İçeriğe Yönlendir

Audi A6 - Ufak Bir Kaza

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Bu gece aracıma çarptılar. Sol ön tekerin olduğu kısma kavşağa hatalı giren bir araç yandan vurdu.Kavşakta geçiş üstünlüğü bendeyken, sol taraftan gelen araç durup yol verdi. Ben de kavşağa girdim. Bu sırada bana yol veren aracı hızla sollayan başka bir araç kavşapın ortasında aracımın sol ön tekerin olduğu bölgesine yandan çarptı.

Sol çamurluk ve tampon muhtemelen değişecek. Bunun yanında patlak olmadığı halde lastik uyarısı ve esp lambası da yanıyor. Ayrıca ekranda TMPC diye sarı bir uyarı yazısı var.Direksiyon yamuk duruyor vevç dönüşlerde toplamıyor. Muhtemelen sol tekerin rotları vs de değişecek.

Bu durumda mekanik ve elektronik aksam bakımından yetkili resmi servise gitmem daha uygun olacak. Fakat genellikle servisler boya işinde kötüler ve baştan savma yapıp renkntutturamıyorlar diye duyuyorum.

Kaza İstanbul'da oldu. Sigorta poliçesini kullanacağım. Elektronik/mekanik durumu dikkate alıp servise mi gitsem (gidersem hangisine gitsem), yoksa boyayı iyi yapacak dış yerler mi arasam karar veremiyorum. Bu konuda İstanbul'da tavsiyelerine açığım.

Araç kameram biraz yamuk duruyormuş. Çok iyi olmasa da kazayı çekmiş. Cep telefonundan başarabilirsem, görüntüyü yüklemeye çalışacağım.

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Geçmiş olsun, Allah can sağlığı versin. Hassas konu tavsiye vermek zor ama yetkili servis öncelik olur.

Yorum bağlantısı

Gecmis olsun. Verilen Elektronik ariza sinyalleri muhtemelen ayni sebeptendir ama servisin kalifiye olmasi nedeniyle sanayiden once tercih edilmesi iyi olur. Boya konusu biraz sans isi. Biraz da sansiniza guvenip islemleri yetkili serviste baslatin derim. Sigorta policesi kullanacagim demissiniz sanirim kaskodur. Bu tip bir hasari kaskodan almak daha dogru olur.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Geçmiş olsun. Ön takımda da ufak tefek kırık-çıkık muhtemel. Bununla beraber farklı güvenlik sistemlerinin de arıza ışığı yakması normal. Mekanikçi olarak yetkili servis daha doğru olur. Boya tutmazsa, tekrar boyanır...

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Geçmiş olsun bu tarz mekanik arızalar sanayide çok canınızı sıkabilir bence de servide gitmelisiniz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun. vw grubunda boya yapmak en kolyı . tek kod var. renk kaygınız olmasın. lastikten hasarlarda altta mekanik değişim miktarı şaşırtıcı olabilir. ehil yere teslim edin. boyayı düşünmeyin alt taraf daha önemli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Cevaplarınız ve geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bende de servis fikri ağır basıyor. Mekanik/elektronik kısımda hiç akla gelmedik büyük işler çıkabileceğini düşünüyorum. Örneğin adaptif cruise kontrol devre dışı. Direksiyon yarım tur eğri duruyor ve dönüşlerde hiç toplamıyor. Direksiyon kutusu falan da işin içine girerse araçta ciddi miktarlı hasar kaydı oluşabilir.

Ama şimdi dışardan şöyle bir bakılsa "eski tabirle" bir iki çekiçlik işi var, boşuna boyatmayalım denecek gibi görünüyor

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Ben olsam yetkili serviste yaptırırdım. Önemli olan işin iyi yapılması, tramerdeki meblağı pek düşünmeyin. Ayrıca işe başlamadan kazalı yerin fotoğrafını çekin, elinizde bulunsun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gecmis olsun. Muhtemelen esp sensorunuz, lastik basinc sensorunuz, viraj denge çubuklariniz, rot kollariniz vs gitmis. Kaskonuz varsa hiç dusunmeyin, serviste yaptirin, karsiya rucu ettirin. Sonrasinda mekanik elektronik problemlerle ugrasmazsiniz.

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Geçmiş olsun Rıdvan Bey. Önceliğiniz yetkili servis olsun kanaatimce.[emoji4][emoji56]

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Kaporta tamirinde sanayi...

Mekanik aksam kesinlikle yetkili servis bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Geçmiş olsun. Gerçekten yetkili olan bir yetkili servis tercihi bence de isabetli olur. Hayati ve hassas bir yerden darbe almış aracınız. Günlük burç tahmini gibi olacak ama sürprizlerle hazır olun.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Dün gece karşı tarafın ehliyeti yanında değildi. Telefonla numarasını bir yerden alıp söyledi. Tutanağı ona göre yazmıştık.

Bugün aradı. Hasar kayda geçmesin ben sizin arabayı ödeyeyim, kasko bozulmasın dedi. Ben hasarın çok yüksek olabileceğini kaportayla bitmeyeceğini ön takım ve elektronik sistemden beklenmedik masraf olabileceğini söyledim.

Sonra tekrar aradı. Ehliyetinin numarasını yanlış verdiğini, tutanağı tekrar tutmayı teklif etti. "Sizin ehliyet durumunuzda bir sorun var sanırım, onun için mi bu teklifte bulunuyorsunuz"dedim. "Evet" dedi.

Elbette böyle sahte bir işlem yapamayacağımı ifade ettim. "Sabah benim gideceğim servise gel. Çıkan ücreti ödeyecek olursan sorun yok. Ödeyemezsen sonucuna katlanırsın sonuçta tutanağa bu ehliyet numarasını beyan edip altını kendin imzaladın" dedim.

Alkol vs sebebiyle ehliyetinin alınmış olduğunu tahmin ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Geçmiş olsun, hata %100 karşı tarafta ise kendi kaskonuzla yaptırın ve rüculu işlem ile diğer kişinin sigortasından  temin ettirin. Hasar kaydınız olur belki ama  yetkili serviste orjinal parçalarla onarım yapılır. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Dün gece karşı tarafın ehliyeti yanında değildi. Telefonla numarasını bir yerden alıp söyledi. Tutanağı ona göre yazmıştık.

Bugün aradı. Hasar kayda geçmesin ben sizin arabayı ödeyeyim, kasko bozulmasın dedi. Ben hasarın çok yüksek olabileceğini kaportayla bitmeyeceğini ön takım ve elektronik sistemden beklenmedik masraf olabileceğini söyledim.

Sonra tekrar aradı. Ehliyetinin numarasını yanlış verdiğini, tutanağı tekrar tutmayı teklif etti. "Sizin ehliyet durumunuzda bir sorun var sanırım, onun için mi bu teklifte bulunuyorsunuz"dedim. "Evet" dedi.

Elbette böyle sahte bir işlem yapamayacağımı ifade ettim. "Sabah benim gideceğim servise gel. Çıkan ücreti ödeyecek olursan sorun yok. Ödeyemezsen sonucuna katlanırsın sonuçta tutanağa bu ehliyet numarasını beyan edip altını kendin imzaladın" dedim.

Alkol vs sebebiyle ehliyetinin alınmış olduğunu tahmin ediyorum.

E tutanağa yazılan ehliyet no yanlışsa isim vs nasıl olacak?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...