İçeriğe Yönlendir

Japon Yapistirici Sorunsali

Uğur Köker

Recommended Posts

Uğur Köker

Aracimi oto kuafore birakmistim aldigimda on bardaklikta kirik bir plastik parca buldum.aradim bakindim ama parcanin ait oldugu yeri bulamamistim gel gorelimki gecen gun bagaj ustu kapagi cikarmam gerekene kadar.bir baktim sol taraf bagaj kapaginin oturdugu plastik cikinti kirilmis o taraf bosta sallaniyor,meger bardakliktaki attigim kirik plastik parca o parcaymis.araci birakirken zaten icim rahat etmemisti cunku calisan arkadaslarin hepsi suriyeliydi iletisim sorunu yasamistik(yanlis anlasilmasin suriyeli olduklarindan oturu bir onyargiyla yaklasmiyorum,sadece bizim uyanik isverenlerin ucuz is gucu adi altinda isi bilmeyenleri ise almasina kiziyorum,adamcagizlarin bir sucu yok ki nihayetinde)neyse kirik parcanin yerine bir plastik uydurup yapistirdik ama olacak ya yapistirirken yapistirici japon akip siyah dosemenin uzerine boydan boya beyaz iz yapti.ne yaptiysak cikaramadik.bugun avm de gezerken bakim malzemeleri satan bir magaza gordum ve aseton dank etti aklima!:)aldim denedim ve sonuc mukemmel otesi!:)iz aninda cikti ve dosemeye zarar vermedi.aklinizin bir kosesinde bulunsun,yapistiricilarin cikaramadiginiz izlerinde asetonu mutlaka deneyin derim:)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Aracimi oto kuafore birakmistim aldigimda on bardaklikta kirik bir plastik parca buldum.aradim bakindim ama parcanin ait oldugu yeri bulamamistim gel gorelimki gecen gun bagaj ustu kapagi cikarmam gerekene kadar.bir baktim sol taraf bagaj kapaginin oturdugu plastik cikinti kirilmis o taraf bosta sallaniyor,meger bardakliktaki attigim kirik plastik parca o parcaymis.araci birakirken zaten icim rahat etmemisti cunku calisan arkadaslarin hepsi suriyeliydi iletisim sorunu yasamistik(yanlis anlasilmasin suriyeli olduklarindan oturu bir onyargiyla yaklasmiyorum,sadece bizim uyanik isverenlerin ucuz is gucu adi altinda isi bilmeyenleri ise almasina kiziyorum,adamcagizlarin bir sucu yok ki nihayetinde)neyse kirik parcanin yerine bir plastik uydurup yapistirdik ama olacak ya yapistirirken yapistirici japon akip siyah dosemenin uzerine boydan boya beyaz iz yapti.ne yaptiysak cikaramadik.bugun avm de gezerken bakim malzemeleri satan bir magaza gordum ve aseton dank etti aklima!:)aldim denedim ve sonuc mukemmel otesi!:)iz aninda cikti ve dosemeye zarar vermedi.aklinizin bir kosesinde bulunsun,yapistiricilarin cikaramadiginiz izlerinde asetonu mutlaka deneyin derim:)

Bu tarz durumlarda en iyi yapıştırıcı " iran yapıştırıcısı" olarak geçen bu ürün  :blush:  Aklınızda bulunsun  ;)

mLrOvZ.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

Japon yapıştırıcısı çok akışkan olduğundan bu tarz yerlerde zor oluyor,öncelikle bu yüzden kullanmıyorum birde japonla yapıştırılan plastik parçaların daha gevrek ve kırılgan duruma geldiğini gözlemlemiştim.

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Japon ile plastikleri yapıştırmak çok zordur bilhassa standar japon yapıştırıcılar ile, aslında adı siyonakrilattır, ABS bir nebze ama PP kesinlikle tutumaz, bağ oluşturabilmesi için çok sert plastikler ve gözeneklere ihtiyaç duyar, ancak porseleni süper yapıştırır, aseton gibi çok hızlı uçucular çözer.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talip Eren

İran yapıştırıcısı iyidir.Son aldığım hırdavatcı bunun da iki kalitesi olduğunu söyledi,bilginiz olsun.Hem evde hem araba da birer takım bulunur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Yine de japon yapıştırıcısını kullanmak gerekiyorsa, hızlı soğutucu ile daha temiz bir çalışma sağlayabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/pattex-283540-2k-aktivatorlu-hizli-yapistirici-200-ml-aerosol-50-ml-sise-pm-hrpattex283540

Daha hızlı kuruma sağlayarak, akma damlama gibi problemlerin önüne geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

iran yapıştırıcısını çok kullandık sanayide çalışır iken akla gelebilecek hemen her şeyi yapıştırdık diye düşünüyorum tabi tutmayan malzemelerde olmuştur ama karmaya başlayınca çok pis kokar oradan kaçasım gelir  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

Yine de japon yapıştırıcısını kullanmak gerekiyorsa, hızlı soğutucu ile daha temiz bir çalışma sağlayabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/pattex-283540-2k-aktivatorlu-hizli-yapistirici-200-ml-aerosol-50-ml-sise-pm-hrpattex283540

Daha hızlı kuruma sağlayarak, akma damlama gibi problemlerin önüne geçiyor.

Evet sogutucuda kullandik,ama aksilik olacak ya ona ragmen batirmistik dosemeyi:)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...