İçeriğe Yönlendir

Focus Dinamik Tork Kontrolü Nedir ,nasıl Çalışır ?

Misafir

Recommended Posts

İnternette araştırıken gördüm. Araçlarımızda pek çok elektronik sistem var ve bunların sadece bazılarının  kısaltmasını ve işlevlerini  biliyoruz.. Bu sistemde  yeri geldiğinde hayat kurtarabilecek önemli bir donanım .Benim gibi merak edenler yada bilmeyenler için paylaşayım istedim. :)

https://www.youtube.com/watch?v=loguXWfD9k4

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

2010 focus da bu sistem yok galiba. Ama gercekten güzel bir güvenlik önlemiymiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

esp ile yapılan bir geyik. asimetrik hafif frenleme yapıyor bir tarafa. dönüyorsanız.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

1:07 de görüldüğü üzere daha yavaş gelen daha dar döner prensibi işliypor

ikisinin de hızı 50 diyor

Yorum bağlantısı
Günal Özdoğan

bunu yaşayarak gördüm. jetta süren kuzenim bariyerlere çıkmamak için viraja girmeden frene basıp yavaşlayarak dönüyorken ben daha çok gaza basarak dönüyordum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ikisinin de hızı 50 diyor

giriş hızı. video da da içerdeki ile dışardaki aynı anda finişe geliyor onu anlamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

bunu yaşayarak gördüm. jetta süren kuzenim bariyerlere çıkmamak için viraja girmeden frene basıp yavaşlayarak dönüyorken ben daha çok gaza basarak dönüyordum :)

sen genede içinde bulunduğumuz teneke yığınlarına fazla güvenip de gaza yüklenme, temkinli davran.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Günal Özdoğan

sen genede içinde bulunduğumuz teneke yığınlarına fazla güvenip de gaza yüklenme, temkinli davran.

muhakkak hocam. bir sefer denemiştik nasıl gidiyor diye, yoksa hep yaptığımız şey değil :) hevesimizi aldık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Esp ve Asr nin ortak çalışması TCS diye geçiyor sanırım.

Samet, Asr ve Tcs otomotiv sektöründe farklı markaların aynı sisteme verdikleri farklı isimlerin kısaltmaları.

Türkçe karşılığı anti patinaj sistemi ya da çekiş kontrol sistemi.

Serhat beyin paylaştığı video net ve açıklayıcı olmuş.

şu videoda daha net anlaşılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...