İçeriğe Yönlendir

Far Temizleme

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

arkadaşlar içimizde far temizleme uygulaması yaptıran veya yapan varmı sonuç nasıl memnun kalırmıyım yoksa boşa parammı gider bilgi verebilirmisiniz iki aracımız var ikisininde farlar iyice sarardı istanbul anadolu yakasında oturuyorum tavsiye edebileceğiniz bu işi yapan biryer varmı 

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

arkadaşlar içimizde far temizleme uygulaması yaptıran veya yapan varmı sonuç nasıl memnun kalırmıyım yoksa boşa parammı gider bilgi verebilirmisiniz iki aracımız var ikisininde farlar iyice sarardı istanbul anadolu yakasında oturuyorum tavsiye edebileceğiniz bu işi yapan biryer varmı 

benim bildiğim temizlenip su zımparası vs plastik cilası atılınca gayet güzel oluyor ancak bu işlem yapıldıktan sonra tekrar eski haline hatta daha kötü duruma dönüyor genelde ben sürekli uğraşırım derseniz yapılabilir ama sıfır far gibi olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

En fazla 1 sene idare eder, temizleme işi nerden baksan 100 tl alırlar, forumdan çıkma far almak daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Oto boya malzemesi satanlardan 1000 - 1200 - 1500 ve 2000 su zımparası ve bir tane de kağıt bant alın farın kenarındaki kaporta kısmını maskeleyin ve zımparayı avucunuza sığacak şekilde kesip sırası ile küçükten büyüğe doğru ( numarasına göre ) suyla beraber iyice zımparalayın ve elinizle kontrol edin pürüz kalmayana kadar işlemi devam ettirin ve bitirin, farları kuru bezle silin matlaştığını göreceksiniz, daha sonra oto pastasını pamukla yedirin ve üzerine koruyucu polish atın. İşlemler bittikten sonra farlarınız pırıl pırıl olacaktır, fakat içeriden is yapmış ise onun içinde farın camlarının açılması lazım o da biraz zor iş. Ben uygulamayı yaptım linkten sonucu görebilirsiniz, kolay gelsin.  

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/264527-yeni-mondeom-dcy-23-huzurlarınızda/?p=2979083

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zımpara yapılır ise.. parlaklık geçici olur. sadece plastix yapılırsa geri sararma olmaz. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

zımpara yapılır ise.. parlaklık geçici olur. sadece plastix yapılırsa geri sararma olmaz. 

Abi önce sadece plastX yapmıştım, tek başına zaten sarartı geçmedi. 1-2 ay sonra yine sararınca bende zımpara yapmıştım.

Bi-Xenon olduğu için sıfırı pahalı, o yüzden takrar yapacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kısa vadede iş görür,sonra eski haline dönecektir.

Bir kutu pasta alınca altı ay'da bir beş dakikada sürmek hem zevk veriyor hemde farlar pırıl pırıl oluyor Paşam, ben zevkle yapıyorum  ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

farlar ne marka kalitesiz bişeye benzio .mamba:

Bir kutu pasta alınca altı ay'da bir beş dakikada sürmek hem zevk veriyor hemde farlar pırıl pırıl oluyor Paşam, ben zevkle yapıyorum  ;)

cila pasta felan sevmeyen olabilir yazmış HE :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

farlar ne marka kalitesiz bişeye benzio .mamba:

Sol far orjinal mercedes abi 14 yıllık ;) sağa bakmadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Evet HE de sevmez zaten  :D  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sol far orjinal mercedes abi 14 yıllık ;) sağa bakmadım

brezilyadaki atık plastikten felan yapmıştır meksikada :p bi rahat bırak 14 yıllık farı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Korumasız bırakmazsanız parlaklık daha uzun gidecektir. Islem sonrası 1 kez wax atıp bırakırsanız wax ın ömrü dolunca solmaya başlayacaktır. G techniq c4 tarzı bir ürünle daha uzun ömürlü olabilir ama fiyatı da ona göre biraz artacaktır.

Foto var mı?

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

1 yil sonra farlari bozulan abilerim 1 yil icinde baska birsey surmediniz mi hic [emoji4] [emoji4]

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı

1 yil sonra farlari bozulan abilerim 1 yil icinde baska birsey surmediniz mi hic [emoji4] [emoji4]

Ben 3-4 ay sonra bir daha wax attım, ikinciye fırsat olmadı, dediğiniz gibi 2 ayda bir üstünden geçilse belki sararmazdı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...