İçeriğe Yönlendir

Fluence - Yağ Tavsiyesi

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Arkadaşlar merhaba egzoz emisyon kontrol ettiriniz arizasindan sonra partiküllü yağ konulmasi konusunu ogrendik ki son bakimda hangi yag konuldu bilmiyorum. Bana Rn710 onayli turbo dizel partikullu bir yag onerirmisiniz araba fluence 1.5 dci edc 2011 model km 130 bim tesekkurler

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Elf 5/30 evalution full tech,ayrıca rn 720 şartlarını taşıyor,dpf için bu uygun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yetkili serviste bakimda Kampanya var. Mutlaka yetkili servisten fiyat Alin derim.

Q5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Sani bey tesekkurler

Peki bu motor yagina konulan katki temizlik ve yakita konulan katki temizlik urunlerinden bana tavsiye edermisiniz ben bi partikul arizasi atlattim sanirim arabada pislik var o yuzden yagi degistiriyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yetkili serviste bakimda Kampanya var. Mutlaka yetkili servisten fiyat Alin derim.

Q5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arabsını seviyor belki orjinal parça kulanacak olan kullanıcı ise ben tavsiye etmem :seytan:

Sani bey tesekkurler

Peki bu motor yagina konulan katki temizlik ve yakita konulan katki temizlik urunlerinden bana tavsiye edermisiniz ben bi partikul arizasi atlattim sanirim arabada pislik var o yuzden yagi degistiriyorum

yağı üretenler yazmış: katkı koymayın yağıma diye

dpf sorunu ile yağ değişimi neden gerekti?

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Egzoz eminyonu kontrol ettirin hatasi aldim . muhtemelen pis yakit alindi daha sonra arastirdim en son peryodik bakimda bana partikullu yag koymamislar o yuzden simdi yagi degisip partikullu yag koymayi dusunuyorum

Dpf ile bogusuyorum 1 haftadir Çaglar bey anlayacaginiz

Hata kendiliginden kalkti sukur ama muhtemelen yine vercektir. Otobanda yuksek devir 1 saat yol yaptim simdi icime sinmedi motordaki yag o yuzden yani. Dpf ile ilgilide arastirmalar sonucunda temizligini kendim yapcam ki aman aman bir sey degil 13 anahtar toplam 6 civada sokulecek 2 sensor 17 anahtarla alinacak sonrasi temizlik zaten ki onuda ls buhariyla calistigim yerde kendim yapcam takcam

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dpf temizliğini nasıl araştırdnız bilmyorum.. yotuptaki kirli su görüntüsü ise onlar şehir efsanesi öyle bir temizlik yok

dpf siz yağ ile lamba yanmaz ..

manuel rejenerasyon ilk yardım olabilir. sökülerek makinada temizlik son şans.

ne ile nasıl temizlik tasarladınzı bilmiyorum ancak geri dönüşü lmayan şekilde tıkanabilir.

yağ değişn o ayrı konu ancak kesin tedavi deil

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Partiküllü yağ diye bir şey mi varmış ? ilk defa duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Caglar hocam castrol edge 5w30 var ama birde bunun dpf li olani var ben onu koymak istedim o yuzden koydurmadim sabaha kadar kalcak araba ozelikle dpfli istedim cunku egzoz emisyon hatasi almisdim

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Castrol edge 5w30 uygunmu arkadaslar 2011 125000 km de

5/30 edge dpf için uygun ancak renaultun rn 720 şartlarını taşımıyor

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Hayir tasiyor arkasinda rn onaylari var

Ayrica dpf icinde uygun degil dpf icin uygun olaninin uzerine dpfli diye yaziyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...