İçeriğe Yönlendir

Led-Reflektör-Lens Seçim Yardımı

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

SA abiler arkadaşlar. Aracım için bir proje peşindeyim. Astra J halojen farlara xenon takacağım, ekstra olarak sinyal devresi ekleyeceğim. Üstadlardan yardım istiyorum bir konuda işin içinden çıkamadım kafamdaki malzemeyi bulamadım.

Bu benim aracımın ledli gündüz farı. Farımın gündüz farı takılan kısmında buzlu cam var içi fazla görünmez. Sinyal ledlerini bu siyah plakanın üstüne ve yan dışa ekleyeceğim. Veya alt ve yan iç duruma göre. Fotosunu ekliyorum buradaki ledlerinde ne olduğunu da bilen söyleyebilir mi :)

WP_20160616_07_49_23_Pro.jpg

WP_20160616_07_49_14_Pro.jpg

Sonradan yapılan led uygulamalarda gün ışığında ledlerin yanıp yanmadığı belli olmuyor. Bende bunun olmasını istemiyorum, en azından belirgin olsun.

Şimdi animasyonlu sinyal led olacağından 3 wat power led amber renk karar verdim gibi. Kararım doğru mu? Daha güçlü ışık alabileceğim tercihlere açığım. Bunun da net görünmesi için reflektör bulamadım. Özellikle VW lerdeki (Passat B7, Tiguan vs) altıgen reflektörler hem şık durur hemde monte edeceğim zemine kolay oturur. Bu tek tek lens gibi satılır mı yoksa çıkma gündüz farlarından mı temin etmeliyim? Lens olayı biraz uğraştırır diye düşünüyorum. Ama bulamazsak bu tarz lense de yönelebilirim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Bu adrese de aynı konuyu uygun başlık altına açarsan yardımcı olurlar.Bu ledler fabrikasyon araçlar için dışarıda bu ledlerden bulmak çok zor.bunlar sanırım 1w lık ledler.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu adrese de aynı konuyu uygun başlık altına açarsan yardımcı olurlar.Bu ledler fabrikasyon araçlar için dışarıda bu ledlerden bulmak çok zor.bunlar sanırım 1w lık ledler.

Teşekkürler. Bu led olması şart değil ben bu ledin tipini merak ettim :)

bu tip ledler bulunur da ancak nasıl soğuyacak?

Üstadım bu led olması şart değil. Soğutma işini plaka ile hallederiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...