İçeriğe Yönlendir

Mesleki Yardım- Gerektiğinde Bilgi Danışma

Ali Gök

Recommended Posts

Metalurji ve malzeme mühendisi olmaya adayım.

Her türlü metal(demir, çelik, alüminyum vs) ve malzeme kısmında da (seramik, polimer, kompozit, cam) konularında uzman olacağım inşallah.

Tabi sektöre göre değişecek durum.

Yani her türlü maldan iyi anlarım [emoji14]

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

kestiğiniz faturanın altında son ödeme süresi yazılı mıydı?

Evet Çağlar bey tanzim tarihinden itibaren en geç 15 içinde ödenmesi gerekir diye yazıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Avukat konusunda pek çevrem yok, genelde ceza işlerine bakanları tanıyorum

Eğer yakın zaman için bir ışık yoksa, birebir ilişki ile çözülmeyecek gibiyse beklemek yersiz. Takibe koyun evrakı. İlamlı koyarsaniz itiraz için karşı taraf uğraşır ama icra dosyasını açarken masraf fazla olur. İlamsız takip masrafı az ama onun da itiraz halinde dava açılması vb işleri ve masraflari çıkacak. Evraklarla bir avukata danışın, inceleyip yolu cizersiniz.

İlâmlı takip nasıl koyacak la? İlâmlı olması için mahkeme kararı lazım.

Herhalükarda ilamsız takibe koyacak, itiraz gelince icra hukuğa sözleşme, hakediş ve fatura ile dava açılacak, mala bloke istenecek belkide.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Fatura takibin teferruatı fazla. O yüzden bulandırmamak lazım burada. Avukatlar bu günler için var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Orta gerilim (OG) elektrik panosu, OG kesici, komple OG köşk lazım olursa buralardayım. Her türlü alantrik verebilirim.. Ayrıcana çok pis elektrik kumanda bilgisine sahibim..

Ha bir de TV lerinizin ekranının kırılma ihtimalini ortadan kaldıran bir procem var. Hali hazırda internetten satıyorum.

Buradaki üstadların yanında web sayfa tasarımı yaptığımdan bahsetmesem iyi olcek sanırsam, galiba...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hukuk konusunda bana bir şey soranlara her zaman en sonunda söylediğim gibi en iyisi siz bir avukata danışın [emoji14]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yasal olmayanı olmaz mı? Daha sağlam çalışıyorlar [emoji14] Tahsilat daha garanti :D

Ne zaman emekli olurum

avukat süleyman çakır la vekili memati baş :D 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Makina mühendisiyim ama şimdiki aklım olsa eczacılık okur kendi işimin patronu olurdum sülaleme ilaç satsam yeterdi

Sırf mavi haptan şatoda yaşayanlar var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yalan. Satınalmacı kendisi. [emoji23]

Travel tuttu ama :biggrin:

Senden de anca boyle cevap gelirdi...

ne diyeydim, lipton, çukulat, seyahat'mı diyeydim ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Peki direk avukata verip dava açsam mal kaçırma vs. yaparsa diye korkuyorum. Bakiyesi aşağı yukarı 65 bin TL. ve bu meblağ beni oldukça sarsar.

metehan abi paranı ödemedilerse eğer bilki başka yerede borçları vardır. sen önce davran mal mülk araba bişe varsa haciz koydur ilk sıraya gir 2 ay geçer şirket patlarsa millet elini çabuk tutmuş olur sana bişey kalmaz sonra. 

ama haciz koyarsan belki bi umut hızlandırırlar ödemeyi malesef artık alacaklı taraf suçlu borçlu taraf hep haklı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Karayollarında elektronik teknik elemanıyım, HGS ve OGS sistemlerinin arıza ve bakımından sorumluyum. OGS ve HGS ile ilgili konularda yardımcı olabilirim :good1:

Serhan abi bankadan aldığım hgs yi iptal ettirmeden gidip ptt yada shell den yeni hgs kart alabilirmiyim?

Yalan. Satınalmacı kendisi. [emoji23]

2.el eşya alım satımı yapmıyor muydu abi :)
Yorum bağlantısı

Kamuda Elektronik Mühendisiyim. Çalışma yerim üretim planlama ve kontrol. her türlü planlarınıza itinayla yardım ederim :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Serhan abi bankadan aldığım hgs yi iptal ettirmeden gidip ptt yada shell den yeni hgs kart alabilirmiyim?

2.el eşya alım satımı yapmıyor muydu abi :)

Alınabilir ama bankadan iptal edilerek alınması daha mantıklı, eğer banka ile sıkıntı yoksa bankada da otomatik ödeme talimatı varsa bence banka PTT den daha sağlıklı. Hesapta para olmama şansı daha yüksek ve bu bir avantaj [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Tasarımcı adayıyım. Logo, davetiye, kartvizit, kurumsal kimlik, plakalık tasarımı, 3D modelleme, video çekim, kurgu, fotoğrafçılık hepsi var. Yakında web tasarımı ve jenerik de olacak. :)
Photoshop, Premiere Pro, İllustrator ve Maya 3D'de elimden geldiğince yardımcı olurum. :)

Bizim Garaj'ı da yazmaya gerek yok herhalde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

metehan abi paranı ödemedilerse eğer bilki başka yerede borçları vardır. sen önce davran mal mülk araba bişe varsa haciz koydur ilk sıraya gir 2 ay geçer şirket patlarsa millet elini çabuk tutmuş olur sana bişey kalmaz sonra.

ama haciz koyarsan belki bi umut hızlandırırlar ödemeyi malesef artık alacaklı taraf suçlu borçlu taraf hep haklı

Aynı şantiyeden başkalarına da borçları var henüz kimse dava açmadı. Yalnız dediğin gibi sona kalan dona kalır durumu da var. Kısmet bakalım Kocaeli'nde bir arkadaşım var ondan avukat tavsiyesi isteyecem. Sonrası Allah Kerim.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hava Trafik Kontrolörüyüm. Bildiğin kuleci. Havacılıkla ilgili her şeyi sorabilirsiniz. Fakat dikkat, havayolu şirketinde çalışmıyorum, ucuza ya da bedava bilet hakkım da yok. Ama Türk hava sahasındaki herhangi bir uçak ile ilgili bilgim iş yerindeyken vardır. Nöbetli çalıştığım için her daim işte değilim. Çok işinize yaramam ama soru sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım tabi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hava Trafik Kontrolörüyüm. Bildiğin kuleci.

Iş yerinde olduğun vakit geleyim, bana ver görevi. Bişey deniycem

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Iş yerinde olduğun vakit geleyim, bana ver görevi. Bişey deniycem

Biz simülatörde denedik, ne kadar uğraşırsan uğraş, çarpışmıyorlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hava Trafik Kontrolörüyüm. Bildiğin kuleci. Havacılıkla ilgili her şeyi sorabilirsiniz. Fakat dikkat, havayolu şirketinde çalışmıyorum, ucuza ya da bedava bilet hakkım da yok. Ama Türk hava sahasındaki herhangi bir uçak ile ilgili bilgim iş yerindeyken vardır. Nöbetli çalıştığım için her daim işte değilim. Çok işinize yaramam ama soru sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım tabi.

İşe giriş şartları nedir? İlgili olduğum bir sektör. Fakat bizden geçti artık. Çoluğumuz çocuğumuz için araştırıyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...