İçeriğe Yönlendir

Mazda E2200 Minübüs Km. Ve İç Aydınlatmalar

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

Merhaba,

Yeni bir macerayla karşı karşıyayım. bir çok bana göre eksiği hallettim . becerebildiysem ne nutlu bana :)

Mazda E2200 1998 model . komple motor yaptırdım . kaporta ve reklam işi var sırada . 

MJgq4N.jpg

QMYbGk.jpg

X4qOj7.jpg

dbZYa4.jpg

bbMNa8.jpg

5VmW3R.jpg

AJ6Bv0.jpg

0DNOa8.jpg

J2kPMY.jpg

OM9Q5Z.jpg

döşeme-kaplama konusunda görüşmek üzere...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

park ampulleri ve farlarıda değiştirdim . 

parklar çin malı mercekli ledli olanlardan . farlarda narvanın beyaz ampulleri .

YbWzmE.jpg

812pAW.jpg

DJ6npm.jpg

parklar

mL7vmZ.jpg

park+far

EJ6vkB.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Hayırlı olsun yeni aracınız, yavaş yavaş güzelleşiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

Usta iş başında. Gösterge saati çok hoşuma gitti, ellerine sağlık.

kırmızı beyaz formatı seviyorum . uğraştıkça daha güzel oluyor :)

Hayırlı olsun yeni aracınız, yavaş yavaş güzelleşiyor.

teşekkür ederim .

motor rektifye olarak ne yapıldı? kaça mal oldu ?

abi yatak sarmıştı birde açmışken ne var ne yok hepsine bakıldı değiştirildi. baskı balata kapaklar dişliler şanzıman hepsi elden geçti. 3300 gibi bir rakam çıktı. 3-4 gün oldu teslim alalı. çıkınca depoyu fullemiştim şimdi yarı seviyeye geldi. rakamı tam hatırlamıyorumda 165 yada 155 tl para verdim şuanki km 410 oldu . bir depoyla 750-800 km görecek gibi. + tekrar ayarları yapılacak 200km sonra.

Güle güle kullan Aydın.

sağolasın abim.

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Torpido aydınlatması hariç çok güzel olmuş. (Benim fikrim ) . Özellikle gösterge aydınlatması çok güzel olmuş. Güle güle kullan 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

telefonun şarj olayı baş belası olduğu için böyle bişey düşündüm . 

Yerinde 2. çakmaklık vardı iptal ettim usb soketi koydum . elektriği bağlamadım daha . 5v 1-2 amper bi devreyle canlanacak.

ayak aydınlatmalarınıda yaparım yakın zamanda ( karanlık araba kullanamıyorum uykum geliyor :) )

Zdkm7a.jpg

o73orm.jpg

zımpara için spiral ideal  :good1:

VYamvn.jpg

nrMZL0.jpg

v45rnv.jpg

Murat abi beğenmemişti resmin net hali bu :)

1dvqMA.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Aydın Akdeniz

Geri vitesi kamerasi karanlikta hic gormuyordu ledli lambalardan taktim 10 numero :)

1c7cc7e69e727443d6256cdfc31460f0.jpg

e343870bdda8def32a680b02b209c81c.jpg

3aa46bd96fc6b950a87f24167d1116ff.jpg

66020d93b9df7b84b71a4579fc5d44ea.jpg

6b63c4440b14a408bbbbde40dedf3209.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Kamera mı tırt ne :p

480 tvl olması lazım . kamera güzelde geri vites lambaları yetmiyor gece karanlığında 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Şahsi kanaatim çok fazla para harcamayın...Az da olsa hararet yaptırmayın, özellikle rampa inerken sakın aracı boşa sallamayın. Hararet durumunda motor bloğunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dönemine göre oldukça az yakan ama motorunda kronik motor bloğu (imal edilen metal alaşımı problemleri barındıran bir model E2200... Hey gidi... :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Şahsi kanaatim çok fazla para harcamayın...Az da olsa hararet yaptırmayın, özellikle rampa inerken sakın aracı boşa sallamayım. Hararet durumunda motor bloğunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dönemine göre oldukça az yakan ama motorunda kronik motor bloğu (imal edilen metal alaşımı problemleri barındıram bir model E2200... Hey gidi... :)

motoru aldığımda yaptırdım abi . hassesiyetini yaklaşık 4000 tl harcayınca anladım :) ama sürüş keyfi çok güzel  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aydın hayırlı olsun. Uzun yolda benim diyen araçtan rahattır. İlk milyon kmyi üç adet kullanarak görmüştüm. Direksiyon açısı uzun yolda acayip rahatlık veriyor. Basınca gitmemesi dert değil. Birde motor altından giden bi hortum var ona dikkat. Çabuk donar yırtılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 3 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bundan bizde vardı. sonradan satıp 2005 model arkada küçük çift tekerini almıştık. Arkası yüklü olunca bu arabanın sürüşünden aldığım zevki atlatmak zordur. Burunsuz olması, direksiyonun yataya yakın olması, yüklüylen yaylanması, 1 ve 2. Vitesin yüksek oranları, gaz verince hava çıkışı gibi ses vermesi falan çok zevkli bir pikap. 

images?q=tbn:ANd9GcTINq1PyodBROakOkFVDhC

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...