İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Ford 4000 Rds Aux Çıkışı Aldım

samet çaylan

Recommended Posts

samet çaylan

ford_teyp_aux_yapimi.thumb.jpg.36692a2e3acb599b900aa566fd3a77d0.jpgMerhaba

Uzun süredir aracıma teyp takmak istiyordum duble din ler bayağı pahalı geldi

tekli teyplerinde kenar çıtaları göğüste pek iyi görüntü vermiyordu.

Orjinaline nasıl birşey yapsamda şu kaset olayından kurtulsam diye araştırırken 

polonyalı ford kullanan arkadaşlardan birisi 4000 rds nin entegresinin şemasını vermiş.

Zaten kaset çalardan vazgeçmiştim olursa olur olmazsa değiştireceğim dedim ve

giriştim teybe.

Malum siteden teyp sökme telini aldım 9.99 tl birde çin malı çoklu torna vida,çıkardım teybi

dışarı ön paneli tutan 4 vidayı söktüm ardına teybin altında 4 vida var sacı tutan orayıda sökünce

entegreyle karşı karşıya geldik.

İlk önce direk entegre bacağına bağladım telleri fakat ses sinek vızıltısı gibi geldi fakat yolları

takip edip kondansatörden önce verince bu iş oldu.

Şuan sesi 15 den yukarı açamıyorum çok net ve güçlü bir aux um olmuş oldu.

358avd5.jpg
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
samet çaylan

Fotoğraf teybin altından çekilmiş görüntü bir aux kablosu alıp kesin yanyana olan kablolar sağ ve sol aux ses ucu antene doğru giden siyah kablo ise şase.

Kabloları lehimledikten sonra diğer ucu teybin kaset girişinin kenarından dışarı verin ve telefona takın teybin içine boş bir kaset atın sesin geldiğini göreceksiniz.

Forumda bir arkadaş 5000 rds iç mekanizmaya düğme bağlamıştı bende o sistemden yararlanarak düğme koydum teybin kaset bölümü boş olsada kaset varmış gibi algılıyor kabloları çektikten sonra düğme için o konudan faydalanabilirsiniz çünkü diğer yaptığım kısımları fotoğraflayamadım

Ben kaset haznesini komple söküp attım.

Arka taraftaki iki adet beyaz kablo ise kumanda çektim onun kabloları benim focus ta orjinalden yoktu kumanda kendi çabalarımla hem teypden kumanda çıkışı aldım hem araca orjinal kumanda taktım.

Eğer yapacaksan takıldığın kısımlar için beni arayabilirsin.

Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
samet çaylan

Kullandiğiniz kablo nasil?detay verebilirmisiniz?

Dışarıda satılan aux kablosu var iki tarafı erkek  tek tarafını kestiğimizde içinden karşımıza üç adet kablo çıkıyor bunlardan siyah olanı şase

farkındaysan onu ayrı bir yere çekmişim diğer iki kahverengi kablonun yerleri önemli değil yeterki kondansatörün bacağına kısa devre yaptırmadan 

lehimleyebilin.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...