İçeriğe Yönlendir

Focus 180 Hp Ecoboost Ve Alfa 159 1.9 Dizel Takası

Murat Erdoğan

Recommended Posts

Murat Erdoğan

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfistiden-308792562/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-masrafsiz-1.6-ecoboost-180-hp-aranan-arac-bulundu-son-fiyat-281114506/detay/

Herkese merhaba,

Kendi aracımın ve alfanın linklerini paylaştım. Alfayı bugün gördüm ve kullandım. Alfa maslakta son iki yılın kayıtları mevcut ve aracın bütün ağır bakımları yapılmış. Şu anda tamamiyle masrafsız. Koltuk derileri eskimiş, vites topuzu değişmek istiyor. Onun dışında araç gayet temiz ve bakımlı. Kafa kafaya bu takasa ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Focus için birşey diyemem. Ama 159 lar çok güzel araçlar. Ama bakımını bilen birinin yapması lazım..

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Sağ olun, içimi rahatlatmam lazım biraz da :) Bakımı yapan usta diğer alfa ustalarının hocası olan baya tecrübeli bir alfacı. Bende aynı ustadan devam edeceğim.

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Logosu rahatsiz edici.logosundan dolayi focus

Logoları söksek :)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Logoları söksek :)

Hepsini sökebilirsin ama kadranda ki hariç :) Herdaim gözünün önünde  :D

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Giulia Elimize geçene kadar en iyisi bu :)   Çok beğendiğim bir araç  Bol ödüllü ve dayanımlı 1.9 Doblo motoru ile donatılmış nadide makinedir.

Giulia ile benzer hatlara sahip :good1:

2017-Alfa-Romeo-Giulia-Quadrifoglio-fronAutoweb-2016-January-Review-2017-Alfa-Ro

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ubeyd Bayar

Yerinizde olsam kesinlikle takasa girmem. Güzelim modelli focusunuzu verip o araç alınmaz. 2006 ve modifiyeli, alt takımdan çok şüphe ederim. Focus kadar rahat satılıcak bi araç değil. Gencecik arabayı verip yaşlı bi araba almak mantıksızlık. Görünüşü sizi aldatmasın. Benim tercihim focus

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Yerinizde olsam kesinlikle takasa girmem. Güzelim modelli focusunuzu verip o araç alınmaz. 2006 ve modifiyeli, alt takımdan çok şüphe ederim. Focus kadar rahat satılıcak bi araç değil. Gencecik arabayı verip yaşlı bi araba almak mantıksızlık. Görünüşü sizi aldatmasın. Benim tercihim focus

Sonuna kadar katılıyorum

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Hocam focusu aldıktan 1 sene sonra aldığım fiyatın 2 bin tl altına dört aydır satamadım. 180 hp gitmiyor belliki. Alfanın ise bir kitlesi var. Alt takım komple elden geçmiş bu araçta. Biraz risk aldığımın farkındayım tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Pardon şimdi ilanı detaylı inceledim Bahattin ustaya goturuyormus aracını. Ben 2 tane alfa eskitmis birisiyim ama hiçbir alfista alfasini satıp başka bir alfa almayacaksa asla ama asla satmaz heleki bu kendisine alfista diyen birisi ise gerçek bir alfista heleki alfasini gerçekten bakımlı olmasını istiyorsa koskoca istanbulda 2 tane servis var işinin ehli birisi maslak da erkan Serkan kardeşler bostancıda sporivo servisleri bir focus satılıp alfa alınmaz görünüşü muhteşem ama o arabalar tam asfalt arabası alt takımları inanılmaz hassas ve harika arabalar ford da ki sağlamlığı asla alfa da bulamazsınız bu açık ve net bende ki arabalar alfa 156 2.5 ts diğeri alfa 156 2.0 selesspeed çok dikkat ederim diyorsanız karar sizin tabiki..

Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen
(düzenlendi)

kesinlikle katılıyorum bencecde ford focus arkadaşımda alfa 147 var 2004 model 9 ayda 2 defa motor yaptı arabaya satmaya çalışıyor 1 yıldır satamıyor  ama konforlu araba güzel gidiyor ama bir focus yapmaz bence piyasasında

tarihinde ilyas Bilgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Aracın sahibi daha 25 yaşında ve öğrenci ve bundan önce a3 a4 ve golf sahibi olmuş. Benim aracı babasına verip kendi harley alacakmış. Yani kendisi için değil babası için takas ediyor zaten.2 senede 10 binden fazla masraf yapmış araca yani para derdi hiç yok. Bunları öğrenince neden takasa yanaştığını anlıyorum. Bende 5 sene binerim niyetiyle alacağım.

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Focusun sağlamlığı yol tutuşu ve performansı benim için çok etkileyiciydi. Hatta sesi bile mükemmel bence. Ama bunlar sadece şoför için önemli. Benzinciye girip taşıt tanıma var mı sorusunu duyunca ise bütün hava kaçıyor işte. Mantıklı adam önemsemez işte ama çok mantıklı olmak istemediğim bir süreçteyim diyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ubeyd Bayar

Aracın sahibi daha 25 yaşında ve öğrenci ve bundan önce a3 a4 ve golf sahibi olmuş. Benim aracı babasına verip kendi harley alacakmış. Yani kendisi için değil babası için takas ediyor zaten.2 senede 10 binden fazla masraf yapmış araca yani para derdi hiç yok. Bunları öğrenince neden takasa yanaştığını anlıyorum. Bende 5 sene binerim niyetiyle alacağım.

İnşallah dediği gibidir hocam. Benzinli arba evet zor satılır hep çok yakar zihniyetiyle. Tüp takmak cazip gelmez kimseye. Ama sen benzinden inip dizel bi arabaya biniceksin. Dizel cidden bakım isteyen , vede sorunları ciddi sorun olan arabalar. Kilometreyi baz alsan bile tercihim focustur. Benzinli gibi diri bi motor vede sessiz bi motor bekleme ondan. O cantlarla yaylarla  konforki hiç bekleme. Sen 2 bin liranın düşüneniysen alfa için bence sende karşı taraf gibi zengin olman gerek. Bilemiyorum durumunu ama mantıksız geliyor. Genede keyif meselesi tercih meselesi.  

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Biraz durumum olsa satar üstüne koyar bmw 1 alırdım açıkçası. En azından 1 yıl masraf açmayacağı kabulüyle alacağım. Jant lastik takımını satıp orjinale geçeceğim. Burdan zarar değil kar bile edebilirim çünkü 4200 tl ye almış arkadaş.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

2.0 dizellerde Mondeoya bile MTV yüksek diye burun kıvrılıyorken hem Alfa hem 1.9 motor hemde manuel bir araba almak bana mantıklı gelmiyor açıkçası..Alfa kullanıyorsanız belli şehirlerde ustası var..alıcı kitlesi çok düşük...ben kesinlikle uzak dururdum..şu saatte zaten manuel araba satmak gittikçe zorlaşıyorken hem büyük motor hem manuel bir araç almayın bence..naçizane tavsiyemdir

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Yok mudur alfayı savunan? Tekrar kararsızlığa düştüm.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

159 un inanılmaz bir karizması var o önden duruşu zaten neredeyse hiçbir araçta yok ama malum markanın gene olarak dezavantajları var.. bilen bilir 159 un yol tutuşu inanılmazdır 

alfanın dezavantajı olmasa zaten bu araç bu fiyatlara neden satılsınki? :)  tamamen şans işi ama bu riske değermi bence değebilir sonuçta 1.6ecoboostta sıfır risk taşıyan bir araç değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Alfa olağanüstü keyifli bir araçtır, 3 sene 156 kullandım,hala tadı damağımda.. Bence alınabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Yok mudur alfayı savunan? Tekrar kararsızlığa düştüm.

Araç kimisi için ihtiyaç kimisi için zevktir. Zevklerinizden üç beş kuruş için vazgecmeyin.

Bu forumda beni tanıyanlar bilir Accord hastasıyım niyetlendim cesaret edemedim Focus aldım. Sonra bir Giulietta hayalim vardı pazarlık yaptım cesaret edemedim Focus 3 aldım. Evet çok mantıklı bir hareketti binlerce lira param cebimde kaldı bir sıkıntı yaşamadım. Peki ya zevklerim? Zevkimizce yaşayamamanin bedeli nedir?

Benim içimde uhde kaldı. Her Accord gördüğümde içim gidiyor her Sport 2 paket Giulietta görünce kalbim acıyor. Bence şimdi kendinize bir iyilik yapın ve canınız be istiyorsa o aracı alın. En fazla 5 bin lira zarar edersiniz. O da ailecek yapılacak zevkine bir tatil parası.

Benim tavsiyem takastan uzak durmanizdir. Aracınızı düşük de olsa bir fiyata satın ve cebinizde nakit parayla bulabildiginiz en iyi aracı alın. Bir şeyden daha uzak durun. O alınmaz buna binilmez mantıklı değil diyenlerden. Unutmayın ki hayattaki en mantıklı iş zevkinizce kaliteli yaşamaktır. Keyfi yoksa yaşamanın ne anlamı var ki?

Allah gönlünüzce versin. Hayırlı Ramazanlar

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Hocam duygularıma tercüman olmuşsunuz. Yalnız takasa neden sıcak bakmıyorsunuz. Kendi aracımı satsamda yine bu araca niyetlenirdim çünkü.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...