İçeriğe Yönlendir

Acemisine Detay Malzemeleri Tavsiyeleri

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

uzun zamandır merakım olan ancak zaman ve maddiyat konularından sadece izleyici olduğum konulara artık yavaştan yavaştan girmek istiyorum bir kaç aydır elle pasta cila atıyorum ancak elle ne kadar iyi bir sonuç alınabiliyor orasıda meçhul:) 

öncelikle polisaj makinesi alacağım ve tabii ki iş görebilecek cinsten pedler olacak bunlarla beraber pasta,cila,wax tavsiyeleri bekliyorum üstatlardan pasta öncesi araca başka işlemler uygulamam gereklimi tam bilmiyorum bu tarz konulara fazlasıyla yabancıymışım önceliğim ne kadar az maliyetle ne kadar çok performans alınabilirse çeyizi o şekilde kurmak istiyorum.

üstatlardan ve detay ustalarından tavsiyeler bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Pasta,cila,boya koruma konusunda benim birebir şahit olduğum en yetenekli usta hatta boyacı ustalarıma sorduğumda çoğu ustadan kat kat iyi uygulamışsınız dediği araçlar çıkaran semih izgi abi ziyadesiyle yardımcı olur bir koşu çağırıp geleyim [emoji3] nam-ı değer kaportalara fısıldayan adam.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Evet tam da aradığım konu ne nerede nasıl kullanılır şeklinde bir liste yapalım.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Pasta,cila,boya koruma konusunda benim birebir şahit olduğum en yetenekli usta hatta boyacı ustalarıma sorduğumda çoğu ustadan kat kat iyi uygulamışsınız dediği araçlar çıkaran semih izgi abi ziyadesiyle yardımcı olur bir koşu çağırıp geleyim [emoji3] nam-ı değer kaportalara fısıldayan adam.

ustalardan tavsiye alalımki çırak olabilelim:) tavsiyeleri bekliyorum [emoji39]
Yorum bağlantısı

Bende makinami alalı 1 hafta oldu şimdilik elimde olan malzemeler Bunlar

125a3a79d36685eb3193c6850bd96193.jpg

55d1fa70db88a212a337099661f33b61.jpg

Tabi pasta için ve cila için iki ayrı ped aldım

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

125a3a79d36685eb3193c6850bd96193.jpg

55d1fa70db88a212a337099661f33b61.jpg

aynı makine bende de var fiyat performans ürünlerinden çok güzel iş görüyor ama o pedleri çöpe at abi  :biggrin:  hiçbir işe yaramıyor içinden çıkanlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ped olarak befar ucuz ve kalitelidir, pasta olarak da menzerna tavsiye ederim kardeşim.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Kardeşim Teveccühün. Sizin el emeğiniz olmadan okadar güzel olamazdı. Zaten boya ölçüm cihazım yolda. Bundan sonra kaportanın her noktasını ölçüp kaç mikronluk işlem yapılabilirse ona göre işlem yapacağım.

Emre ''kaybedenler klübü'ne hoş geldin. : :) Bütçe emek ve sabır isteyen bir hastalık. Taleplerine ve sorularına cevap verecek cok deneyimli üyeler var.

Birkaç aydır elle pasta cila atıyorum demişsin.  Aman dikkat. Bir otomobile sık sık pasta atarsanız boyayı kaybedersiniz. Pasta her defasında verniği incelttiği için şakaya gelmeyecek bir olay.  Özellikle makine alınca çok dikkat etmen lazım. (açıklama ve görseller ile yardımcı olurum)

Az önce sayfalarca yazı yazdım sana ama malesef yazdıklarım silindi. :( yoksa tüm ürünleri ve tüm bilgileri yazmıştım. Sağlık olsun.

Sana tavsiyem bi ön araştırma yap, forumda son zamanlarda aktif olan Buğra'nın işleri, Köksalın Garajı, Ergundetailing,  ve benim konum olan Semihin Garajı Gaziantep'i bir oku

Benim konuda izlenen yollar ve kullanılan malzemeler yazıyor genelde . Fikir edinirsin. :good1:

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Ped olarak befar ucuz ve kalitelidir, pasta olarak da menzerna tavsiye ederim kardeşim.

Sagolasın abi. 40 lira verdim pede. Bide pasta için bu G3 ü de çok tavsiye ettiler Aldığım yerde G3 vardı. Menzerna nın videolarını izledim sakallı biri baya anlatmış işlemleri. Bu g3 içinde de Silikon yok diye aldım. Pasta için silikon olmaması iyidir diyordu Menzernayı anlatan arkadaş. Siyah olduğu için de Turtlewax Colormagic Black kullanıyorum. Elim deyip daha kullanamadım makinayı. Mustafa Karaaslanın Kapı eşiklerindeki çiziklerde denedik Sonuç Çok iyi oldu. Birde Bu Belco diye bi Cila verdi adam bize. 22 tl idi sanırım Çok methetti Fabrikası kapanmış bunun elindede 2-3bişi kalmış böyle mavi renkde ama gerçekten güzel bi parlaklık veriyor. Bakalım ufaktan yapıcaz birşeyler. Kiracıdan kalan Mutfak dolabı vardı eve kendim geçtikden sonra evi komple yaptırınca o dolabı evin Kömürlüğüne astım. İçi hep böyle malzemelerle doldu daha da alıyorum elim deydikçe :D

Yorum bağlantısı

Sagolasın abi. 40 lira verdim pede. Bide pasta için bu G3 ü de çok tavsiye ettiler Aldığım yerde G3 vardı. Menzerna nın videolarını izledim sakallı biri baya anlatmış işlemleri. Bu g3 içinde de Silikon yok diye aldım. Pasta için silikon olmaması iyidir diyordu Menzernayı anlatan arkadaş. Siyah olduğu için de Turtlewax Colormagic Black kullanıyorum. Elim deyip daha kullanamadım makinayı. Mustafa Karaaslanın Kapı eşiklerindeki çiziklerde denedik Sonuç Çok iyi oldu. Birde Bu Belco diye bi Cila verdi adam bize. 22 tl idi sanırım Çok methetti Fabrikası kapanmış bunun elindede 2-3bişi kalmış böyle mavi renkde ama gerçekten güzel bi parlaklık veriyor. Bakalım ufaktan yapıcaz birşeyler. Kiracıdan kalan Mutfak dolabı vardı eve kendim geçtikden sonra evi komple yaptırınca o dolabı evin Kömürlüğüne astım. İçi hep böyle malzemelerle doldu daha da alıyorum elim deydikçe :D

Farecla iyidir, pastasi suyla islatilarak atiliyordu yanlis hatirlamiyorsam, ugulama videolarini muhakkak izle. Belco efsanedir, eskiden cogu marka piyasada yokken veya Turkiye ye gelmezken üstübü ile belco polish atardik, hey gidi gunler :)
Yorum bağlantısı

Farecla iyidir, pastasi suyla islatilarak atiliyordu yanlis hatirlamiyorsam, ugulama videolarini muhakkak izle. Belco efsanedir, eskiden cogu marka piyasada yokken veya Turkiye ye gelmezken üstübü ile belco polish atardik, hey gidi gunler :)

aynen öyleymiş abi baktım su ile ıslamak lazım yoksa çok fazla tozuyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Ben kendi kullandığım ürünleri yazmak istiyorum

Boya koruma wax olarak soft99 authentic

Hızlı cila . Sonax bsd su iticiligi güzel

Lastik parlatici olarak meguiars endurance yi ve 3D Magic Dressing tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Kardeşim Teveccühün. Sizin el emeğiniz olmadan okadar güzel olamazdı. Zaten boya ölçüm cihazım yolda. Bundan sonra kaportanın her noktasını ölçüp kaç mikronluk işlem yapılabilirse ona göre işlem yapacağım.

Emre ''kaybedenler klübü'ne hoş geldin. : :) Bütçe emek ve sabır isteyen bir hastalık. Taleplerine ve sorularına cevap verecek cok deneyimli üyeler var.

Birkaç aydır elle pasta cila atıyorum demişsin. Aman dikkat. Bir otomobile sık sık pasta atarsanız boyayı kaybedersiniz. Pasta her defasında verniği incelttiği için şakaya gelmeyecek bir olay. Özellikle makine alınca çok dikkat etmen lazım. (açıklama ve görseller ile yardımcı olurum)

Az önce sayfalarca yazı yazdım sana ama malesef yazdıklarım silindi. :( yoksa tüm ürünleri ve tüm bilgileri yazmıştım. Sağlık olsun.

Sana tavsiyem bi ön araştırma yap, forumda son zamanlarda aktif olan Buğra'nın işleri, Köksalın Garajı, Ergundetailing, ve benim konum olan Semihin Garajı Gaziantep'i bir oku

Benim konuda izlenen yollar ve kullanılan malzemeler yazıyor genelde . Fikir edinirsin. :good1:

teşekkür ederim Semih abi keşke yazılar silinmeseymiş:) konuları takip ediyorum ama ben başlangıç için tavsiye bekliyorum mesela Köksal abi Polisaj makinesi almış tam usta işi fiyatıda öyle onunda ötesi ben daha yeni olduğum için bana çok çok çok fazla gelir :)

Kısaca acaba hangi Polisaj makinesi pasta hangi hangi cila :) pasta cila işlemi öncesi başka birşey uygulamak gerekiyormu bunlara cevap verebilirsen eğer çok iyi olur Semih abi [emoji39][emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Madem bu konuyu merakla bekleyen çok kişi var, kendi penceremden uzun uzun tekrar yazıyorum.. Bekleyin  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

aynı makine bende de var fiyat performans ürünlerinden çok güzel iş görüyor ama o pedleri çöpe at abi  :biggrin:  hiçbir işe yaramıyor içinden çıkanlar 

Erayım konuştuk ya senınle Öyle aldım zaten :) 159 tL  Ped aldım ya yeni

Madem bu konuyu merakla bekleyen çok kişi var, kendi penceremden uzun uzun tekrar yazıyorum.. Bekleyin  :)

Semih Pedler le ilgili de Önerilerde bulunursan Mesela hani hangi üründe hangi ped kullanılmalı vs gibi Hakan abinin kafayı çok ütülüyorum bu ara :)

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Yeni başladıysan şu siteye bir bak derim, arkadaşımın sitesi faydalı videolar var işine yarabilir belki Emre;

http://www.detailingtube.com

videolar çok faydalı Doğuş abi ama ne kullanalım dan çok Nasıl kullanalım a cevap verecek cinsten videolar var :)
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Erayım konuştuk ya senınle Öyle aldım zaten :) 159 tL  Ped aldım ya yeni

Semih Pedler le ilgili de Önerilerde bulunursan Mesela hani hangi üründe hangi ped kullanılmalı vs gibi Hakan abinin kafayı çok ütülüyorum bu ara :)

ben o sitede araç yıkama vs den başka pek birşey bulamadım abi mesela Polisaj makınası bilgisi Cila ped önerisi ürün kullanım sıralaması vs gibi.

doğru abi ya güle güle kullan pasta ve cila için Buğra abinin tavsiyesi oldu onu alıp deniyecem ben de ona da danışabilirsin yardımcı olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...