İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - Sürtme Sesi

ömer annadinç

Recommended Posts

ömer annadinç

Yolda seyir halindeyken araç dalmalarda yani bilirsiniz yükseltinin inip çıktığı yerlerinde ön tekerleklerden sankim sürtmeye benzer ses geliyor fakat araçta yük yok sürtme ihtimali yok bu konuda daha önceden tecrübesi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
ömer annadinç

bilyelere baktırabilirsiniz 

Teşekkür ederim.Bilyelerden olsa bu sesi her zaman duymazmıyım.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Sadece teker sürtmez, ön düzende başka parçalarda sürte bilir. mesela viraj demiri.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Furkanyılmaz006

hocam aynı sorun bendede var çözüldümü acaba ne yaptın bilgi verebilirmisin

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

idrolik sıvısı bitmis olabilir arkadaslar bendede oldu

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

Benim Araç direksiyon idroligi bittiginde on tekerlerden ses gelmisti hocam...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
ömer annadinç

Yada disk frenler olabilir

Aslında frwn balatası değiştkten sonra olmaya başladı sizdeki durum nedr arkadaşlar çözebilen var mı

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Furkan Kibar

Sürekli mi ses geliyor yada frene basınca veya düşük hızda giderken mi geliyor tek

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

bende de var aynı ses kasislerden geçerken oluyor

özellikle havaların soğumasıyla ses arttı

amortisörlerden kaynaklandığını düşünüyorum

geçen kış da vardı havaların ısınmasıyla geçti

Yorum bağlantısı
ömer annadinç

bende de var aynı ses kasislerden geçerken oluyor

özellikle havaların soğumasıyla ses arttı

amortisörlerden kaynaklandığını düşünüyorum

geçen kış da vardı havaların ısınmasıyla geçti

Tamer hoca çözersen pm at ben çözersem yazarım özelden irtibatı koparmayalım :)

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Yolda seyir halindeyken araç dalmalarda yani bilirsiniz yükseltinin inip çıktığı yerlerinde ön tekerleklerden sankim sürtmeye benzer ses geliyor fakat araçta yük yok sürtme ihtimali yok bu konuda daha önceden tecrübesi olan var mı ?

Bir süre önce geri manevra yaparken sol ön çamurluk tarafını ağaca çarptım ve aynı ses kasislerde ve çukurlarda gelmeye başladı. Kaportacı çamurluğu düzelttikten sonra ses geçti. Tahminimce benim araçta sol ön çamurluk birleşme yerleri çarpmanın etkisiyle gevşemişti ve ses yapıyordu.  

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci
(düzenlendi)

Tamer hoca çözersen pm at ben çözersem yazarım özelden irtibatı koparmayalım :)

Çözümü sabır :)

Marta kadar beklicez havalar ısınsın ses gidiyor   :D

tarihinde Tamer Geveci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
ömer annadinç

Bir süre önce geri manevra yaparken sol ön çamurluk tarafını ağaca çarptım ve aynı ses kasislerde ve çukurlarda gelmeye başladı. Kaportacı çamurluğu düzelttikten sonra ses geçti. Tahminimce benim araçta sol ön çamurluk birleşme yerleri çarpmanın etkisiyle gevşemişti ve ses yapıyordu.

Enver hoca bendeki ses daha spesifik akslardan şüpheleniyorum bakalım yakında öğrenecez inşallah

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Rasim Bolat

2001 focus aracımda hareket ederken aks dönmeye başlayınca sürtme sesi geliyor çok nadir yapıyor özellikle sabah araç soğuk oluğunda  daha sonra ses kesiliyor. yüksek hızda araçta titreme yok . sağ aks söküldü askı bilyasına bakıldı sorun yok. sorun ne olabilir çok nadir yapıyor tamirciye  gidince orada yapmıyor :D .

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

balata yeni takıldı bosch marka,  delphi marka disk yeni . çaglar bey çok nadir yapıyor haftada bir iki defa direksiyonu hafif kırıp sağ sol fark etmiyor kalkış esnasında bir iki saniye de geçiyor . yolda araçta ses , titreme yok . anlayamadım gitti tamirciye gidiyoruz tık yok teker  bilyaları 30000 km oldu  , prizderik bilyası olabilir mi 

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iyice sıkça yapacakki usta da duysun sesi teşhis koyabilsin. benim de otopark çıkışı bir tıkırtım vardır kaldırıp bakmadım bile, çoğalsın da zevkine varalım diye bekliyorum 1 yıl oldu. sadece orada yapıyor :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

4 yıldır, alt takımdan yaz aylarında bozuk yollarda çok nadir gelen, birbirine değen metal sesim var, seste büyümedi ki yaptırayım, her gidişimde farklı bir teşhis koyulduğu için gitmeyi bıraktım :) 

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
On 31.03.2018 at 17:44, Çağlar Bayur yazdı:

fren balataları ve disk ne alemde?

çağlar bey dün evden çıkacağım aracla tam hareket edeceğim  bir sürtme sesi  ustayla tekrar baktık. aks mi diye ileri geri dur kalk yine ses yok eve geldim park edeceğim yine aynı ses muhtemelen sol teker tarafından fren kaynaklı bir ses ne gibi bir şey olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...