İçeriğe Yönlendir

Dış Bakım Tavsiyeleriniz

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan

Artık yaz geldi, yağmur çamur gibi durumlar da bittiğine göre araçlarımız güzelce parlatmak, yakışlıklı yapmak gerekiyor diye düşünüyorum :D Tango kırmızı renk fiestam var. 5-6 ay önce aldım. Uzun zamandır dışıyla ilgili bir bakım yapılmamış gibi duruyor. Oldukça fazla hareler mevcut. Bu iş için açıkçası çok ayırabileceğim bir bütçe yok. Nasoil ZR53 ile ilgili çok güzel şeyler okudum, izledim. Fakat hareli bir araç için kil + pasta ondan sonra tavsiyeleri de geldi. Bunun bana maliyeti ne kadar olur? Başka ne gibi şeyler yapılabilir? Aklıma gelmeyen ve bu konuda fikir belirtmek isteyenlerin tavsiyelerine sonuna kadar açığım :)

Yorum bağlantısı

Zemin iyice temizlenmeden, hele nano yapılacaksa dolgu, silikon ve yağ içermeyen pastalarla, hatta ne kadar içermese de üstüne ipa fairy gibi temizleme yapılarak nano uygulanmalı. Nasiol uygulaması risklidir, ufacık su tanesi ile bile karşılaşsa Kürleşir. Kil ile yüzey temizlenip, çizik hare durumlarına göre uygun pastalarla çiziksiz yüzey elde edildikten sonra nano veya diğer koruma waxları cilaları uygulanabilir

Yorum bağlantısı
Ubeyd Bayar
(düzenlendi)

Aynı şeyi bende düşünüyodum bu aralar isabet oldu. Hatta koltukları bile yıkatmayı düşünüyorum.  Manisada bekbars oto yıkama tavsiye ediyolar ama, bi türlü gitmek nasip olmadı.

tarihinde Ubeyd Bayar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bekbars françayz gibidir bayilik verir ürünleri çok kaliteli ama içindeki ustalar nasıl iyi araştırın

Sonaxta da bayilik sistemi var, denemediğiniz kişinin polisajına kefil olmayın, harelerin vebali üstünüzde kalmasın ;)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sonaxa gittim eleman yaparız diyor çizik dolgusu zımpara pasta cila 250 dedi ama 3 gün en az kalacak diyor

3 gün çalışıp 250 ye güzel işçilik yapacaksa çıkarken bahşiş de vermelisin :)

Önce sonrasını fotoğrafla ki düşünenlere de referans olur(elemana da dersin reklamını yapıcam diye)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

3 günlük iş yok ama boyanın kurumasını bekliyeceğim dedi güven verdi ama bir adam daha var ona da göstereceğim yarın ona göre karar vereceğim bugün başkasına gösterdim ben yapamam dedi

Rötüş işi polisajla ilgili görünse de çok farklı bi iş, polisajı iyi olan rötüşü iyi yapar diyemeyiz. Usta aklına yattı ise yaptır, kaçamak cevaplar veriyorsa uzaklaş.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Barış Ülkü

Artık yaz geldi, yağmur çamur gibi durumlar da bittiğine göre araçlarımız güzelce parlatmak, yakışlıklı yapmak gerekiyor diye düşünüyorum :D Tango kırmızı renk fiestam var. 5-6 ay önce aldım. Uzun zamandır dışıyla ilgili bir bakım yapılmamış gibi duruyor. Oldukça fazla hareler mevcut. Bu iş için açıkçası çok ayırabileceğim bir bütçe yok. Nasoil ZR53 ile ilgili çok güzel şeyler okudum, izledim. Fakat hareli bir araç için kil + pasta ondan sonra tavsiyeleri de geldi. Bunun bana maliyeti ne kadar olur? Başka ne gibi şeyler yapılabilir? Aklıma gelmeyen ve bu konuda fikir belirtmek isteyenlerin tavsiyelerine sonuna kadar açığım :)

İyi cilalama kullan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...