İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Scooter/motosiklet

İbrahim Levent Duyal

Recommended Posts

Ali Gök

resimde çıkan motor bayağı büyük bişey.çok az model ehliyet istemiyor ama üretici firma ehliyet gerektirmez diyorsa gerektirmiyordur

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

PEdal tahrikli elektrikli motorlar hariç tüm elektrikli motorlar için kask ve ehliyet zorunluluğu bulunmaktadır.

Ehliyet gerektirmeyen modele örnek:

http://www.stmax.com.tr/city-zero.asp

bu bende var biraz önce bindim. tavsiye ederim. ancak lastikler çok kalın cabbar değil. görmeden almayın. test sürüşü için GTÜ kampüse gelebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İbrahim Levent Duyal

PEdal tahrikli elektrikli motorlar hariç tüm elektrikli motorlar için kask ve ehliyet zorunluluğu bulunmaktadır.

Ehliyet gerektirmeyen modele örnek:

http://www.stmax.com.tr/city-zero.asp

babamın bir arkadaşı almış ailecek ehliyet flan yok biniyorlar, bende çok bilmiyorum ama satarken ehliyet var mı diye bir konuşma geçmiştir illa diye düşündüm. arkasında elektrikli bisiklet yazıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

babamın bir arkadaşı almış ailecek ehliyet flan yok biniyorlar, bende çok bilmiyorum ama satarken ehliyet var mı diye bir konuşma geçmiştir illa diye düşündüm. arkasında elektrikli bisiklet yazıyor.

BAbanızın arkadaşı kanun dışı iş yapıyor. Hatta ailecek kanun dışı iş yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
İbrahim Levent Duyal

BAbanızın arkadaşı kanun dışı iş yapıyor. Hatta ailecek kanun dışı iş yapıyorlar.

Hadi yaa, ben bir söyliyim onlara, tüh bende heveslenmiştirm hiç bişi gerekmiyor diye:S

Yorum bağlantısı
İbrahim Levent Duyal

Elektrikli motora gıcık oluyorum eskişehirde paketçilerde vsr 20 km ile en son şeritte takılıyorlar kask yok altıma alıcam bir gün

60 yapar yazıyor inanamadım:) ehliyete falan zaten gireceksem normal motor alırım napayım bunu:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kask ve ehliyet zor şeyler değil ve bence gerekli. caydırıcı olmaması lazım. eğer seviyorsanız mutlaka alın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Levent Duyal

kask ve ehliyet zor şeyler değil ve bence gerekli. caydırıcı olmaması lazım. eğer seviyorsanız mutlaka alın.

Olay zorluk değilde bunun benim için al bin olayıydı(bu arada belirteyim her türlü kask takardım) ama ehliyet ruhsat gibi işler girince daha ucuza bildiğin motor alınır yani apartmanda garaja bana özel priz elektrik ayarlamayada gerek kalmaz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Euroncap yaptılar tek yıldız ama iç kısım sağlam duruyor ön tarafı komple girdi duvara normalde testlerde diğer araçların yarısı çarpıyor duvara

Sönümleme demek ki sıfır. İç kısım sağlam kalırken iç organlar patlıyor demek ki.. Hımmm..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

45 km yi geçmeyen mopet ve elektriklide M sınıfı ehliyet gerekiyor. Bu da yeni çıkan ehliyelerde B sınıflarında standart var. Bu elektirkiliker hız sınırlı. satın aldıktan sonra soket çalşıması ile 60 km/h hızlara çıkartıotlrar. Şarj güzel beleş gezinti gibi gelirken aküleri bozulunca 1500-2500Tl olunca işin rengi değişiyor. bunları da araştırın.

Bir de çok sessiz. yayalar sizi fark etmiyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elektrikli sistemlerde zaten hiçbiri daah ucuz demedi toplam maliyette

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Euroncap yaptılar tek yıldız ama iç kısım sağlam duruyor ön tarafı komple girdi duvara normalde testlerde diğer araçların yarısı çarpıyor duvara

motorla girince ne oluyor? bu biraz iyisi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

elektrikli sistemlerde zaten hiçbiri daah ucuz demedi toplam maliyette

Bir tek portif içten yanmalı rakibine göre imalat ve imha arasında avantajlı çevresel ve bütçe olarak
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bajaj pulsar 200modeli olabilir ama otomobilimsi olan modeli pek başarılı gelmedi bana

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yok normalde çarpışma testlerinde araçların ön tarafının sadece yarışı çarpıyor ya duvara bajaj duvara direk olarak giriyor. Niye bu testte öyle yaptılar anlamadım

Dayansın diye tam çarpma oluyor ama hikâye. Normal otomobil tam çarpmadan epey az hasarla çıkıyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yok normalde çarpışma testlerinde araçların ön tarafının sadece yarışı çarpıyor ya duvara bajaj duvara direk olarak giriyor. Niye bu testte öyle yaptılar anlamadım

motor dediğim motorsiklet

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...