İçeriğe Yönlendir

Acemisine Detay Malzemeleri Tavsiyeleri

Emre Öğüt

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Pedi kurutmamak için camsil şişesine su koyup sıkmak nasıl olur ?

pastaya su mu katılır mış

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

pastaya su mu katılır mış

Pasta,cila da neymiş Çağlar abi  :) En güzeli Komple boya :):flowers:  En sineklisinden  :yes:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Semih abi o zaman söylediğin WAX ı listeme ekledim N11 de 49liraya düşmüş :) pastayı şimdilik almayacağım elimde var kendi aracıma pasta yapmak istemiyorum en son 2-3 ay önce pasta atılmıştı cila olarak sadece autoglym Liquid hard wax yeterli olacakmı başka birşey daha almam gerekirmi :)  makineyi aldık ya gerisi kolayıma geliyor şimdi :D

Liquid hard wax çok kalıcı değil o nedenle boya koruma yerine son kat cila koruma olarak kullanmak lazım. Altta sağlam bir korumaya yer verilmeli. Gtechniq c2V3 'ü Köksal abi onaylıyor.  C2V3 'ün üzerine Liquid atılabilir.

Veya katı wax lara bakılabilir nxt veya soft99 gibi.   Güzel işler ortaya çıkacak. Emrenin Garajı veya Emrenin İşleri gibisinden bir konu isteriz yavaştan.

Bende soru sorulursa yardımcı olurum elimden geldiğince işte az biraz :)

Gizlice takipteyim :D

Assolistlere bakın hele.

Burda bilgiye aç onlarca insan varken beni yanlız bırakıyorsunuz.  :)

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Semih abi okudum eline sağlık güzel yazı olmuş  :flowers:

Verdiğin linklerden de baktım şöyle bi liste çıkardım;

İlk Kat (çizik almak için): Menzerna 2500 / Meguiars UC / Scholl S3 bu ürünlerden biri

İkinci Kat (Wax-parlatmak için) : HD Proxy Hybrid Nano Wax ve Sealant / Scholl W9 / Meg Ultimate Liquid Wax bu ürünlerden biri

Son Kat : Sonax BSD / Meg Ultimate Quick Wax 

Bu ürünleri uygulamak için hangi pedleri kullanabilirim?

Eksiğim varsa veya yerine kullanabileceğim tavsiye edeceğin ürün var ise yazarsan sevinirim :)

Araç Koyu renk güzel parlamasını istiyorum,çok fazla olmasada kılcal çizik mevcut :)

Son kat'a Autoglym Liquid hard wax'ı da kesin ekle :)  Her erkeğin çeyizinde olması gerek.

İlk kat pasta için Befar turuncu(sert) alınabilir max 150mm.

ikinci kat herhangi bir el pedi ile veya orta sert-yumuşak ped ile uygulanabilir.

üçüncü kat için el pedi yeterlidir.

Not. Araç yeni model ve sadece hafif harelenmeler varsa pasta yerine swirlx gibi az agresif ürünler kullanmanı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Liquid hard wax çok kalıcı değil o nedenle boya koruma yerine son kat cila koruma olarak kullanmak lazım. Altta sağlam bir korumaya yer verilmeli. Gtechniq c2V3 'ü Köksal abi onaylıyor. C2V3 'ün üzerine Liquid atılabilir.

Veya katı wax lara bakılabilir nxt veya soft99 gibi. Güzel işler ortaya çıkacak. Emrenin Garajı veya Emrenin İşleri gibisinden bir konu isteriz yavaştan.

Assolistlere bakın hele.

Burda bilgiye aç onlarca insan varken beni yanlız bırakıyorsunuz. :)

önce bir çıraklık kazanayimde sonra inşallah açarız Semih abi [emoji1][emoji4][emoji4]
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Meguiars Ultimate Compound,

Hd Poxy Wax,

Meguiars NXT Katı Wax,

AutoGlym Liquid Hard Wax

Bu ürünleri almaya kadar verdim.Bu ürünler yerine bunu kullansan daha iyi sonuç alırsın,dediğiniz ürün varmı? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Meguiars Ultimate Compound,

Hd Poxy Wax,

Meguiars NXT Katı Wax,

AutoGlym Liquid Hard Wax

Bu ürünleri almaya kadar verdim.Bu ürünler yerine bunu kullansan daha iyi sonuç alırsın,dediğiniz ürün varmı? 

Ben olsam 1 tane wax alıp bütçeyi diğer olmayan ürünlere ayırırdım. Wax hemen biten bişey değil, 5 yıldır biteremediğim waxım var, kullanamayıp hediye ettiğim waxlarım oldu. O yüzden bütçeyi verimli kullanmak lazım. Hatta o bitiremediğim waxı da sana vereyim(collinite 476s)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Ben olsam 1 tane wax alıp bütçeyi diğer olmayan ürünlere ayırırdım. Wax hemen biten bişey değil, 5 yıldır biteremediğim waxım var, kullanamayıp hediye ettiğim waxlarım oldu. O yüzden bütçeyi verimli kullanmak lazım. Hatta o bitiremediğim waxı da sana vereyim(collinite 476s)

Çok sevinirim Abi :flowers:  ozaman NXT Katı Wax ı çıkarıyorum listeden :) HD Poxy'i sen tavsiye etmiştin onu o yüzden ekledim listeye. Meguiars Uc ile HD Poxy i yaptıktan sonra Semih abinin önerisi üzerine AutoGlym 'i yaparım diye düşündüm.Senin önerebileceğin bunların aralarına güzel koruma ve parlaklık sağlayacak ürün var mı? Ne alabilirim ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok sevinirim Abi :flowers:  ozaman NXT Katı Wax ı çıkarıyorum listeden :) HD Poxy'i sen tavsiye etmiştin onu o yüzden ekledim listeye. Meguiars Uc ile HD Poxy i yaptıktan sonra Semih abinin önerisi üzerine AutoGlym 'i yaparım diye düşündüm.Senin önerebileceğin bunların aralarına güzel koruma ve parlaklık sağlayacak ürün var mı? Ne alabilirim ?

Colliyi kullanmadan wax alma, diğer ürünlere odaklan, vereceğim wax ile en az 15 focus çıkartırım ;)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Köksal abi ben nasıl bir liste çıkartayim hangi ürünleri önerirsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal abi ben nasıl bir liste çıkartayim hangi ürünleri önerirsin :)

Önce griyi satıp siyah alman lazım[emoji1]

Şaka bir yana boyayı parlak gösteren çiziksiz ve temiz yüzeydir. 2. El araçta ilk iş boyanın temizliği(kimyasal (demirtozu) ve mekanik olarak(kil)) yapılmalı, ikinci aşama cizik giderme ve dingilizlerin Jewellering dediği extra parlatma işlemi. Üçüncü aşama koruma ürününe karar vermek son aşama da bu kadar emek sonrası aracın nasıl yikanacagidir. Eskiden çok uğraşıyorduk ingiltereden ürün alıcaz diye(benim adıma açılan gümrük beyannamesi var bildiğin ithalatçı oldum) ama artık yurtdışı fiyatlara bile kaliteli ürünler bulunuyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Galiba liste böyle olucak;

Meg UC, HD Poxy Wax ve HD Polish. Bu üç ürün ile tam koruma ,kılcal çiziksiz bir yüzey ve güzel parlaklık alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı

Maslakta gördüm ben de :) o yüzden sormak istedim.

G3 un Tüm videolarını izledim hepsinde su katmak değil de biraz fisfis ile nemi artiriyorlar
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

G3 un Tüm videolarını izledim hepsinde su katmak değil de biraz fisfis ile nemi artiriyorlar

Azcık fıs iyidir azcık ama :)
Yorum bağlantısı

Ozaman hemen yapıştalım abi zaten 8-10 kutu birşey kalmış herkese vermiyorum dedi adam

Belko çbs markasınındır.fabrika tekrar açıldı.bulamazsanız ben ankaradan temin ederim Size.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Belko çbs markasınındır.fabrika tekrar açıldı.bulamazsanız ben ankaradan temin ederim Size.

Forum sayesinde şaha kalkacak cbs [emoji1]
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Önce griyi satıp siyah alman lazım[emoji1]

Şaka bir yana boyayı parlak gösteren çiziksiz ve temiz yüzeydir. 2. El araçta ilk iş boyanın temizliği(kimyasal (demirtozu) ve mekanik olarak(kil)) yapılmalı, ikinci aşama cizik giderme ve dingilizlerin Jewellering dediği extra parlatma işlemi. Üçüncü aşama koruma ürününe karar vermek son aşama da bu kadar emek sonrası aracın nasıl yikanacagidir. Eskiden çok uğraşıyorduk ingiltereden ürün alıcaz diye(benim adıma açılan gümrük beyannamesi var bildiğin ithalatçı oldum) ama artık yurtdışı fiyatlara bile kaliteli ürünler bulunuyor.

araba gri değil beyaz Köksal abi:)

wax olarak ilk başta Semih İzgi ağabeyin önerdiği meguairs nxt 2.0 alacağım ama katımı almalıyım yoksa sıvımı karar veremedim:) son kat cilada autoglym 11160 modelini almayı planlıyorum ne dersiniz :)

bu arada söylenmiş zaten ama ÇBS hala üretime devam ediyormuş geçen gün bauhausdaki satıcı demişti

Azcık fıs iyidir azcık ama :)

amatör olarak hiç bulaşmasammı G3 e Buğra abi ne dersin?:)

sıkıntı olmaması adına yanii:)

Yorum bağlantısı

araba gri değil beyaz Köksal abi:)

wax olarak ilk başta Semih İzgi ağabeyin önerdiği meguairs nxt 2.0 alacağım ama katımı almalıyım yoksa sıvımı karar veremedim:) son kat cilada autoglym 11160 modelini almayı planlıyorum ne dersiniz :)

bu arada söylenmiş zaten ama ÇBS hala üretime devam ediyormuş geçen gün bauhausdaki satıcı demişti

amatör olarak hiç bulaşmasammı G3 e Buğra abi ne dersin?:)

sıkıntı olmaması adına yanii:)

Ben dün denedim arka sol camurlukta gayet güzel alıyor fırça ciziklerini elle denediğimde hüsran olmuştu [emoji28]
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Ben dün denedim arka sol camurlukta gayet güzel alıyor fırça ciziklerini elle denediğimde hüsran olmuştu [emoji28]

ne kadar su kullandın Samet abi g3 e pastanın üzerine fısfıslamı sıktın [emoji4]
Yorum bağlantısı

ne kadar su kullandın Samet abi g3 e pastanın üzerine fısfıslamı sıktın [emoji4]

Fisfis ile 2 kere fis yaptım düşük devirde 2 kere uyguladım işin güzel yanı çok hare bırakmadı
Yorum bağlantısı

Çbs belco candır,ama forum sayesinde fiyatları zirve yapmasaydı iyidi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...