İçeriğe Yönlendir

Opel Meriva Hararet Sorunu

Yasin Kahveci

Recommended Posts

Yasin Kahveci

Arkadaşlar merhabalar.Yeni aracım 2004 model meriva.Aracımdan genel olarak gayet memnunum,ancak hararet göstegesi ile biraz problemim var.Aracı Amasya'dan alıp Erzurum'a getirdim.Gelirken vitese takılı şekilde gaz vermeden yokuş aşağı inerken hararet ibresi sıfıra düşüyordu.Aracı şehir içinde kullanırken de şöyle oluyor;sabah hararet göstergesi çok geç ortalara geliyor ve ışıklarda durunca gösterge düşme eğiliminde oluyor.Araç lpgli.Sorun ne olabilir ? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

eski aracımda aynı sorun vardı önce termostat  değişti düzelmedi bende sorun etmedim pek daha sonra lpg bakımını yaptırırken lpg filtresini değiştirdim sorun çözüldü ne alaka bende bilmiyorum ama  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Merivada aynı problem ile bende karşılaştım. Problem termostatta. 2 sene önce 60 TL vermiştim orjinal parçaya, şimdi ne kadardır bilmiyorum. Kesinlikle orjinal alın, yan sanayiler kısa süre sonra bozuluyor.

Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

Sanırım termostat ile ilgili bir sorun. Eski aracımda aynı sorun vardı (marea) hararet ibresi sık sık sıfıra düşüyordu termostat değişiminden sonra düzelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

sorun % 99 termostat bozuk sürekli açık kalıp aracı soğutma eğilimi gösteriyor.

orjnial termostatı neyse alıp taktırın düzelecektir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hararet aşağıya doğru fazla iniyorsa termostad, yukarıya doğru fazla çıkıyorsa ilk olarak termostad ve hararet müşürünü değiştirin.

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci
(düzenlendi)

Evet termostadı değiştirilince sorun kalmadı, teşekkürler herkese.Bu arada işçilik dahil 100 lira maliyet.

tarihinde Yasin Kahveci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Evet termostadı değiştirilince sorun kalmadı, teşekkürler herkese.Bu arada işçilik dahil 100 lira maliyet.

Aracınız hayırlı olsun. Benim Meriva da da aynı sorun var. Hararet müşürünü değiştirdim düzelmedi.
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Aracınız hayırlı olsun. Benim Meriva da da aynı sorun var. Hararet müşürünü değiştirdim düzelmedi.

Teşekkürler Onur Hocam,termostadı değiştirmek gerekiyor. Bundan sonra paslaşırız, malum meriva sahibi bulmak zor [emoji1]
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
(düzenlendi)

Teşekkürler Onur Hocam,termostadı değiştirmek gerekiyor. Bundan sonra paslaşırız, malum meriva sahibi bulmak zor [emoji1]

Orjinal termostat mı taktırdınız?

İlana da koyacağım simdi. Süspansiyonlar çok sert. Klasik opel diyorlar. [emoji4] daha yumuşak süspansiyonları olan bir araca geçebilirim.

tarihinde Onur Tunç Aldı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

2004 opel meriva  3 gün önce klima açık 20dk şehir içi yolculuğundan sonra klimanın sıcak üflediğini fark ederek harareti kontrol ettiğimde kırmızıya geldiğini görerek heman kenara çektim kaputu açtığımda fan çalışmıyordu

biraz bekledim fakat devreye girmeyince arabayı stop ettiğim anda fan devreye girdi ve çalışmaya başladı… fan çalışınca devirdaim olsun diye aracı tekrar çalıştırdım fakat fan tekrar durdu bir iki dakika beklediğim halde fan çalışmadı ve tekrar stop ettiğimde fan hemen tekrar çalıştı..

bu durum 1 2 kere daha tekrarladı ve sonradan araba çalıştığında fan da sorunsuz çalışmaya başladı…

bugün aynı sorun tekrar etti ve yukarıda anlattıklarımın aynısını tekrar yaşadım…

yedek su deposunda su eksiltme yok araça hiç su eklemiyorum

bazı ustalar conta yanık dedi bazıları contada birşey yok termostat müşür devirdaim vs değişmeli diyor

fanın arabayı çalıştırınca durmasının stop edince çalışmasının sebepi ne olabilir

yardımlarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Contada sorun olmamali. Elektrik tesisatini özellikle faninkini kontrol ettirin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...