İçeriğe Yönlendir

Getirisi En Yüksek Hesap ?

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin

İng turuncuda kopuyoruz

bnm şuanda banka ile bi uyuşmazlıgım var :D bende 2014 de ing turuncu hesaba yatırdım da bilmem ne turuncu ama :D %12 faiz varken kaçırmamak lazım :D

Yorum bağlantısı

Abi 2014 den beri ing de işte o zamandan bu zaman 1000 vermemiştir faizi. ondan araştırıyorum bnde işte

O zaman o faiz oranından yararlanamazsın daha önce ING müşterisi olmamış kişiler için geçerli o faiz ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

turuncu hesap 1 yıl boyunca %12  :good1:

O zaman o faiz oranından yararlanamazsın daha önce ING müşterisi olmamış kişiler için geçerli o faiz ;)

e hoş geldin faizi işte :p

Yorum bağlantısı

turuncu ateş ediyor resmen ateş :D gerisi yalan 

bireysel emekliliğe gelirsek ben onun satışınıda yapmıştım ama şuan pişmanım keşke satmasaydım hiç.

en güzel bireysel emeklilik kurumsal şirketlerin çalışanlarına hediye ettikleri 

bireysel emekliliğe benzer birikim planları olan sigortalarda var ödüllü birikim hayat sigortası vs vs . 3 5 sene bekleyip para ödeyip sosisli parası alma durumuda var Türkiyenin geçmişinde defalerca para pul oldu şuanda da hala bu risk var kim ne derse desin paranızı farklı yatırımlara yöneltin derim.

alabiliyorsanız herangi birşey alın a4 kağıdına bağlamayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Daha önce ing den hesabın yada kredi kartın varmı? 

K.kartı değilde turuncu hesap açılmış olmamalı daha evvel.. Yani misal 2015 de turuncu hesap açmış yüksek faiz almışsan şimdi tekrar aynı şekilde yüksek faiz vermiyor..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

devlet yeteri katılımı görmedi diye zorunlu bireysel emeklilik felan şartı getircek. e hani sgk emekli sandığı kesintisi vardı emekli olmak için. sen şuna prim arttıramıyorum demiyorda zorunlu bes çıkarcam diyor :)

benim maaşımdan kesmesin iş verende zaten vermez.  sizi emekli etmicez deyip bes yapın desin :)  10 senelik periyotla para verecem desin :p 

Yorum bağlantısı

K.kartı değilde turuncu hesap açılmış olmamalı daha evvel.. Yani misal 2015 de turuncu hesap açmış yüksek faiz almışsan şimdi tekrar aynı şekilde yüksek faiz vermiyor..

Doğrudur abi bende daha önceden 2 side olmadığı için hemen açtılar e-turuncuyu mis gibi %12 

devlet yeteri katılımı görmedi diye zorunlu bireysel emeklilik felan şartı getircek. e hani sgk emekli sandığı kesintisi vardı emekli olmak için. sen şuna prim arttıramıyorum demiyorda zorunlu bes çıkarcam diyor :)

benim maaşımdan kesmesin iş verende zaten vermez.  sizi emekli etmicez deyip bes yapın desin :)  10 senelik periyotla para verecem desin :p

Ancak 50 ve üzeri elemanı olan işyerleri için bu kesinti yapılacak

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

faizin haramlığına bir şey diyemem  meşru da kılamam ama eflasyona direnme gücü gibi bir şey şuan bankaların verdiği oranlar. Allah cümlesini affetsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ticaret yapın  mal alın arsa alın istihdam sağlayın ekonominin çarklarını çevirin, biriktirmek  para saklamak iyi değildir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

ING Turuncu hesaptaki faiz oranı %11,5 idi, geçen hafta merkez bankası faiz indirimine gitti, normalde INGBANK ta merkez bankası faiz indirim kararı sonrası turuncu hesap faizini de doğal olarak indirirdi..Ancak 2 gün önce baktımki e-turuncu hesap faizi tekrar %12 ye yükseltmiş, merkez bankası faiz indirirken banka nasıl oluyorda faizi arttırabiliyor? Canlı desteğe sordum rekabetci faiz şartları dedi ancak tatmin olmadım, bunu yanıtlayabilecek olan bankacı arkadaşlarım varmı acaba? INGBANK'ın bu Türk lirası ihtiyacı nerden cıktı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

dövize çevirmek için TL topluyor olabilir. arkadan tokat atmayı planlıyordur.

ticaret yapın  mal alın arsa alın istihdam sağlayın ekonominin çarklarını çevirin, biriktirmek  para saklamak iyi değildir.

arsa?  ekonomi? para saklamak?

bankacılığın tanımı nedir?

dünyanın gelişmiş ülkelerinde tasarruf %60 lardayken bizde yüzde 10.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

benimde o ihtimal aklıma gelmişti hocam, malum dolar çok hareketli bu sıralar daha da değerlenebilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ING Turuncu hesaptaki faiz oranı %11,5 idi, geçen hafta merkez bankası faiz indirimine gitti, normalde INGBANK ta merkez bankası faiz indirim kararı sonrası turuncu hesap faizini de doğal olarak indirirdi..Ancak 2 gün önce baktımki e-turuncu hesap faizi tekrar %12 ye yükseltmiş, merkez bankası faiz indirirken banka nasıl oluyorda faizi arttırabiliyor? Canlı desteğe sordum rekabetci faiz şartları dedi ancak tatmin olmadım, bunu yanıtlayabilecek olan bankacı arkadaşlarım varmı acaba? INGBANK'ın bu Türk lirası ihtiyacı nerden cıktı?

mevduat toplama konusunda şuanda bankalar sıkıntıda :)   adamlar bi yandan da düşük faizle kredi veriyoz diyor.  karı düşük tutup büyüme için yapılan patinajlar bunlar.

Yorum bağlantısı

mevduat toplama konusunda şuanda bankalar sıkıntıda :)   adamlar bi yandan da düşük faizle kredi veriyoz diyor.  karı düşük tutup büyüme için yapılan patinajlar bunlar.

Benim açımdan sıkıntı yok banka sağlam olsunda.valla düşük faizi bizim gibilere pek göstermiyorlar Mustafa, bireysel ve taşıt kredileri maşallah hala aynı yerde  :) MB kaç defa faiz indirdi tık yok gerçi direkt onunla bağlantılı değil onu da biliyorumda işte insan yinede ufak bir kredi faiz indirimi bekliyor  :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

arsa?  ekonomi? para saklamak?

bankacılığın tanımı nedir?

dünyanın gelişmiş ülkelerinde tasarruf %60 lardayken bizde yüzde 10.

banka paradan para kazanıyor,  arkadaş maneviyatını sorgulayınca  bende  rızkın 10 da 9 u ticarettediri dile getirdim.

biz yeteri kadar kapitalist olamadığımız için bizde tasarruflar düşük kalıyor :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benim açımdan sıkıntı yok banka sağlam olsunda.valla düşük faizi bizim gibilere pek göstermiyorlar Mustafa, bireysel ve taşıt kredileri maşallah hala aynı yerde  :) MB kaç defa faiz indirdi tık yok gerçi direkt onunla bağlantılı değil onu da biliyorumda işte insan yinede ufak bir kredi faiz indirimi bekliyor  :)

darbe sonrası 17 banka  bilmem kim tarafından  :p ( yabanci bi kuruluştu adını unuttum) izlemeye alınmış. zaten Türkiye notunu o yüzden düşürmüşlerdi.  100bine kadar tüm bankalarda devlet garantisinde. ama  öyle bi durum olunca (Allah göstermesin) devlet ha deyince çıkarıp parayı vermez heralde.

Yorum bağlantısı

darbe sonrası 17 banka bilmem kim tarafından [emoji14] ( yabanci bi kuruluştu adını unuttum) izlemeye alınmış. zaten Türkiye notunu o yüzden düşürmüşlerdi. 100bine kadar tüm bankalarda devlet garantisinde. ama öyle bi durum olunca (Allah göstermesin) devlet ha deyince çıkarıp parayı vermez heralde.

100.000 bin lira bile yokki bizlerde zaten en azindan bende yok baskalarini bilemem :)

Bu arada notu daha düşurmediler Mood's ve Fitch kredi derecelendirme kurumları o dediklerin onlar bizi incelemeye aldı max.90 güne kadar kararlarıni verecekler ancak olumlu bir karar cikacak gibi gözükmüyor malesef..kredi notumuzu yatırım yapılamaz ülkeler sınıfına düsürecekler gibi. Darbe gecesi S&P denen kurum notumuzu çat diye düsurdu ama o cok önemli bir firma degil digerlerinin yanında.

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

bişi olmaz merak etme %12 nin tadını çıkar  :)

12 değil abi bnim ki %8 mi ne :D 

Yorum bağlantısı

1 sene bittimi senin? O zaman geç başka bankaya ne duruyorsun hala orada  :)

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

bişi olmaz merak etme %12 nin tadını çıkar  :)

sizinkiler brüt net farkı olmasın

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

sizinkiler brüt net farkı olmasın

yok ing de brüt yada net olayı yok net 12 ama ilk 1 sene 

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

yüzden 12'den girdik 1 ay sonra 11,50'ye çektiler şimdi baktım tekrar %12 olmuş. bankasya dışında hangi bankada olursa olsun paranız bir şey olmaz. Odea bile sağlam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...