İçeriğe Yönlendir

Ranger - Wildtrack Ve 4X4 Offroad

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

2016 Ranger satışa sunuldu, Ford da tanıtım yapayım demiş. Basın günü lansmanında  yerimizi aldık. Bu segmentte iddialı bir ürün, teknik olarak rakiplerinden üstün yanları çok. motor 2.2tdci 160 PS

80 cm. su geçişi

120km/k hıza kadar 4x4 Hi ya geçebilme

8 ınch orta ekrana 2 adet daha tft ekran gibi..

azami 3.3 ton kamyonet tasarımlı olduğu unutulmaz ise gayet başarılı.

6 ileri otomaitk vites, LI/LOW arazi seçimi, elektirkli diferansiyel kilidi, otomatik iniş kontrol ile offraod da konforlu bile .

Yolda ani fren veya yana yatırma sırasında tedirginlik yaşatmıyor.

Wildtrack modeli turuncu rengi ve ilave aksesuarları ile göz alıcı olacak. Motoru 3.2...

50 adet Ranger dizilmiş bizi bekler

9L8E95.jpg

Mekan Kilyos on the biiiich

0DjL4B.jpg

Gerekli olan herşey hazır

v4dRm4.jpg

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Önü sanki yeni hilux e benzemış. İyi eğlenceler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o7P9ZX.jpg

Yabani hayat iz takibi kertenkele pişirme yöntemleri ve su bulma taktiklerl ile doğa ile bütünleşme eğitmenimiz

VY566B.jpg

Balıkçı barınağı

mLj57Z.jpg

8 inch radyo ekranı. km göstergesinin sağında solıunda da 2 adet tft ekran ile orta konsol başarılı

7vEPXl.jpg

2 çeker/ 4hı/ 4lo yanında iniş kontrol diferansyiel kilidi ile usb giirşleri yerli yerinde. düğmeler biraz büyük olabilirdi.

l129vg.jpg

Canlı yayındamıyız.

dünden canlı.. mekanda gsm operatörü yoktu

l129EE.jpg

4l280J.jpg

DJV9Bl.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elektronik müdahaleler zamanında hatta az gecikmeli geliyor sürüş zevkini törpülemiyor. araç içi sakin  taşlarda yere değecek kadar oturtmayı başarıp 2 teker havada kaldım.. gazlayınca çıktık sarsıntı yine yoktu.

direksiyon yolu hissetiriyor kontrolü çok iyi.

Cip aldım diye binlirse araçtan beklenti farklı olur memnun etmeyebilir. Ancak çok kabiliyetli ve yük taşıyabilecek bir vasıta olarak binilnce fazlası ile konfrolu bile gelebilir.

wildtrack taki jant ebadına 50/50 offroad lastiği ile giremeyeceği yer yok gibi.

Aynalar içerden kapanabilse dar ağaç geçişinde faydası olurdu. 80 cm su geçişinde hiç su yemedik bu iyiydi.

Farlar halojen sisler geniz açıda aydınlatıyor yerden.Aksesuar list4esi ve parçaları iyi düşünülmüş.. 2017 de pazarda liderlik şart....

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sonraki günlerde basında da çıkacak olan fotoğraflar bu günden ..

7vEPZ5.jpg

Gün sonu da  Bremen mızıkacılaı konseri ile noktalandı

ZdgJaG.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Cık, olmamış. Mangalsız lansman. Bu ford, FCTR yi hiç okumuyor anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

dünden canlı.. mekanda gsm operatörü yoktu

Çağırdınız da gelmedik mi?  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Önden Toyota Tundra. 

Arkadan bildiğimiz Ranger.

İç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi vasattı, yine vasat görünüyor. 

4x4'ler yine binek araç vergisi ödeyecekse işi çok çok zor. 

Ayrıca fiyatı dikkatimi çekti. Sağlam güncellemişler. Şimdiki kasa wildtrak 70 liradan çıkmıştı.

Hayırlı uğurlu olsun bakalım..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cık, olmamış. Mangalsız lansman. Bu ford, FCTR yi hiç okumuyor anlaşılan.

bazı fotoları koymadık tabii... mangal larr ı mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Heheh ranger candır, yazılımlı bir 3.2 wildtrak ın 230 la giderken ve 0-200 ünü gördükten sonra dumur oluyorsunuz, bu alet bu ağırlıkla nasıl hızlanıyor diye...şuan yine yazılımlı bir ranger 2.5 kullanıyorum, korkunç hızlanıyor, yol tutuş pikaba göre çok iyi, hatta kullanmayı bilirseniz çoğu binekten bile daha rahat dönüyor, arkadan çekiş ve aşırı gücün faydaları :) direksiyon klasik Ford, yolda araba bırakmıyor, 200 le arkadan geldiğinizi gören hemen kaçıyor, tek sıkıntısı yakıtı, içiyor meret, sakin gidişte bile 100km. de 9 lt. basınca ibrenin indiğini görüyorsunuz ama mersocukları sollarken verdiği zevk bunu hemen unutturuyor  :D

Wildtrack lar 3.2değil miydi abi?

ilk dediği 2.2 normal olanı, manyak olansa 3.2 wild ler, 5 silindir, bunlar standart 200 hp. yazılımla 230 hp. diğer 2.2 olansa standartta 150 hp. :)

diyorum inanmıyor millet, şuan bu aleti geçecek pikap yok gibi, ne amarok ne nissan nede başkası, anında uzuyor öyle bir uzuyorki benim diyen araba hacamat oluyor, tokatladıklarımı yazmayayımda tartışma çıkmasın  :D  :p düz yolda 5. viteste kesici desem yeter sanırım ...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Güzel olmuş bu seferki ranger benimde hoşuma gitti tanıtım mekanıda güzelmiş bu arada minderlerden bizede yollasalardı keşke  :biggrin:  efsaneymiş 1 yıl sonra filan ford servislerde 150 tl ve üzeri bakım yapdırana hediye diye dağıtmasalar bunlarda  :D

Yorum bağlantısı

Organizasyon haberini görmüştüm, fctr olarak da orada bulunmak çok iyi oldu.

Kim orjinal gerçek Ford forumu tartışmaya gerek yok :)

Ayaklarınıza sağlık abi :bravo:

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Farları daha büyük yapsalarmış sanki daha heybetli dururmuş gibi. Yinede güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...