İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Cam Tavan Türkiye Şartlarına Uygun Mu?

İlker Özkan

Recommended Posts

Birden Stilo' m geldi aklıma.. Ahh ah.  :give_heart2:   :wub:   :sorry:

9LX1jr.jpg

Cam ile çelik sacın ısı aktarımını watt/ metre kelvin (W/(m·K) cinsinden düşünürsek cam daha az ısıtır, (güneş ışığı bu hesaba dahil değildir).

:bravo: Resmen aydınlandım. Işıl ışıl yanıyorum şuan abi..  :tap2:

Yorum bağlantısı
Levent Onder

Fordlada cam tavan arabadan arabaya hatta paketten pakete değişiyor.

ben de kuga ve mondeo cam tavan var.

Kuga'da ön cam ve tavan Kızılötesi ışımayı emen özel kırmızı bir Solar Kontrol Atermik Lamine Camlar kaplama var arabanın içinde yaklaşık 10 derece farkediyor.

Ancak mondeo da o özellik yok . araba  içinde güneş sizi yakıyor resmen.

eklediğim resimde mora yakın bir ışıma yapıyor cam yansıması ( kızıl ötesi ısıtıcı ışınlar geri yansıtılıyor)

o7QGvm.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Fordlada cam tavan arabadan arabaya hatta paketten pakete değişiyor.

ben de kuga ve mondeo cam tavan var.

Kuga'da ön cam ve tavan Kızılötesi ışımayı emen özel kırmızı bir Solar Kontrol Atermik Lamine Camlar kaplama var arabanın içinde yaklaşık 10 derece farkediyor.

Ancak mondeo da o özellik yok . araba içinde güneş sizi yakıyor resmen.

eklediğim resimde mora yakın bir ışıma yapıyor cam yansıması ( kızıl ötesi ısıtıcı ışınlar geri yansıtılıyor)

Bende bizim tavan niye mor başka arabaların hep siyah diye düşünüyordum. Demek iyi bir nedeni varmış :D

f2cd9773a69539ce302e7dbfd6b10510.jpg

tarihinde Eren Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Onder

Bende bizim tavan niye mor başka arabaların hep siyah diye düşünüyordum. Demek iyi bir nedeni varmış :D

f2cd9773a69539ce302e7dbfd6b10510.jpg

evet mor camlı olanlar çok şanslı :)

atermik cam candır

Atermik kaplama var mıdır? en azından kaplatsak :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Ben yazları özellikle uzun yola çıkarken perde ile camın arasına oraya göre kesilmiş ebatta güneşlik koyuyorum.

9c48a8f3091c95d652d19fe84367914c.jpg

Çok faydasını gördüm. 2 ufaklık olunca araçta mecburen önlem almak gerekiyor.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benimkinde perde yeterli, şeffaf olmasına rağmen kapatınca ışık ya da sıcak problem olmuyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evet mor camlı olanlar çok şanslı :)

Atermik kaplama var mıdır? en azından kaplatsak :)

ön cam kaplanmaz. güvenlik riski

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Uygun.

Bizim de hakkımız yıldızları görmek. :)

Şenliğe az kaldı. Ben sana saydıracam yıldızları....

Cam tavan da emniyet kemersiz kaza yaparsanız f-16 tahliye koltuğundaki roket gibi uçuyorsunuz paraşütsüz yere düşüyorsunuz..... Bu biiiirrr....

Eğer takla atar sürüklenirseniz ve yine emniyet kemeriniz takılı değilse traşlanmış kafatasınızı asfalt üzerinden toplamak oldukça zor oluyor. bu ikiiiiiii

İyi tarafı ney diye sorarsanız .... Araç içerisinden ceset çıkarmak daha kolay oluyor.Tecrübe konuşuyor. :police:

Bu yüzdendirki cam tavanlı aracı olan arkadaşlarımızdan özellikle rica ediyorum. Trafik kurallarına mutlaka uyunuz. :yes:

Hayata küstürdün Şahin. Nasıl bir cam tavanlı yorumu idi....[emoji12] [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

en iyi cevap'a düzeltme lazım sanırım. sunroof veya açılabilen cam tavanlarda cam tavan açıkken diye eklemek lazım gibi geldi bana.tavanlar kapalıyken bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.belki de yanlış düşünmüşümdür  :unsure2: ama kemer mutlaka her daim takılmalı şüphesiz

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

arka koltuklarda kemer kullanımı yaygın değil, cam tavandan fırlama ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu cam tavan kolay kolay kirlacak birsey degil. Kirilsa da dagilmaz. Sanirim kaza aninda yerinden cikiyor, araba bir anda cabrio moduna girdigi icin kemer takili degilse ucus kacinilmaz oluyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araçta her daim emniyet kemerinin takıldığını düşünerek yorum yaptığım için kemer takılmazsa şu olur, bu olur gibi yorumlara itibar etmiyorum :)

Araçta kemer takılır. Takmayan taksın, takmayanlara taktırsın. Ben takılmadan yürümüyorum. Bakkala gitsem takıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Araçta her daim emniyet kemerinin takıldığını düşünerek yorum yaptığım için kemer takılmazsa şu olur, bu olur gibi yorumlara itibar etmiyorum :)

Araçta kemer takılır. Takmayan taksın, takmayanlara taktırsın. Ben takılmadan yürümüyorum. Bakkala gitsem takıyorum.

Bakkala arabayla mı gidiyon.

Başka nerelere gidiyorsun arabayla abi [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Aynen emmi. Bende otomatik olmus bu olay. Arabaya oturur oturmaz elim kemere gidiyor. Arabaya sadece oturmak icin bile binsem aliskanliktan hemen cekiyorum kemeri, arkadaslar tuhaf tuhaf bakinca farkediyorum :biggrin:

Aliskanlik meselesi. Bana araba kullanmayi ögretenler kemer takiyordu. Bende birisine ögretirken ilk önce kemer takmayi ögretirim.

Bu aliskanligi cezalar sayesinde sonradan kazanmis olan tanidiklarimda var :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bakkala arabayla mı gidiyon.

Başka nerelere gidiyorsun arabayla abi [emoji16]

Kamera kaydını gönderem mi.. 

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kamera kaydını gönderem mi..

Kamera benim değilmiydi?

Yok gerek. Gizli saklı işlerine bizi bulaştırma.

Çok lüks yaşıyorsun sen. Bisiklet al bakkala bisiklet ele git. İhtiyarlıyorsun spor olur hem de...[emoji16] [emoji6]

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

Aynen emmi. Bende otomatik olmus bu olay. Arabaya oturur oturmaz elim kemere gidiyor. Arabaya sadece oturmak icin bile binsem aliskanliktan hemen cekiyorum kemeri, arkadaslar tuhaf tuhaf bakinca farkediyorum :biggrin:

Aliskanlik meselesi. Bana araba kullanmayi ögretenler kemer takiyordu. Bende birisine ögretirken ilk önce kemer takmayi ögretirim.

Bu aliskanligi cezalar sayesinde sonradan kazanmis olan tanidiklarimda var :D

bazen bende kemeri takmak için bir dönüyorum kemer yok.zaten takmışım,ikincisi olsa onu da takıcam demek  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Haaa taaam.

Unutmuşum.

Tavan lambasını vermedin ama

Sökeyim mi..  :unsure2:

Yeni sahibinden izin al..  :tongue:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yahu boşver onu. Sök sen sök.

Emanet şu an bende.

Onay almadan bişey sökemem.

Iyileştirmek serbest ama eksiltmek. I ıh. Izin al :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...