İçeriğe Yönlendir

Focus 180 Hp Ecoboost Ve Alfa 159 1.9 Dizel Takası

Murat Erdoğan

Recommended Posts

Ahmet Gül

Sicak bakmadigimdan değil takas olursa seçeneğiniz bir, paranız cepte olursa seçeneğiniz 100. Araca iyice baktirilir güzel ise takas da olur neden olmasın. Bu araçların Dpf filtresine dikkat edin yalnız. Tikanmayan hemen hemen yok gibi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Dpf sökülmüş hocam.

Bu seferde muayene sıkıntısı çıkar. Sökülmüş mü içi mi boşaltılmis?
Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Dpf flashlı olarak sökülmüş. Muayene için taktıracağım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Öyleyse hayırlısı olsun. İnşallah doğru kararı verirsiniz. İyi geceler dilerim

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Sağ olun hocam. Hayırlısıysa nasip olsun. Size de iyi geceler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

159 bana göre tartışılacak araba değil. Takas yerine nakitle daha çok alternatif olur. 159 a bütçem yetseydi Mondeo yerine onu alacaktım desem fikrim belli olur :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Yok mudur alfayı savunan? Tekrar kararsızlığa düştüm.

Değerli üyelerimizin Alfa ile ilgili yazdığı gerçekler canınızı sıkmasın. Yapılan yorumlarda haklılar mı haklılar lakin Dünyaya birdaha mı geleceksiniz?  Aracın kondisyonu iyi ise motoru şanzumanı sorunsuz ise varsın satarken 2-3 lira zarar ettirsin.

Benim hayalim Jaguar XF 2.7 V6 Dizel almak. Gün gelir o bütçelere ulaşabilirmiyim bilmem ama 2008 kasa XF fiyatına şuan sıfır KM passat highline alınabiliyor.  (motor hacmi ve vergiden bahsetmiyorum bile)

Foruma sorsam eminim 10 kişiden 10'uda Passat diyecek ama ben yinede Jaguar alacağım :D   Yolda giderken sağda solda Jaguar görüp iç çekeceğime alır binerim.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Buradaki tercih maddi duruma göre değişir tabiki..benim için 3-5in önemi yok satamazsam durur evin bisikleti olur arıza çıkarırsa vaktim bol hem giderim sanayide vakit geçiririm mtv yi 3 kuruş fazla öderim ne olacak ki canım diyorsanız zaten açık ara 159 tavsiye ederim..arkadaşların çoğunun yorumunada katılıyorum..5-6 bin lira Antalyada azıcık Kalburüstü otelde 1 hafta ailecek tatil parası..duygularınızın sesini dinleyin..tabi maddi sıkıntınız yoksa :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Alfanin motoru opel,saab,doblonun kullandigi motoru ile ayni.yani GM motor.motor yedek parcalari - bakim gibi durumlar icin alfa servisi sart degil,opel ozel servisindede yapilir.

Ama elektronigi farklidir,onu bilemem.

Yorum bağlantısı

Alfa özel bir araçtır 159 un  tek sevmediğim yanı  dışına göre içinin bana  o kadar sportif gelmemesi. 156 yı daha çok sevdim. 156 kullanımı zevkli bir araçtır. Düzgün bakıldı ise kolay kolay hiç bir araçta  sıkıntı olmaz . Alfa  159 ile ilgili olumsuz yorumların bir çoğuna malesef katılıyorum. Kuzene Alfa alırken baya  forum forum dolaşmıştım. Aldığımız  156 çok çok iyi çıktı ve focus sevdasına  yaklaşık  7,8 sonra  2000 tl kar ile sattık. :) .

Şunu unutmayın 159  eğer bakımlı değilse size nerde ne çıkaracağı belli olmaz.. Unutmadan şunuda belirteyim. Kendi focusumu modifiye ediyorum ve keyif alıyorum belki satsaydım şimdi mondeo ya biniyordum. Mondeo benim hayalim fakat focus u da  modifiye etmek ilk  hayalimdi . Hayata bir kere geliyoruz onun için bazen aklın değil tutkuların ve hayallerin peşinden koşmak gerekir. :good1:  İlk hayalimi gerçekleştirdim sayılır. :) Darısı mondeo ya :)

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Kısmetse yarın akşam ilk görüşlerimi paylaşıyor olacağım buradan,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Kısmetse yarın akşam ilk görüşlerimi paylaşıyor olacağım buradan,

Focus kaça gitmiş oldu hayırlı olsun
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Dünya ya ikinci gelen varmı diye sorarım hep. Zaman çok hızlı geçiyor gönlünüzden geçenleri ertelemeyin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

Aracı pazartesi sabah teslim aldım. İki aracında ilan fiyatı 45.500 idi.

Yorum bağlantısı
Murat Erdoğan

200 km şehir dışı yol yaptım. 2k 3k devir aralığında ağırlıklı 140 180 aralığında giderek 6.3 lt mazot yaktım. Focustan sonra hissettirdiklerini yazayım kısaca. Bir kere araç mekanik. Vites geçişleri direksiyonu arabayı sizin kullandığınızı çok daha fazla hissettiriyor. Focusun yol tutuşu bence harikaydı ancak 159 virajda rayda gitme hissini oldukça veriyor. Spor araba gibi yol tutuyor sanki. Motor sesi oldukça fazla geldi bana. Jantlar 19 olmasına rağmen konforda focusa yakın diyebilirim. Aracın içi ise oldukça kötü durumda. Yalnız ilk defa bir aracı özleyip binme isteği duyuyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...