İçeriğe Yönlendir

Cep Telefonuyla Kontrol Edilebilen Araç Altı Led Uygulaması (Vosvos)

Mustafa Bağseven

Recommended Posts

Mustafa Bağseven

Arkadaşlar bundan önce 3 yıl önce youtube da bir led neon çalışması görmüştüm.Bu uygulamanın hemen hemen aynısını biraz daha sınırları zorlayıp ileriye götürerek cep telefonuyla (LG G2) ile kontrol edilebilir hale getirdim.
Hem de biliyorsunuz ki araç altı aydınlatmalar hızlı ve öfkeli 1 filmi ile 15 sene önce modaydı.Biraz da nostalji yapayım dedimsmile.png

Sistemde sony firmasının tv kumandalarında kullandıgı data paketinin yazılımını internetten buldum.Bu paketi kendı yaptıgım mikroişlemci kontrollü devredeki yazılımla birleştim ve ortaya aşagıdaki video gibi bi görüntü ortaya çıktı.30 adet eagles eyes beyaz led var.Ve ledleri kablo kanalına yetleştirdim.Montajını falan kendi yaptım çok zaman aldı.Ufak tefek atladıgım yazılımsal hatalar var.Onlarıda videoda farkettim ama daha sonra düzeltecegim.
Ledler videoda parlak çıkmış kesinlikle göz almıyor.Araba şu an akşamları müthiş dikkat çekiyorsmile.pngUmarım begenirsiniz

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Fallow me home olarak çok güzel kullanılır. Elinize sağlık, değişik bir çalışma olmuş.

@AydınAkdeniz Mazda'ya gitmez mi bea :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şahine yapsalardı direk apaçi olurlardı Yalansa yalan diyin :)

Bu el yapımı ama. Mustafanın beceri ve eseri.

Tebrikler kardeşim. Harikasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

bu arada benim arabada uzak kumandayla kapıları açınca dortluleri yakıyor hem de telefon gibi ek aparata uygulamaya gerek kalmadan :D

gerçekten çok güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

güzel olmuş elinize sağlık.

servise gidince, altına bakacak olan usta sevinecek, en çok bu işe. :)  :)  :bravo:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Güzel olmuş ancak çakar gibi yanıp sönen bence yanlış anlaşılır. Sabit yanma daha güzel. Ayrıca led rengi böyle daha sarımsı olsa sanki daha iyi olurdu gibi.. Elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Çakar gibi yanıp sönen modda gezmiyorum ama.Çünkü gözü yoruyo ve apaçi gibi oluyor.

Ordaki sırayla yanan ve her yananın sönüp önde birleştigi mod ve bazende videodaki pwm moduyla takılıyorum.

Sırayla yanıp sırayla sönen mod aracın altını full aydınlatmadıgı için göz almıyor.Ve ledler o an  hareketli oldugu için güzel bir görüntü veriyor.

PWM modunde yumuşak yanıp yumuşak sönme modu araca biraz uzay aracı efekti veriyor bana göre.Ledleri beyaz yaptım.Sıcak beyaz veya sarımtırak ledde tercih edilebilirdi.Kırmızı yapsaydın diyen de oldu ama kırmızıda biraz pavyon görüntüsü verir ve aşırı kırmızıya bogulur diye kırmızı tercih etmedim.

Teşekkürler:)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Fallow me home olarak çok güzel kullanılır. Elinize sağlık, değişik bir çalışma olmuş.

@AydınAkdeniz Mazda'ya gitmez mi bea :D

dur dur iş çıkartma :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Gerçekten elinize sağlık hocam ben çok begendim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...