İçeriğe Yönlendir

Nasıl Bir Scooter Almalıyım?

Nadir Açıkbaş

Recommended Posts

Nadir Açıkbaş

Evet abiler arkadaşlar titizlikte rekor kırdığım ''FOCUS'' uma artık zor erişeceğim,çünkü eşim işe gidip gelecek haftada on günde bir binebilirsem artık...

ben işe gidip gelebilmek için scooter tarzı bir motosiklet almayı düşünüyorum, otobüs fiyatı ile aynı yakıta denk gelir,biraz kaliteli olsun dedim  honda ve yamahaya baktım (tabi ikinci ellerine)  fiyatları çok uçuk, diğer markaların kalitesini de pek bilmiyorum (kendim de motorcuyum zaten ama scooter a hiç binmedim araştırmadım da) bir konu daha var 100cc ye kadar mtv yok güzel ama çekişi nasıldır büyük soru işareti  e 100cc sonrası altı aylık mtv si 58 lira, o parayı verince de 250cc ye kadar vergide aynı fiyat neden 100cc alayım diyorum 150-200cc falan iyi olur gibi geldi.

değerli görüş,marka ve cc önerilerinizi bekliyorum teşekkürlerrrr.

Yorum bağlantısı

Evet abiler arkadaşlar titizlikte rekor kırdığım ''FOCUS'' uma artık zor erişeceğim,çünkü eşim işe gidip gelecek haftada on günde bir binebilirsem artık...

ben işe gidip gelebilmek için scooter tarzı bir motosiklet almayı düşünüyorum, otobüs fiyatı ile aynı yakıta denk gelir,biraz kaliteli olsun dedim  honda ve yamahaya baktım (tabi ikinci ellerine)  fiyatları çok uçuk, diğer markaların kalitesini de pek bilmiyorum (kendim de motorcuyum zaten ama scooter a hiç binmedim araştırmadım da) bir konu daha var 100cc ye kadar mtv yok güzel ama çekişi nasıldır büyük soru işareti  e 100cc sonrası altı aylık mtv si 58 lira, o parayı verince de 250cc ye kadar vergide aynı fiyat neden 100cc alayım diyorum 150-200cc falan iyi olur gibi geldi.

değerli görüş,marka ve cc önerilerinizi bekliyorum teşekkürlerrrr.

Symmotorforum.com

Buyrun gelin beklerim,satılık çok temiz sym var sıfırdan farksız

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Symmotorforum.com

Buyrun gelin beklerim,satılık çok temiz sym var sıfırdan farksız

sym kalite açısından nasıl??

Yorum bağlantısı

sym kalite açısından nasıl??

On numara

250 cc lik bir joymax yada gts evo alın

Bütçeyi aşar derseniz 150 lik bir honda pcx de işinizi görür

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

On numara

250 cc lik bir joymax yada gts evo alın

Bütçeyi aşar derseniz 150 lik bir honda pcx de işinizi görür

Valla Barış bey joymax ın ikinci eli 9000 gibi, gts evo nun ikinci eli 5000 gibi, honda pcx de 6750 lira gibi rakamlardan başlıyor ikinci elleri o da,hani piyasadaki diğer scooter rakamlarına bakınca çok yüksek hepsi de,şöyle iki üç yılda elimde kalmayacak kalitede olsun yeter orta kalite yani, 3.000-4.000 lira aralığında model yılı olarak da  2012-2016 ideal gibi geliyor 

Yorum bağlantısı

Valla Barış bey joymax ın ikinci eli 9000 gibi, gts evo nun ikinci eli 5000 gibi, honda pcx de 6750 lira gibi rakamlardan başlıyor ikinci elleri o da,hani piyasadaki diğer scooter rakamlarına bakınca çok yüksek hepsi de,şöyle iki üç yılda elimde kalmayacak kalitede olsun yeter orta kalite yani, 3.000-4.000 lira aralığında model yılı olarak da  2012-2016 ideal gibi geliyor

3-4 binlik çin çakmalarından hayır gelmez bence bulaşma,alışmışken pcx al bence bütçeyi arttırıp
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş
(düzenlendi)

3-4 binlik çin çakmalarından hayır gelmez bence bulaşma,alışmışken pcx al bence bütçeyi arttırıp

üç dört ay bi kenara atarsam biriktiririm aşlında da işte beklemek mesele. Abi bu pcx in piyasası nasıl satmak istediğinde iyimi? 

bi de 153cc 13.6ps güce sahip çekiş nasıldır kullandınızmı bunu??

yakıtı nasıldır diğer aynı güce sahip olanlara kıyasla????

şimdi pcx i inceledim de ayak kısmında malzeme koyacak yer yok diğer scooterlardan biraz farklı yapısı sanki (örneğin balığa giderken ayaklarının arasına bi kova ve malzemelerini koyacak alanı yok sanki)

tarihinde Nadir Açıkbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

üç dört ay bi kenara atarsam biriktiririm aşlında da işte beklemek mesele. Abi bu pcx in piyasası nasıl satmak istediğinde iyimi? 

bi de 153cc 13.6ps güce sahip çekiş nasıldır kullandınızmı bunu??

yakıtı nasıldır diğer aynı güce sahip olanlara kıyasla????

şimdi pcx i inceledim de ayak kısmında malzeme koyacak yer yok diğer scooterlardan biraz farklı yapısı sanki (örneğin balığa giderken ayaklarının arasına bi kova ve malzemelerini koyacak alanı yok sanki)

Pcx kullandım test için,motorum olmadı ama pcx başarılı ve yakıtı da iyidir araştırdığım kadarıyla
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Daelim S3 Advance 250 yede bakmanız tavsiye ederim. Güzel scooterdir. Şu an sıfır 2015 modellerini 11,500 tl ye satıyolar. 2, elleride 2013 modeli 7000 tlden başlıyor.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Barış Türkiyenin yüzde 80 i bu senin dediğin çakmalara biniyor. Kanuni mondial vs vs. 

1000 tl lik çin motorum yaklaşık 40 k daydı ve buji, yağ hariç dokunulmamıştı. Bir honda yamaha olamaz tabi ama kadar da kötülemeyelim.. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

2003 yılında haojin 125cc scooter aldi babam

Hediye olarak 4 yilda paramparça oldu motor. Bi kere yolda giderken ortadan ikiye bölündü. Kirilan saseyi icine boru koyarak kaynattik. 3 kere motor bitti rektefiye yapildi bi japon parasi harcadik. Ucuz etin yahnisi yavan oluyor. Sehirici isleri halletmek icin alinacaksa pcx biçilmiş kaftandır. Yolda yaparim haftasonu geziye giderim denirse yamaha x-max 250 ilac gibi gelir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Topcase ya da arkaya bağlayıp götürebilirsin kova vs. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Barış Türkiyenin yüzde 80 i bu senin dediğin çakmalara biniyor. Kanuni mondial vs vs. 

1000 tl lik çin motorum yaklaşık 40 k daydı ve buji, yağ hariç dokunulmamıştı. Bir honda yamaha olamaz tabi ama kadar da kötülemeyelim.. 

-Aman tanrım,adamı öldürecektin!

+Elbette, ben bir yok ediciyim.

Yorum bağlantısı

PCX 125 in yakit tuketimi 2.5 litre. 2 kisi rahatlikla yolculuk yapabilirsiniz. Cekisinden supheniz olmasin.

Yorum bağlantısı

tamam İlkay

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

uzun yol motorcusu arkadaşım bana scooter almayı düşündüğüm zaman pcx alacağına x-max al beraber gezeriz grupta x-max ile bizimle heryere gelen var demişti x-max daha iyiymiş sanırım ama benim bütçemi aştığı için ben yamaha cygnus x bakıyorum 2005 2007 arası  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

PCX 125 in yakit tuketimi 2.5 litre. 2 kisi rahatlikla yolculuk yapabilirsiniz. Cekisinden supheniz olmasin.

tşk ederim aynen merak ediyordum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...