İçeriğe Yönlendir

Lancer Çakmaklık Enerji Problemi Hk.

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Başka bir tanıdığımın aracında da aynı problemle karşılaştım sigorta kutusunda 2 adet boş yer vardı. Ayrıca çakmaklıkta da aynı problem oluyordu. En son koltuk ısıtmadan çektim sıkıntısız halloldu...Resimdeki ürün bihayli kullanışı şiddetle tavsiye ederim hatta almışken 3-5 tane edinin...

Auto-fuse-for-electrical-appliances-the-

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bende bugün ufak bir işlem için aracı servise bıraktım, kamera enerjisini aldığım çakmaklığın enerjisini kontaktan aldıracağım.

Hadi bakalım abi. Hayırlı haberlerini bekliyorum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

videoları youtube yükledim.

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hadi bakalım abi. Hayırlı haberlerini bekliyorum :)

Benim çakmaklık işi yine olmadı. Elektrikçi başka bir araçta sorun yaşandığını bu nedenle riske girmek istemediğini söyledi ve çakmaklığı ellemedi. Daha önce Renault'un bir modelinin böyle bir işlem sonrasında yandığını söyledi. Ben kamerayı açıp besleme devresi üzerine birşeyler yapmam lazım. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Abi senin durumda benimkinin aynısı mı? Videolarda görebilirsin.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Evet aynen. Kamerayı açmam lazım.

Taktığın kondansatörün değerini tam okuyamadım. Kaç farad?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yok yine olmadı. Demek böylesi hayırlı. Benim kamera çok küçük. Tüm elemanlar karta entegre. Değiştirilebilecek gibi değil. Mikro elemanlar var kartın üzerinde. Usb girişini sök-taka devam. :(:D

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Kamera modelinizi bilmiyorum. Onceki konularda goreunen super kapasitor olarak gecen kondansatorden besleme hattina (cakmakla kamera arasindaki cektiginiz kabloya) paralel baglarsaniz hem mars anindaki parazitlerden kurtulmus olursunuz hemde bir muddet daha kamerayi calistirirsiniz. Boylelikle arac start aninda ki kesilmeyi engelleyebilirsiniz diye dusunuyorum. (Bu aralar amfi icin bir gecikme devresi uzerinde calisiyorum kontagi 1 konumuna aldigimda 10sn sonra devreye girecek)

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Kamera modelinizi bilmiyorum. Onceki konularda goreunen super kapasitor olarak gecen kondansatorden besleme hattina (cakmakla kamera arasindaki cektiginiz kabloya) paralel baglarsaniz hem mars anindaki parazitlerden kurtulmus olursunuz hemde bir muddet daha kamerayi calistirirsiniz. Boylelikle arac start aninda ki kesilmeyi engelleyebilirsiniz diye dusunuyorum. (Bu aralar amfi icin bir gecikme devresi uzerinde calisiyorum kontagi 1 konumuna aldigimda 10sn sonra devreye girecek)

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Piyasada 12V ile çalışan gecikme roleleri var. Biraz uğraşmam lazım ama üşeniyorum aslında.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çakmaklık bağlantısını tadil edin.

Sağlam bir hattan sağlam bir kablo ile sabit elektrik alın. Sonra bir mini röleyi bu hatta bağlayın ve röleyi kontakla tetikleyin.

Yada torpido arkası gibi gizli bir yere tarif ettiğim gibi ikinci bir çakmaklık takın.

Bu uygulamadan ecunun haberi olmayacağı için bir sorun oluşmayacaktır.

Mevcut çakmak hattı muhtemelen gem modülü kontrollü ve marş sırasında aracın zorlanmaması için kasıtlı olarak teyp far vb donanımlar gibi hattı kesiliyor. Yani bir sorun değil bir özellik bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Çakmaklık bağlantısını tadil edin.

Sağlam bir hattan sağlam bir kablo ile sabit elektrik alın. Sonra bir mini röleyi bu hatta bağlayın ve röleyi kontakla tetikleyin.

Yada torpido arkası gibi gizli bir yere tarif ettiğim gibi ikinci bir çakmaklık takın.

Bu uygulamadan ecunun haberi olmayacağı için bir sorun oluşmayacaktır.

Mevcut çakmak hattı muhtemelen gem modülü kontrollü ve marş sırasında aracın zorlanmaması için kasıtlı olarak teyp far vb donanımlar gibi hattı kesiliyor. Yani bir sorun değil bir özellik bu.

Evet abi aynen öyle. Sorun değil aslında. Ya biraz uğraşıp bu çalışmayı yapacağım yada çakmaklıkta takılı usb girişini her çalıştırmada söküp takmaya devam edeceğim.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet abi aynen öyle. Sorun değil aslında. Ya biraz uğraşıp bu çalışmayı yapacağım yada çakmaklıkta takılı usb girişini her çalıştırmada söküp takmaya devam edeceğim.

Söke taka bozarsın.. :)

Bence ikinci bir çakmaklık tak.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kamera kablosuna gecikme rölesi takılsa? Mesela enerji geldikten 10 saniye sonra akım versin kameraya. Yapılamazmı ?

Elo kesin yapmıştır bunu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kamera kablosuna gecikme rölesi takılsa? Mesela enerji geldikten 10 saniye sonra akım versin kameraya. Yapılamazmı ?

Elo kesin yapmıştır bunu :)

Elektriği geç kes var ama geç aç var mı bilmiyorum.. :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Elektriği geç kes var ama geç aç var mı bilmiyorum.. :)

Olmasa bile yapar onlar. 

:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...