İçeriğe Yönlendir

'14 C-Max Titanium Op+Ext

Gürkan Çakıroğlu

Recommended Posts

Gürkan Çakıroğlu

Merhaba arkadaşlar,

Mart sonu beyaz C-Max'i satıp Külkahverengi C-Max'e geçtim, aslında renkten ziyade donanım ve yaş farkıydı bu :)

'13 Trend C-Max'de farklı donanımlar eklemiştim ama galiba bu kez bir tık daha ileri gittim...

Arabayı Eskişehir'den çok beyefendi ve bizi güzel ağırlayan her konuda yardımcı olan üst düzey yönetici bir abimizden aldım.

İlk iş olarak güzel bir temizlik ve sonrasında değişikliklere giriştim. 26 olan plakamız 34 e dönerken plaka seçimi şansıyla özel ve güzel olan bir hal aldı :)

20160329_123459_resized_zpsrckiwfze.jpg

20160329_123545_resized_zpsnxwaombg.jpg

Bagaj kapağındaki C harfi düşmüş ve ben onu yapıştırmayı düşünürken park halinde bir abimiz geri gelip bagaj kapağını ezdi maalesef :(

Vardır bir hayır deyip boyatarak C sini de yerine koyduk.

20160329_123531_resized%201_zpsapy8cxty.

Renk olarak severek aldım, özellikle içinin bej oluşu çok hoşuma gitti, öyle ki beyaz renk X paketi uygun bulmama rağmen tercih etmedim. Beyaz demişken eski ve güzel arabamın bir fotosunu koymak istedim, yaklaşık 50 bin km sıkıntısız gezdirdi bizi :)

20150827_151319_resized_zpsfat5wig7.jpg

Ve gelelim esas arabayı farklı kılan yaptığım değişikliklere;

İlk iş km saatini tekno paketteki geniş ekran ile değiştirdim. Tavanda bulunan gözlük panelini ledli olan versiyon ile değiştirdim. Renkli 5' navigasyon ekranı(tüm Avrupa), Sony navigasyon paneli taktım. Ardından Oem geri görüş kamerası için yurtdışından aldığım parçaları da tamamlayarak kamerayı hayata geçirdim. Otomatik parkla olan senkronize çalışması gerçekten güzel. Direksiyona duyarlı hareket eden çizgileri de oldukça işe yarar.

20160421_175942_resized_zpsp0yimiea.jpg

20160421_180414_resized_zps8hjalslf.jpg

20160421_175954_resized_zpsrtq5uhbo.jpg

20160425_164152_resized_zpsuahct35a.jpg

Önceki arabamda kullandığım Philips DRL yurtdışındaki sürüşlerde çok faydasını gördüğüm bir şeydi (farları açmayı unuttuğunuzda özellikle otoyollarda ceza yeme olasılığı var) Türkiye'de pahalı olduğu için Almanya'dan alıp montajladım.

20160601_175832_resized_zpspe6ozjeu.jpg

Artık yapacak bir şey kalmadı diye düşünürken, Murat Kavuk arkadaşımın da dürtmesi sonucu(birazda Focuslarına yapan arkadaşları kıskanma diyebiliriz :) ) anahtarsız giriş olayına kalkıştım...

Önce yine her zamanki gibi yurtdışından kapı kolu ve tesisatı alındı :)

20160512_133105_resized_zpsp8v2bmb7.jpg

Sonra boyanarak montaja geçtim ama oldukça zorlandık zira Türkiye'de ilk kez C-Max için bu işe kalkışmıştık, Murat sağolsun teknik anlamda büyük destek oldu sonunda farkettik ki Focus ile bağlantılar ters şekilde yapılmış Ford tarafından... Bu sorunu atlattıktan sonra Türkiye'de ilk anahtarsız giriş olan Mk2 C-Max oldu benim araba :)

20160617_191631_resized_zpsw5gvk7xv.jpg

Biraz uzun oldu, İnşallah okurken sıkılmazsınız :)

Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun İnşallah.

Vee daha iyileri sizlerin olsun...

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Hayırlı olsun  :nazar: Rengi güzelmiş, eklentiler de iyi olmuş elinize sağlık, kazasız belasız binmek nasip olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Maşallah Gürkan Hocam. Gerçekten güzel bir aracı harika bir hale dönüştürmüşsün.  :bravo: Güle güle, kazasız belasız kullan.  :nazar:

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Hepinize teşekkürler...

Abi Bi-xenon yok ?

Onu henüz hayata geçirmedim Serdar :)

Aslında şerit takip ve kör noktada kaşındırıyor biraz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Maşallah çok güzel olmuş geri görüş+anahtarsız giriş ne kadara mal oldu ?

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Hepinize teşekkürler...

Onu henüz hayata geçirmedim Serdar :)

Aslında şerit takip ve kör noktada kaşındırıyor biraz :)

Uğraşma o kadar abi her sene yurt dışına çıkıyorsun al bir mercedes kendi sürsün sen gaza bile basma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hayırlı olsun.Anahtarsız giriş gerçekten en ilgimi çeken kısım oldu.

Mevcut aracımda olmasını istediğim ama opsiyon olarak bile sunulmayan bir sistem.Acaba benim aracımada uygulanabilir mi merak ettim.

Bu arada şerit takip ve kör nokta olmazsa olmaz özellikler değil emin olabilirsiniz.Boşa masraf etmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Hayırlı olsun.Anahtarsız giriş gerçekten en ilgimi çeken kısım oldu.

Mevcut aracımda olmasını istediğim ama opsiyon olarak bile sunulmayan bir sistem.Acaba benim aracımada uygulanabilir mi merak ettim.

Bu arada şerit takip ve kör nokta olmazsa olmaz özellikler değil emin olabilirsiniz.Boşa masraf etmeyin.

Ahmet mantık şu anahtarsız çalıştırma olan araçta mümkün, zaten yurtdışı satılan araçlarda varolan bir özellik...

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Benim cmax ne kadar boş geldi şimdi

Bizi böyle yavan arabalara mahkum edenler utansın Erkam :)

Geç kalmış sayılmazsın, başla bir yerden...

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ahmet mantık şu anahtarsız çalıştırma olan araçta mümkün, zaten yurtdışı satılan araçlarda varolan bir özellik...

Aynen benim aracında yurt dışı versiyonunda var ama Türkiyede yok.Fakat benim aracın kapı kolları anahtarsız giriş özellikli kolar ile aynı en azından dış görünüşü aynı.Fakat elektrik tesisatı sanırım yok veya var ama programlanması gerekiyor.Açıkcası o kısmını nasıl halledebilirim onu bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Aynen benim aracında yurt dışı versiyonunda var ama Türkiyede yok.Fakat benim aracın kapı kolları anahtarsız giriş özellikli kolar ile aynı en azından dış görünüşü aynı.Fakat elektrik tesisatı sanırım yok veya var ama programlanması gerekiyor.Açıkcası o kısmını nasıl halledebilirim onu bilmiyorum :)

Senin kapı kolu olmaz, yurtdışından keyless kapı kolu alırsan hallederiz sanırım :)

Tesisat şemasını bulup çekeriz tesisatı.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Güzel günlerde kullanın mükemmel eklentiler yapmışsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Gürkan hocam hayırlı olsun. Yine güzel dokunuşların var eline sağlık.

Belki bana da temiz bir yeni model teyp kontrol ünitesi bulursun.  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Gürkan hocam hayırlı olsun. Yine güzel dokunuşların var eline sağlık.

Belki bana da temiz bir yeni model teyp kontrol ünitesi bulursun.  :D

Fikret hocam teşekkürler.

Güzel şeyler buldum da Türk'lere karşı bir ırkçılık durumu yaşıyorum maalesef, insanları anlamak zor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...