İçeriğe Yönlendir

Clio 1.2 Tce Edc Mi Ibiza 1.0 Ecotsi Dsg Mi?

Emrah Uludağ

Recommended Posts

Emrah Uludağ
(düzenlendi)

Okuldan bir arkadaş "0 km küçük benzinli otomatik araba alacağım ne alayım, opel corsa'yı çok beğendim onu mu alsam?" dedi. Ben atmosferiklerden vazgeçirene kadar baya uğraştım. 50 Küsür bin lirayı 80'lerden kalma teknolojilere basmasını engelledim, şimdi ibiza'yı aldirmaya çalışıyorum ama Clio'ya kendini kaptırmış durumda. Neticede bayan sürücü, dizayna teknoloji ve kaliteden daha çok önem veriyor. Bende marka takıntısı yok yanlış anlaşılmasın ama ibiza daha kaliteli görünen bir iç tasarıma sahip. Üstelik kampanya ile 51'li fiyatlara alınabiliyor. Clio'da da kampanya var ama en fazla olacağı 56 57 civarı. Clio Icon donanım olacak bi arada. Bana kalsa Ibiza'ya bir kaç opsiyon ekleyip 55'e kapatırdım mevzuyu ama işte bunlar hep görece :)

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi pazarlar...

tarihinde Emrah Uludağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

İkisi de turbolu ikisi de albenili.İki araca da bindim ikisini de sürdüm.İkisi de kendince artılara ve eksilere sahip ama toplamda yaklaşık kalitedeler.Bence daha fazla zorlamaya gerek yok.Siz teknoloji,yakıt ve performans olarak daha faydalı üniteler hakkında gereken yardımda bulunmuşsunuz.Sonuçta hanımefendiler biz erkeklerin mantığı ile düşünmüyorlar biraz daha estetik kaygısı taşıyorlar.Estetik duruş işlevselliğe göre onlar için bir adım daha önde.Son seçimi parayı da ödeyecek olan hanımefendi zevkine göre yapsın.Şahsen içime hangi araç siniyorsa onu alır son karar arifesinde hiç kimsenin yönlendirmelerini dinlemezdim.Araca ben bineceğim sonuçta...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Clio'da 1.2tce var mıydı? Benzinlilerine hakim değilim ama, yanlış hatırlamıyorsam 1.2 atmosferiği var diye hatırlıyorum.

Moderatörlerden Kerem abi daha iyi bilr.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Clio'da 1.2tce var mıydı? Benzinlilerine hakim değilim ama, yanlış hatırlamıyorsam 1.2 atmosferiği var diye hatırlıyorum.

Moderatörlerden Kerem abi daha iyi bilr.

Var Sani abi hem de 120 beygir.

Okuldan bir arkadaş "0 km küçük benzinli otomatik araba alacağım ne alayım, opel corsa'yı çok beğendim onu mu alsam?" dedi. Ben atmosferiklerden vazgeçirene kadar baya uğraştım. 50 Küsür bin lirayı 80'lerden kalma teknolojilere basmasını engelledim, şimdi ibiza'yı aldirmaya çalışıyorum ama Clio'ya kendini kaptırmış durumda. Neticede bayan sürücü, dizayna teknoloji ve kaliteden daha çok önem veriyor. Bende marka takıntısı yok yanlış anlaşılmasın ama ibiza daha kaliteli görünen bir iç tasarıma sahip. Üstelik kampanya ile 51'li fiyatlara alınabiliyor. Clio'da da kampanya var ama en fazla olacağı 56 57 civarı. Clio Icon donanım olacak bi arada. Bana kalsa Ibiza'ya bir kaç opsiyon ekleyip 55'e kapatırdım mevzuyu ama işte bunlar hep görece :)

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi pazarlar...

Fiyat olarak İbiza uygunsa ibiza alınır ama 1.2 TCe bence daha iyi. 5-6bin lira fazla Clio'ya değmez ama.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kuzenimde turbo 1.2 var EDC şanzımanlı..gayet keyifli bir araç..ama ben olsam ikisinide almazdım :) bir arkadaşım 2013 dizel otomatik 508 aldı 58 liraya çok beğendim tam f/p arabası olmuş

Yorum bağlantısı
Onur Boga

nedense o hacimlerde turboya sıcak bakamıyorum.. ama tercihim edc şanzıman\ clio olurdu herhalde. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

yakında 1.0 tsi golfler göreceğiz, hem az yakacak hem güzel gidecek. 

Yorum bağlantısı

Clio da 1,2 turbo 120 beygir var. Otomatik fiyatını bilemiyorum ama en güncel ve güzel kasa + donanım Skoda Fabia..

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

1.2 tsi 110hp dsg style fabia alsin :) tavsiye ederim

Onu da dedim ama Fabia'yı beğendiremedim.

Kuzenimde kişiseleştirilmiş (kırmızılı 17" jant ve orasında burasında kırmızıları olan) siyah renginden olanı var. Dizayn zaten müthiş, hızlanma yola oturuş falan çok iyi, 195 ile giderken bile oturaklı gidiyor, bassam daha da gidecek. Tek sorun şanzıman gaza güçlü yüklenmelerde bazen taktak diye bi ses yapıyor. Garantiden bir kez komple şanzıman değişti ama bu hafta yine başlamış aynı ses. Arabasından soğudu adam bir anda, Polo ya da A1 falan bakıyor şimdi. Bunları da anlatıp sonucu bekleyeceğiz artık, hepinize tekrar teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

takıldığım bir clio forumu var 1.2 otomatik clioların şehir içi yakıt değerlerinin 9 larda gezdiğini söylüyorlar bu seat modeline aslında bende sıcak bakıyorum ama henüz yaygınlaşmadı sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

takıldığım bir clio forumu var 1.2 otomatik clioların şehir içi yakıt değerlerinin 9 larda gezdiğini söylüyorlar bu seat modeline aslında bende sıcak bakıyorum ama henüz yaygınlaşmadı sanırım

Atmosferikler için olabilir o yorumlar. Bahsettiğim kuzenimin clio çoğu şehir içi 7.5-8 arası yakıyor. Uzun yolda 110'u geçmeden giderse 5.7 civarı.

Bu arada arkadaş 17" jant opsiyonuyla icon donanım 1.2 tce edc clio'yi 61.500'e almış. Bana biraz tuzlu geldi ama arabasıyla çok mutluydu bir şey demedim. Yorumlarınız için teşekkürlerini iletmemi istedi. Çok sagolun.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Atmosferikler için olabilir o yorumlar. Bahsettiğim kuzenimin clio çoğu şehir içi 7.5-8 arası yakıyor. Uzun yolda 110'u geçmeden giderse 5.7 civarı.

Bu arada arkadaş 17" jant opsiyonuyla icon donanım 1.2 tce edc clio'yi 61.500'e almış. Bana biraz tuzlu geldi ama arabasıyla çok mutluydu bir şey demedim. Yorumlarınız için teşekkürlerini iletmemi istedi. Çok sagolun.

Güzel fiyat. İbiza almaya kalksaydı bayağı boş olurdu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...