İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Mk3 - Mk4 H1 Led Ampul Modifiyesi

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz
(düzenlendi)

Mondeolarimizin farlarina el atma vakti gelmisti ve artik sonuca ulastirdik.

Once gecen hafta benim Mk4 e operasyomu baslattim.

0034cc18c34f4b7f311642d6db77dc52.jpg

c8bc0a90582804a6e0fceee4d3ac0116.jpg

Farlari sokmusken Servet abi ile gorustum, saolsun merceklerin sokuluyor cikart ve icini sil dedi.

3b0580f0e5da590d1b5a8e8db7721839.jpg

Ozellikle uzum sirkesi ile icini temizleyince Servet abimi tekrardan icimden taktir ettim, baya kirlenmis.

06802c620919133604d0569a4b3fd1a3.jpg

Temizleyip montajini yaptim geri.

Led ampul olarak forumda diger araclardan da bildiginiz puskullu modeli kullandim.

241f34119964062dca65677779817966.jpg

e497628e7e262150f5ffeb404af6070c.jpg

Sonrasinda Plastix ile farlar gecildi ve islem tamamlandi.

Bugunde Mk3 un farlarini ele aldim.

3227cdcc106410940220708dad53a86e.jpg

Masallah far arkasi hangar gibi, fanli olan modellerden almistim cok rahat sığdı

4395b0e8a05a05293093f1c7565db447.jpg

022e61cff933ff3bdbef4934e00e5c2d.jpg

Sonrasinda oncesinde biraz 2500 3000 zimpara ve plastix ile farlari temizledim.

Yarim olan yerden fark anlasilir.

Sonrasinda montaj bitti ve sonuc harika.

Mk3 te halojen aydinlatma oldugundan dolayi sellektor cok daha yavasdi. Artik hizli bir sellektoru var..

Mondeolarin far aydinlatmalarida bu sekilde sonuclandi..

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Elime sağlık hemşo

Saolasin, sende ampulu satamadiysan arabayi satip bir Mk3 al
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Murat bey geri aldı ampülü, Servet abi hırs yaptı bixenon mercek yapacam dedi. Bakalım hayırlısı [emoji14]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Murat bey geri aldı ampülü, Servet abi hırs yaptı bixenon mercek yapacam dedi. Bakalım hayırlısı [emoji14]

Hayde hayirlisi bakalim..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:itfaiye:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Güle güle kullanın Sami :):nazar:

Birde bişey merak ettim. Bu püsküllü ledleri dönüş farlarına takıp denesen? Çok bi etkisi olur mu acaba. Bir abimiz yakın bir  zamanda mondi alacak kısmet olursa da. Ona uygulamayı düşünüyoruz :fiuw:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Güle güle kullanın Sami :):nazar:

Birde bişey merak ettim. Bu püsküllü ledleri dönüş farlarına takıp denesen? Çok bi etkisi olur mu acaba. Bir abimiz yakın bir zamanda mondi alacak kısmet olursa da. Ona uygulamayı düşünüyoruz :fiuw:

Donus farinin halojen olmasi daha iyi bence. Cunku aydinlatma olarak cok iyi degil bence olayi sellektor. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Doğan
(düzenlendi)

Hayırlı olsun sami mk3 için kullandığın ledlerin linki varmı acaba bende almayı düşünüyorumda

H1 mi oluyor mk3 lerin uzun ampülü montajı kolaymı çok suru sordum galiba:)

tarihinde Alper Doğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3 uzunlar H1. Boyu 8.5 santimi geçmeyen ledler rahat sığar. Sadece sağ farın soketini 1 santim geri çekmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Mk3 uzunlar H1. Boyu 8.5 santimi geçmeyen ledler rahat sığar. Sadece sağ farın soketini 1 santim geri çekmek gerekir.

Teşekkür ederim mehmet abi kısaları ilker kemale bixenon yaptırdık uzunlarada led düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Çok güzel olur.

Benim aldığımın linkini bul. Ondan al. Mümemmel ürün.

O linki nasıl bulacam abi sorun işte o:) sana zahmet kolaydaysa paylaşabilirsen sevinirim
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O linki nasıl bulacam abi sorun işte o:) sana zahmet kolaydaysa paylaşabilirsen sevinirim

30 W 3600LM LED Başkanı Sis Işık H1 H3 880 881 H27 MITSUBISHI-GALANT için Fan Ile Yüksek Lümen CREE Araba Far Kia-Cerato

http://s.aliexpress.com/iemy6BZV

(from AliExpress Android)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mehmet abinin yolladığı linki bende cmaxda bixenonla birlikte kullanıyorum. Belki fikir verir videosu :)

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Mehmet abinin yolladığı linki bende cmaxda bixenonla birlikte kullanıyorum. Belki fikir verir videosu :)

Teşekkürker muanede bir sıkıntı oluyormu peki bunlarla gidersek

30 W 3600LM LED Başkanı Sis Işık H1 H3 880 881 H27 MITSUBISHI-GALANT için Fan Ile Yüksek Lümen CREE Araba Far Kia-Cerato

http://s.aliexpress.com/iemy6BZV

(from AliExpress Android)

Çok teşekkürler mehmet abi
Yorum bağlantısı

Teşekkürker muanede bir sıkıntı oluyormu peki bunlarla gidersek

Çok teşekkürler mehmet abi

Sıkıntı olmuyor
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Farda herhangi bir oynama falan yapıyormuyız montaj için
Yorum bağlantısı

Farda herhangi bir oynama falan yapıyormuyız montaj için

Ürünün soketi uyumlu değil. Onu kesiyoruz ve artı eksiyi araç üstündeki sokete bağlıyoruz. Çok zor değil merak etmeyin.
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Ürünün soketi uyumlu değil. Onu kesiyoruz ve artı eksiyi araç üstündeki sokete bağlıyoruz. Çok zor değil merak etmeyin.

Tamamdır teşekkürler sipariş verelim o zaman
Yorum bağlantısı
Ömür Öztürk611

hayırlı olsun yanlız kardeşim arabayı gösteren fardır keşke içini acıp detaylı temizlik yapsan içinde baya toz gözüküyor fotoda kararmış far sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eline sağlık Sami de Mk4 zaten bixenon  değil miydi?  :unsure2:

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayırlı olsun sami mk3 için kullandığın ledlerin linki varmı acaba bende almayı düşünüyorumda

H1 mi oluyor mk3 lerin uzun ampülü montajı kolaymı çok suru sordum galiba:)

Tesekkurler, Mehmet abi saolsun dsha detayli bilgi vermis.

hayırlı olsun yanlız kardeşim arabayı gösteren fardır keşke içini acıp detaylı temizlik yapsan içinde baya toz gözüküyor fotoda kararmış far sanki.

Tesekkurler, valla haklisiniz ama onuda yapmadik simdilik belki ileride icini acip guzel temizleriz.

Eline sağlık Sami de Mk4 zaten bixenon değil miydi? :unsure2:

Abi saolasin, mk4 bixenon + led olmus oldu..
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...