İçeriğe Yönlendir

Mesleki Yardım- Gerektiğinde Bilgi Danışma

Ali Gök

Recommended Posts

Emre Şimşek

İşe giriş şartları nedir? İlgili olduğum bir sektör. Fakat bizden geçti artık. Çoluğumuz çocuğumuz için araştırıyorum :)

İki yolu var. Birisi Eskişehirdeki sivil havacılık okulundan mezun olmak, diğeri ise 4 yılık üniversite bitirip, kpss(80) ve yds ingilizce (70) puanı alarak dhmi'nin hemen her sene açtığı sınava başvurmak. Başvuruyu sadece çift yılların kpss puanından kabul ediyorlar buna dikkat edile. Bir de başvuru için 27 yaş sınırı var. Bunun sebebi de işe girdikten sonra 15 aylık sıkı bir kurs sonrası 30 yaşından önce Hava Trafik Kontrolörü Lisansı almak gerekiyor, bunu sağlamak için..

Sınavı bilgisayar üzerinde yapıyorlar ve sınavdan çıkar çıkmaz sonuçlarınız okunuyor. O bakımdan gördüğüm en adil sınav diyebilirim. Sınavda üç boyutlu düşünme, ingilizce duyduğunu anlama, görsel zeka, anlık zeka ve stres altında karar verebilme gibi yetenekler ölçülüyor. Ayrıca şurayı okumakta fayda var. http://www.eurocontrol.int/services/feast

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

.

şöyle bi' şey duymuştum: metalürji mühendisleri çatal kaşığı pazardan en adisinden alıyorlarmış diye... üzerindeki kaplama basit olduğu için sağlığa daha zararsızmış?? bu konuda bilgi rica ediyorum. (kaşık üstündeki kaplama sıcakta yemeğe, çaya karışıyor-muş?)

Maalesef tam tersi hatta, eğer kaplama dayanıksız olursa, zamanla kaybolur, altından pürüzlü, çatlaklı yüzey çıkar. Yıkanma sırasında deterjan artıkları, yiyecekler vs içinde yer edinir, bakteri oluşumu olur. Kaplamanın asitli yiyeceklere, sıcağa, soğuğa dayanıklı olması önemlidir.

Ne kadar kaliteli olursa olsun yine de asitli özellikle limon vs gibi meyvelerde metal kullanmamak gerekir

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Şimdiki aklım olsaydı ayakkabıcı olurdum. Evet, bunu yapardım.  :yes:

Şimdi de siz tamamlayın cümleyi:

Şimdiki aklım olsaydı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şimdiki aklım olsaydı...

öğretmen olurdum :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Sigorta ekspertiz bürosunda raportör olarak çalışıyorum. Genelde makine elektronik cihaz hasarlarına bakıyoruz. Oto kaza hasarları ile ilgili de bilgim dahilinde  yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Kerem Bozdoğan

aramızda zabıta var mı?

haftasonu bir etkinlik için Merinos kültür merkezine gttim, girişte otopark dolu uyarısı yapılmadan otopark ücreti tahsil edilerek girişime müsade edildi. içerisi ana baba günü otoparklar dolu, hatta çim alanlar bile sağlı sollu doluydu. geri çıkıp mahallede yer arayacak olsam çıkıp yer bulmam ve etkinlik saatini kaçırmamam mümkün değil. etkinlik saati de gelmiş olduğu için boş bulduğum bir çim alan üzerine ben de aracımı bırakıp etkinliğe gittim.

çıkışta ise arabanın camında fotoğraftaki kağıdı buldum. sabah zabıtayı aradım, otopark parasını burbak alıyor biz uygun parklanmamışsa cezayazıyoruz diyor. ikisi de belediye idaresinde..

vatandaşı tuzağa düşürmek değil mi bu? hem park yapılamayacak kadar dolu bir alana otopark ücreti tahsil ederek beni alıyor hem de hatalı park cezası uyguluyor.

bu cezayı ödemesek ne olur? ya da itiraz edip haklılık ispatı mümkün mü?

bu arada çimenlerin üzerine araç parklamak böyle bir durumda kalmış olmasam asla sergileyeceğim bir davranış değil.

w0W9yO0.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Biz simülatörde denedik, ne kadar uğraşırsan uğraş, çarpışmıyorlar

Similöterleri tasarlayanlar henüz beni tanımıyor :vampir:

Yorum bağlantısı
Kerem Bozdoğan
(düzenlendi)

Ben resmi göremiyorum

mesajımı nereden düzenleyeceğimi bulamadım.

fotoğrafı farklı bir siteye yeniden yükledim.

J2QmLE.jpg

tarihinde Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Şimdiki aklım olsaydı...

Oto tamircisi olurdum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

İngilizce öğretmeniyim. Kendime hayrım yok. Kimseye yardım etmem, edenle de konuşmam. Çok pis huylarım vardır. :crazy:

Murat Dere Hoca' mla tanıştıktan sonra "Murat Dere hayranı" oldum, mesleğimi hatırlamıyorum, 32 sene geçmiş mezun olalı. 

1981 Ankara Ziraat Makineleri Mezunuyum, klasik ziraat' dan pek sormayın. makineden sorun :yes: .

Yorum bağlantısı

Şimdiki aklım olsaydı ayakkabıcı olurdum. Evet, bunu yapardım. :yes:

Şimdiki aklım olsaydı...

Babadan dededen ayakkabıcıyım ilk defa böyle diyen birini duyuyorum hiç bir şey için geç değil abide hayırdır nerden bu kanıya vardın [emoji3][emoji3]
Yorum bağlantısı
İsa Ülkümen

İnfaz ve Koruma Memuruyum cezaevi ve cezalar hakkında elimden geldikçe yardımcı olurum

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şimdi ha bu forumun logosunu vektörel çizime çevirip bana gönderebilecek bir meslek sahibi var mı acaba?

Yorum bağlantısı

Şimdi ha bu forumun logosunu vektörel çizime çevirip bana gönderebilecek bir meslek sahibi var mı acaba?

Neyin peşindesin?  :p  :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Babadan dededen ayakkabıcıyım ilk defa böyle diyen birini duyuyorum hiç bir şey için geç değil abide hayırdır nerden bu kanıya vardın [emoji3][emoji3]

Yirmiye alıp yüzelliye satıyorlar ya, o bakımdan şey ettimdi. Şimdi hii. "Yok abi, öyle değil." ayaklarına girme, ayakkabıcı arkadaşlarımız var. ;)

Yok ben sadece merak ettim :fiuw:

Varsa çıksın ortaya

Ben çizerim ama gerenk yok. Bende eşek gibi var bi tane, yetiyor. :D

Murat Dere Hoca' mla tanıştıktan sonra "Murat Dere hayranı" oldum, mesleğimi hatırlamıyorum, 32 sene geçmiş mezun olalı. 

1981 Ankara Ziraat Makineleri Mezunuyum, klasik ziraat' dan pek sormayın. makineden sorun :yes: .

Abi utandırıyorsun beni. (Yalandan kim ölmüş?) Utanma gibi bir özelliğim yok, istediğin gibi şımartabilirsin abi beni. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bence çizemezsin abi çiz de görelim :p

Yorum bağlantısı

Yirmiye alıp yüzelliye satıyorlar ya, o bakımdan şey ettimdi. Şimdi hii. "Yok abi, öyle değil." ayaklarına girme, ayakkabıcı arkadaşlarımız var. ;)

Abi utandırıyorsun beni. (Yalandan kim ölmüş?) Utanma gibi bir özelliğim yok, istediğin gibi şımartabilirsin abi beni. ;)

Valla girdim bile [emoji3]

20 ye kimden alıyor bizden yani imalatçıdan

150 ye kime satıyor son kullanıcıya kabul etmiyorum banane banane banane [emoji3][emoji3]

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bence çizemezsin abi çiz de görelim :p

Emre beni gördün, beraber yemek neyin yidik, sence ben gazla mı çalışıyorum çocum? :p Senle konuşcaz zaten...  :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Emre beni gördün, beraber yemek neyin yidik, sence ben gazla mı çalışıyorum çocum? :p Senle konuşcaz zaten...  :yes:

Aboo kızdın mı yoksa Murat abi? Hemen geleyim cezamı kes..

O değilde, koskoca forumda logomuzun vektörel çizimine ulaşamadım, sanki gizli bir el, yetenekleri elleri durduruyor :p

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
(düzenlendi)

Hiç kimsenin sevmediği ama genelde herkesin ihtiyacı olan iş olan müteahhitim. Kısaca kendi işimin patronuyum.[emoji23]

tarihinde Arda Bülent Güzel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Aboo kızdın mı yoksa Murat abi? Hemen geleyim cezamı kes..

O değilde, koskoca forumda logomuzun vektörel çizimine ulaşamadım, sanki gizli bir el, yetenekleri elleri durduruyor :p

Kızma demeyelim de, evet ya azcık kızdım galiba. Neyse, o konu bu konuyla ilgili değil zaten. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...