amaçlı isim vermek istemiyorum ama türkiyede bu işi başta çeken bir servis var (vermiş kadar oldum sanırım :) ) alırkende sıkıntı çıktı baya onu çözdüler imza atmadım almıyorum deyip gidiyodum. Şimdide daha 2bin kmdeki araçta böyle bir ses sinir bozuyo.. 2006 fiestamda bile yoktu bu tarz sesler :) :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi hem reklam hemde kötüleme amaçlı isim vermek istemiyorum ama türkiyede bu işi başta çeken bir servis var (vermiş kadar oldum sanırım :) ) alırkende sıkıntı çıktı baya onu çözdüler imza atmadım almıyorum deyip gidiyodum. Şimdide daha 2bin kmdeki araçta böyle bir ses sinir bozuyo.. 2006 fiestamda bile yoktu bu tarz sesler :) :)

Mert Gülkokan gıcırtılardan kafayı yemiş durumda. Vw'lerde demek ki normalleşti artık bu durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

2015 polom var ve aynı şeylerden muzdaribiz benim durumumda olan kullanıcılar var maalesef kapı fitillerinde ciddi bir kalite düşüşü var. Havalar ısındığı anda kapılar esniyor. Ben kaldırımdan inerken tüm kapılar esniyor. Yapmanız gereken önce ucuz yollu olarak fitilleri vazelinleyin ya da olmadı silikon spray alın. Marka olarak Saninin önerdiği tunap104 en iyisi ama biraz pahalı. Şisesi 49 tl. Servise gidenlere spray sıkıyorlar size onuda yapmamışlar. O lafı kim söyledi ise aracı bir tarafına sokarım deseydiniz hemen yapardı. Serviste sesinizi yükseltmekten kaçınmayın.

Cahilliğime denk geldi ilk defa sıfır araç alıyorum. Normal filan deyince kaldım öyle hatta suçlu hissettim kendimi birden. Su spreyi deneyeyim olmadı bir daha gidiceğim. Kapının aracın gövdesiyle birleştiği noktadaki fitillerimi yoksa cam içinde olanlaramı sıkmalıyım bu spreyi ? 

Birde wd40 aynı görevi görür mü ? 

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Cahilliğime denk geldi ilk defa sıfır araç alıyorum. Normal filan deyince kaldım öyle hatta suçlu hissettim kendimi birden. Su spreyi deneyeyim olmadı bir daha gidiceğim. Kapının aracın gövdesiyle birleştiği noktadaki fitillerimi yoksa cam içinde olanlaramı sıkmalıyım bu spreyi ? 

Birde wd40 aynı görevi görür mü ? 

Yerinde olsam kardeşim hiç ugrasmazdım servise git bence önce baksınlar. 2 bin kilometre olan arac eger şimdi bakılmassa ilerde dahada artacaktır fitillerden şikayetlerin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Önümüz yaz 5 ay vw tosbağa gibi golf kullanmak istemiyorum würthün silikon spreyi varmış biraz daha ucuz onu denicem gelir gelmez. Bugunde orayı bu torpido temizleyicisi gibi birşeyle ıslatıp fitilleri bir deneme yapıcam. En azından sesin ordan gelip gelmediğini test etmiş olurum diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Her marka sprey olur. Tunap104 kullanıcılar tarafından test edilip onaylandığı için onu önermiştik. Sani megane3 sahibi iken her ay spray sıkardı maalesef yaz kış arasındaki yüksek sıcaklık farkları buna sebep oluyor

anladım zaten bir anda oluştu aldığımdan beri olan birşey olsa zaten vw e bir daha elimi sürmezdim. Bir de arabayı çok dinliyorum büyük bir takıntı oldu bende dinlemek bu sorunu aşmalıyım en yakın zamanda :D verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sonucu yazıcam spreyi kullandıktan sonra

Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Bizde renault clio 2015 modelde var onun içi zaten diskotek havası içinde heryeri aynı oynuyo.. ondan golfe geçince ohh be diosun ama yani o kadar para veriosun saat gibi çalışsın istiyor insan..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Servise gidin, yeni bülten yayınlandı ve yeni tip yağlayıcı spreyler geldi tabla burçları için. Sorununuzu çözer.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Wd40 olmaz pas sökücü o. Dediğim gibi vazelini olmadı sprayi ilk önce gövdedeki ve kapıdaki fitillere sıkın. Benim araçta kapıda fitil yok. Kadifilere sıkılmaz diye düşünüyorum. Havalar soğusun gıcırtı kalmıyor

Sesi yapanlar kadifeler zaten Mert. Sende mevcutsa yapıştır Tunap'ı ;)

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

2006 golfte de var bu sorun.Araç esnedikçe vıck vıck ses geliyor fitillerden.Torpido gözünde vazelinle geziyorum :D .2-3 hafta idare ediyor ancak araç yıkanırsa yada tozlu yerde kalırsa tekrar başlıyor 

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Bu tür sorunları olanlar İstanbul için Uzay otoyu öneririm, Trim ustası diye elemanları var (diğer bayilerde de vardır herhalde diğerlerinde servis bölümüne hiç almadılar)doktor steteskop u gibi bişeyler takıyor :D  bizim işyerinin makam arabalarını falan yaptıkları için birazda samimiyetim var bire bir konuştum falan...adam arabaya biniyo sürülürken bakıyo dinliyo minliyo, golf veriyosun pasat olarak geri alıyorsun :biggrin: . Golf 6 için yazarsam; şehir asfalt arabası, bozuk köy yoluna falan girersem kapı ayarları bozuluyor az da olsa rahatsız edici ses gelebilyor, servise götürdüğümde kapı ayarlarını yapıp sağa sola siprey sıkıyorlar, düzeliyor, 4.5 senede başka bir ses duymadım, nazar değmezin inşallah başkada duymam :yes:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Günaydın abilerim arkadaşlarım. Dün torpido temizleyici bakım sütünü fitillere sıktım sonra sildim güzelce sonra tekrar sıktım ıslak ıslak bıraktım öylece. Sesten eser kalmadı.. tunapı hemen almak farz oldu :). Birde o kapı üstündeki kadife fitiller değilde araç gövdesindeki yumuşak olanların üst kısmı hafiften aşınmış gibi olmuş normalmidir sizce o sebeple mi ses yapıyor acaba bilemedim ?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Servise gidin, yeni bülten yayınlandı ve yeni tip yağlayıcı spreyler geldi tabla burçları için. Sorununuzu çözer.

Tabla burçlarını bir tarihten sonra yenilemişler Mert.  2012 ve benimki gibi 2013 modellerde olan bir gıcırdama o.  Servise hatırlattım yeni bir yağlama ile sorun çözülüyormuş diye ama aracın garantisi geçtiği için  para istediler.  Bir yandan da Dsg'nin kavramasını da hiç zorlamadan ücretsiz değiştirdiler.  Değişik bir anlayışları var.  

Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan
(düzenlendi)

Golfümde vardı aynı dert şuan passat var onda yok şükür.Sesin sebebi evet o kadifeler ve fitiller daha çok kasislerde araç esnedigi zaman çıkıyor.Çözümü ise herhangi bir silikon sprey ben atas siling vardı onu kullaniyordum tunapıda kullandım o biraz pahalı olduğu için vazgeçtim. Kapılardaki kadifelere ve fitillere sıkıp fazlaliğını bezle aliyordum.Belli bir süre kesiyordu sonra yine aynısı oluyordu.

tarihinde Harun Çalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...