İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Sol Önden Gelen Ses?

AYTEKİN CAN

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Lok lok sesi genelde amortisördür.
Direksiyon kutusu genelde direksiyondan hissedilir

Yorum bağlantısı
Misafir
14 saat önce, Koray Demir yazdı:

Direksiyon kutusu için garantili revizyon yapan yerler var. O fiyat için muhtemelen amortisörler ve salıncaklar orjinal değildir.

Hocam garantili revizyon derken tamir mi demek oluyor?

Eger gerçekten direksiyon kutusu ise bu revizyon yaptırılır mı ve kaça yapılır? 

Amortisör ü direkt anlayamadı usta yağ kaçağı var gb onu da değişelim dedi..

Lifte eğilip baktığımızda direksiyon kutusunun tekerlere giden parcasına levye ile müdahale etti boşluk var bak diye bana gösterdi sanki o ses yapıyor gibi.. ama tamiri mumkunse tamir mi yaptırayım? Yenilemek 800-900TL'ye mâl olacak...

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Hocam garantili revizyon derken tamir mi demek oluyor?
Eger gerçekten direksiyon kutusu ise bu revizyon yaptırılır mı ve kaça yapılır? 
Amortisör ü direkt anlayamadı usta yağ kaçağı var gb onu da değişelim dedi..
Lifte eğilip baktığımızda direksiyon kutusunun tekerlere giden parcasına levye ile müdahale etti boşluk var bak diye bana gösterdi sanki o ses yapıyor gibi.. ama tamiri mumkunse tamir mi yaptırayım? Yenilemek 800-900TL'ye mâl olacak...

Önce teşhis doğru olmalı. Evet tamirini yapıyorlar ancak yağ kaçırma olayı da var memnun kalan da işçiliği önemli. Burada sıfır orjinal ürün 650 tl. Revizyon ortalama 200-300 tl olsa el emeği ile birlikte yine 450-500 civarı maliyet çıkıyor. Ben olsam imkan elveriyorsa sıfırı oem alıp takarım.
http://www.onlinefordyedekparca.com/U1399,146,focus-1998-2002-br-direksiyon-kutusu-br-3s41-3a500-ab-alt-takim-ve-direksiyon.htm
Yorum bağlantısı
On 06.04.2017 at 19:40, Koray Demir yazdı:

Önce teşhis doğru olmalı. Evet tamirini yapıyorlar ancak yağ kaçırma olayı da var memnun kalan da işçiliği önemli. Burada sıfır orjinal ürün 650 tl. Revizyon ortalama 200-300 tl olsa el emeği ile birlikte yine 450-500 civarı maliyet çıkıyor. Ben olsam imkan elveriyorsa sıfırı oem alıp takarım.
http://www.onlinefordyedekparca.com/U1399,146,focus-1998-2002-br-direksiyon-kutusu-br-3s41-3a500-ab-alt-takim-ve-direksiyon.htm

Hocam revizyon nasıl bir işlemki bu kadar pahalı?.. Yani 250-300'ü geçecek ise kesinlikle yenisini almak mantıklı 

acaba Adana'da var mı bu revizyon işini iyi yapacak birisi..??

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Hocam revizyon nasıl bir işlemki bu kadar pahalı?.. Yani 250-300'ü geçecek ise kesinlikle yenisini almak mantıklı 
acaba Adana'da var mı bu revizyon işini iyi yapacak birisi..??

Kutuyu söküp pay varsa torna işlemi uyguluyorlar ve keçeler değişiyor işçilik ederidir maliyetten ziyadr. Örnek video.
2 yıl önce yaklaşık 200 liraydı tamiri. Adana konusunds bilgim yok
Yorum bağlantısı
Onur Boga

jant göbeği

salıncak burçları 

z rotlar

amortisör takozları

en son direksiyon kutusu.

aracın ön\yandan hasarı yoksa direksyon kutusu olma ihtimali düşük

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Onur Boga yazdı:

jant göbeği

salıncak burçları 

z rotlar

amortisör takozları

en son direksiyon kutusu.

aracın ön\yandan hasarı yoksa direksyon kutusu olma ihtimali düşük

Hocam araba yolda dururken  direksiyonu hızla saga sola çevirince aynı ses geliyor.. lok lok lok diye..

Çukurlara düşünce de geliyor.. ama küçük çukurlara ya da bozuk parke taşları üzerinde de aynı sesler geliyor..

Yorum bağlantısı
Onur Boga
2 dakika önce, Halil Daban yazdı:

Hocam araba yolda dururken  direksiyonu hızla saga sola çevirince aynı ses geliyor.. lok lok lok diye..

Çukurlara düşünce de geliyor.. ama küçük çukurlara ya da bozuk parke taşları üzerinde de aynı sesler geliyor..

araç dururken yapıyorsa direksyon kutusu olma ihtimali olabilir. direksyon kutusu tamiri yapan yerler var bi göstermenizde fayda var. 

Yorum bağlantısı

Adana'da Güvenle Gidebileceğimiyi bir usta tavsiyesi olan var mı.. Ford özel servisi olarak.. ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Yıldızalp

İyi günler musait olan varsa acil cevap verebilir mi.. birazdan ustaya gidecek araba 2001 focus 1.6 direksiyon kutusu değişecek.. Orjinal parça Ford connect ler ile bunun direksiyon kutusu aynı neredeyse dedi usta sadece rotlara bağlanan yeri farklı onu da uyurum yapacağız dedi.. Doğru mudur.. bu sekilde olursa 650 TL focus un kendi kutusu olursa 900TL imiş.. hiç bir fark yok diyor 2 ustaya sordum ama bu bir sıkıntı olur mu arkadaşlar ???

Yorum bağlantısı
Mehmet Yıldızalp

2 tane usta var ikisi de aynı şeyi söyleyince güvendim birazdan sanayiye bırakacam arabayı connectler ile focus un parçası aynı sadece uç kısımlarıfarklı imiş bakalım yaptırınca yazarım artık sorun olmaz inşallah

Yorum bağlantısı
Mehmet Yıldızalp

Sanayiden geldim Rot başı ve rotiller iyice gittmiş.. değişti ses %90 gitti.. Direksiyon Kutusunu Değiştirmedik.. hala araba boşta durur iken sağ sol yapınca bi küçük lok lok sesi geliyor ama çukurlarda tumseklerdeki o yüksek sesler hiç kalmadı..

Biraz da titreme sorunu vardı 100km den sonra o da kalmadı..

Rot başları          -       2×25=50TL

Rotiller               -       2×40 = 80TL

Fren Disk Torna    -                30TL 

Km Sensörü SWF marka   - 80TL

İşçilik                   -                  80TL

TOPLAM             -                320TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Şenevren

Bu sorun bende de vardı , bozuk yolda şıkırtı özellikle parke yolda şıkırtı sürekli oluyordu ,  aracı özel ford servisine götürdüm bakım yapılırken sesten bahsettim kontrole çıktık ses önden mi arkadan mı geliyor onu tespit ettik ve usta balataları değiştirdi ses gitti :) 

bilginiz olsun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...