İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Direksiyondan Gelen Ses

Ahmet Çalış

Recommended Posts

Ahmet Çalış

arkadaşlar araç çalışırken durur halde direksiyonu sağa sola çevirdigimde bi lık lık diye vurma sesi geli neden acaba yardımcı olabilecek varmı

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Bende de vardı aynı ses. Götürün servise. önce yağlıyorlar, sonra bir daha yağlıyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalış

araç 100 bini geçti garanti dışı o yüzden dışarda çözüm aramaktayım :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

İstanbul Ümraniyede bir arkadaşımız var Barış ÇER diye, arkadaş ford servisinde çalışmakta, fiestaların direksiyondaki bu sesini çözüyor, 

Genelde kronik bir arıza çoğu fiestada mevcut bir ses. Tesadüf bende çıkmadı ama bir çok arkadaşımda vardı ve Barış Usta 10 dakikalık bir işlem ile ucuz bir maliyet ile çözdü.

Özelden dönerseniz cep numarasını atayım size selamımı söyleyip bir fikir alın, belki ankarada tanıdığı vardır, ya da yapılacak işlemi anlatır ankarada yaptırırsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Kayın pederimin 2011 fiestasıda yolda giderken lakırtı yapıyor bazen geçenlerde muayneye gitti bi kusur yazmadılar garantide bitti ama 65.000 km araba daha bir hafta sonu servise götürmeye niyetim var

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Adem AYGÜN

Arkadaşlar aynı konudan bende muzdaribim yeni konu açacaktım ama bu konuyu görünce buraya yazayım dedim.. Rölantide direksiyonu çevirince her yarım turda lak diye bir ses geliyor giderken ses yok yada okadar çevirilmediği için çıkmıyor tam bilmiyorum mafsal böyle ses yaparmı sanki birşey yerinden çıkıp yine yerine oturuyor gibi ...

Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Aynı durum bende de var, tesadüf mü bilmiyorum ama güneş altında kaldığında daha çok oluyor.

Yorum bağlantısı
Adem AYGÜN

Evet yokmu aynı sorunu yaşamış tecrübeli arkadaşlar nasıl çözeriz bu sorunu arabayı getirdiğim usta amortisor kuleleri ni değişiriz dedi kesmezse direksiyon kutusunu açacaz dedi ama biraz daha kullanmamı sesin dahada artmasını istedi bana mantıklı gelmedi....

Yorum bağlantısı
Adem AYGÜN

Aynı durum bende de var, tesadüf mü bilmiyorum ama güneş altında kaldığında daha çok oluyor.

şimdi bende bi düşündüm kışın yoktu bu yazdan beri var ilginç...

Yorum bağlantısı
Mehmet yusuf şahan

Ayni sorun bende de var 10 a yakın ustaya goturdum tanidigim ve arkadasim hep yapan kronik bir sorun dedi bana direksiyon mili hani pedalların orasi o kısımdan kaynaklanıyormuş ben hala degistirmedim degistirmede dedi yine yapacak diyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Adem AYGÜN

27510887.jpg

Ayni sorun bende de var 10 a yakın ustaya goturdum tanidigim ve arkadasim hep yapan kronik bir sorun dedi bana direksiyon mili hani pedalların orasi o kısımdan kaynaklanıyormuş ben hala degistirmedim degistirmede dedi yine yapacak diyor

şu mafsaldaki mildenmi yani?

Yorum bağlantısı
Fırat Çakıroğlu

Bende de aynı sorun vardı, sonra kayboldu, sonra yine oldu, 6 aydır yine yok :) arada oluyor sonra bi süre olmuyor.. 7 yıldır bi sıkıntı yok :)

Lenovo X2-EU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Fırat İzgi

Bende de aynı sorun var, ayrıyetten bozuk yollarda aşırı ses geliyor. 2-3 usta direksiyon kutusu dedi. Direksiyon kutusuzu tamir ettireceğim bu ay içerisinde. 450 lira da ücret vereceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Baydar

Benimde aynen dediğin gibi sağ sol yapınca ses yapıyordu ayrıyetten bozuk yoldada ses yapıyordu.adeta amortisör patlak gibi vuruyordu.rotcuya götürdüm baktırdım direksiyon kutusu dedi, inanmak istemedim başka bir yere götürdüm oda aynı deyince direksiyon kutusunu değiştirdim.

Bizim araçların direksiyon kutusu sıkıntılı arkadaşlar pek bi nazik şimdi düzeldi sıkıntım yok.

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Bende de aynı sorun var, ayrıyetten bozuk yollarda aşırı ses geliyor. 2-3 usta direksiyon kutusu dedi. Direksiyon kutusuzu tamir ettireceğim bu ay içerisinde. 450 lira da ücret vereceğim

Geçenlerde Antalya sanayisine gidiyordum tamirci arkadaşımın pompacıya verilecek direksiyon pompası varmış onuda götürdüm bıraktım kayınpederimin arabanın direksiyonundaki sesi yaptırmak için fiyat sordum ustalar zaten fiestadaki sıkıntıyı biliyorlarmış ben anlatmadan onlar anlattı bile ve 150 liraya yaparız kardeşim dediler arabaya bakmadan fiyatını söylediler ama fiestada kronik zatende sizin 450 biraz fazla gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
Ubeyd Bayar

Aynı sorun bendede var. Bozuk yolda lokurtu yapıyo sağ taraf. Usta bakmadan , direk kutusu dedi. Tamiratı 150 lira. İşçilik rot balan vs 450.

Yorum bağlantısı
Fırat İzgi

Geçenlerde Antalya sanayisine gidiyordum tamirci arkadaşımın pompacıya verilecek direksiyon pompası varmış onuda götürdüm bıraktım kayınpederimin arabanın direksiyonundaki sesi yaptırmak için fiyat sordum ustalar zaten fiestadaki sıkıntıyı biliyorlarmış ben anlatmadan onlar anlattı bile ve 150 liraya yaparız kardeşim dediler arabaya bakmadan fiyatını söylediler ama fiestada kronik zatende sizin 450 biraz fazla gibi geldi bana

Valla çok iyi fiyat hocam. Ben Kayseri'de yaşıyorum burda işinin ehliyi yapan bi burayı öneriyolar bu da 450den aşağı inmiyor

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Valla çok iyi fiyat hocam. Ben Kayseri'de yaşıyorum burda işinin ehliyi yapan bi burayı öneriyolar bu da 450den aşağı inmiyor

detay sormadım ama 150 liraya hallederiz dediler işini iyi yapıyorsa başka alternatif yoksa mecbur yaptırcaksınız 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Adem AYGÜN

Arkadaşlar bendeki sorun tamamen sıcaklıkla alakalıymış havalar soğudu ses %10 lara düştü tahminim amortisor kulelerindeki lastikler sorunlu ısınınca vuruntu yapıyor... Ustamda amortisör kulelerinden ses geliyor demişti...

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

Aynı sorun benim araçta da var direksiyon kutusu ve amortisör takozu dediler sonuç ne oldu

Yorum bağlantısı
Adem AYGÜN

ben henüz bi işlem yaptırmadım ama yapılacak işlem önce takozların deiştirilmesi büyük bir ihtimal ses kesilecektir diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gazi Kuşcu

merhaba arkadaşlar. bu dertten herkes gibi bende çekiyorum maalesef. servis yağlama yapılacak diyor, başkası tamir ederim diyor ve garantisi yok 6 ay sonra yine yapar deniliyor.bu işlemlerin 50 tl ile 150 tl arasında değişen bir maliyeti var. şimdi benim elim anahtar tutar ve çalışır. yani sanayide çay içmişliğimiz var. bu yağlama olayı nedir ve nasıldır? eğer bunu çözersem kendim 3 ayda bir söker, yağlar ve takarım, erinmem yani. şimdi bunun cevabını bu zamana kadar bulamamıştım. başka araçlarda da bu problem yokmudur'dan yola çıkarak şu iki videoyu buldum. bilmek istediğim daha önce bu yağlama işini yaptıran arkadaşların şunu demesi "evet yağlama yapılan yer tam olarak burası" yada " hayır orası değilde şurası" desinde öğrenelim. bi göz atında hepimiz kurtulalım şu illetten.

hoş orası değil desenizde hafta sonu bu işlemi uygulayacağım :D

ilk video sesin tanımı. etiketin olduğu yerin hemen altına dikkatli bakarsanız sanki orası çıkıp tekrar oturuyormuş gibi saçma bir hareketlilik var.

ikinci videoda ise yağlamanın nasıl yapıldığı hakkında. bu elamanın yağladığı yeri gerekirse komple çıkartıp içine gress yağı da basabiliriz. 

Yorum bağlantısı
Gazi Kuşcu

merhaba arkadaşlar. geçen hafta yazdığım gibi yaptım. bu videolardan yola çıkarak haftasonu mafsalı söktüm, her ne kadar videolardaki dişli gibi dışarı çıkmasa da çıkabilen yere kadar 2-3 kere gres yağı sürerek yağladım ve yerine taktım. :yes:  şuan sesten eser yok. :good1:  gerekirse 2-3 ayda bir yağlayarak bu sesten ve yağlamaya bile 80 tl çeken ustacıklardan kurtulun. inanın arabaya tekrar ısındım.

umarım sizlerinde işini görür bu uygulama. :good1:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...