İçeriğe Yönlendir

Acemisine Detay Malzemeleri Tavsiyeleri

Emre Öğüt

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Abi elle çizik gidermeyi şahsen önermiyorum çünkü pek olacak gibi değil, boşa yorgunluk, bir de pastayı yediremezsen matlık bırakıyor ardında eskisinden kötü oluyor. Yeri geliyor makine ile bile sonuç almak için 2-3 kez aynı yere pasta gerekebiliyor(markanın boya sertliğine-boyanın yıpranma durumuna vs göre).

Araba ne renkti?

Araba gri çiziklere gelince tek tük çok uzun olmayan çizikler var yani pastayı sadece çizik üstüne yapsam Ne olur ki?

2 cm mesela ince saç teli gibi bir kaç nokta vat

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Araba gri çiziklere gelince tek tük çok uzun olmayan çizikler var yani pastayı sadece çizik üstüne yapsam Ne olur ki?

2 cm mesela ince saç teli gibi bir kaç nokta vat

Abi olur ama bu sefer yaptığın yer parlak olacak diğer yerler mat kalır, kalın pasta değil de autogylm srp - radiant wax gibi dolgu özellikli ürünler el için daha uygun. Ben sony teypte bile srp kullanıp parlatırım, yazıları bile sökmüyor hem de parlaklık veriyor. Aşındırıcılığı yüksek ürünler dediğim gibi elle uygulamada matlık yapar. Kil-srp-wax yapabilirsin uygun bir el pedi ile. Gri çizik konusunda avantajlı bir renk pek belli etmez, bakım aramaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Öğüt

Mekan sıkıntısını çözdükten sonra geriye sadece Zaman sıkıntısı kalmıştı bugün Onuda hallettim makineyle arabaya wax attım elle uğraşmak amelelikmiş [emoji1]

2a0609aab950e9e963373370b552a242.jpg

d8aae4685849f40d62e61e6fb172ff6c.jpg

056ae2980f3a3b4dc6dfa755719772ed.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Mekan sıkıntısını çözdükten sonra geriye sadece Zaman sıkıntısı kalmıştı bugün Onuda hallettim makineyle arabaya wax attım elle uğraşmak amelelikmiş [emoji1]

2a0609aab950e9e963373370b552a242.jpg

d8aae4685849f40d62e61e6fb172ff6c.jpg

056ae2980f3a3b4dc6dfa755719772ed.jpg

Uzun zaman sonra beyaz melek göründü Maşallah. Emre wax ne kullandin?
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Uzun zaman sonra beyaz melek göründü Maşallah. Emre wax ne kullandin?

malum Ankara kedisinin nesli tükeniyor Oğuz abi :) :) sağolasın:) Formula1 in pasta cila setini arkadaşım hediye etmişti onu kullandım, sonaxın cilasıda var başta onu kullanacaktım kaputta denedim pek beğenmedim kayganlık vermedi fazla ama bu fena değil gibi su iticiliği falanda güzel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Karahan

Scholl ile çizik almak menzernadan zor makine ile yapmanızı tavsiye etmemekle birlikte eğer yapacaksanız menzerna kaporta aksamına yıkama kil izopropil alkol yıkamafg400 2500 sizin için yeterli olcaktır koruma olarakta sizin ulaşabilme imkanınız olan yani acemi seviyesi olan sonax hybrit npt Profu sonax polymer net shield olarak geçer

Npt uygulamamdan bi kare

Tavsiyeniz üzerine, Sonax xtreme protect+shine hybrid npt boya koruma ve Sonax xtreme brilliantshine detailer ürülerini aldım. bu ürünler siyah plastik yerlere uygulanır mı? 

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
(düzenlendi)

2 sorum olacak:

1. Biz bu makineleri focusun elektrik prizine bağlayıp çalıştırabilirmiyiz ?

2. Araba gri focus 2.5. Çizikler mevcut. Yaklaşık 1 senedir yikama harici birşey yapılmadı. Ben nasiol zr53 aldım. Ama mekanım yok. Önümüzdeki hafta uygulatmayi düşünüyorum. Riskli bir işlem olduğu için pasta cila yapan yerlere yaptıracağım. Bunların kil uygulamasını falan duyduklarını sanmıyorum. Kil var elimde ,onuda götüreceğim.

Soru kısmına geleyim . Kil+pasta+cila+zr53 mü uygulatayim? Yoksa kille temizlik yapıldıktan sonra direk zr53 mü?

+++ olarak elimde

Autoglym liquid hard wax boya koruma ve

Autoglym srp dolgu ozellikli cila var. Bu ürünleride uygulayabilirler.

tarihinde Fırat ÖNAL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

2 sorum olacak:

1. Biz bu makineleri focusun elektrik prizine bağlayıp çalıştırabilirmiyiz ?

2. Araba gri focus 2.5. Çizikler mevcut. Yaklaşık 1 senedir yikama harici birşey yapılmadı. Ben nasiol zr53 aldım. Ama mekanım yok. Önümüzdeki hafta uygulatmayi düşünüyorum. Riskli bir işlem olduğu için pasta cila yapan yerlere yaptıracağım. Bunların kil uygulamasını falan duyduklarını sanmıyorum. Kil var elimde ,onuda götüreceğim.

Soru kısmına geleyim . Kil+pasta+cila+zr53 mü uygulatayim? Yoksa kille temizlik yapıldıktan sonra direk zr53 mü?

+++ olarak elimde

Autoglym liquid hard wax boya koruma ve

Autoglym srp dolgu ozellikli cila var. Bu ürünleride uygulayabilirler.

Aracınızı görmeden bişey diyemem ama kil le pasta cilayla olmuyor sadece işlem sonrası pasta yağlarından iyice arındırıp 1gün kapalı ortamda kürleşmesi gerekiyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...