İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Anahtar Arabada Olmadan Çalışır mı?

A.Rahim Filizel

Recommended Posts

A.Rahim Filizel

Merhaba arkadaşlar 12 cmax titx aracımın anahtarını düşürdüm. Araç içinde mi bulamıyorum. Sorum şu anahtar araçta olmadan çalışırmı? Şuan aracı çalıştırabiliyorum acaba araç içinemi düşürdüm nasıl anlayabilirim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Arabanın içindedir yoksa çalışmaz ve araç çalışır durumda iken anahtarı dışarı da bırakırsanız uyarı veriyor olması lazım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Büyük ihtimalle koltukların yan tarafı veya altına düşmüştür yoksa çalışması imkansız.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Arkadaşlar bizzat denedim. Anahtar dayı oğlumun cebinde araca bindim çalıştı güzelce yol almaya başladım 2-3 km gittim ikaz veriyor çalışmaya devam ediyor, stop ettim ve çalışmadı. anahtarın yakın bir yerlerde olması yeterli çalışması için içinde olması gerek yok. . .

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar bizzat denedim. Anahtar dayı oğlumun cebinde araca bindim çalıştı güzelce yol almaya başladım 2-3 km gittim ikaz veriyor çalışmaya devam ediyor, stop ettim ve çalışmadı. anahtarın yakın bir yerlerde olması yeterli çalışması için içinde olması gerek yok. . .

Anahtar icerde olmayınca çalışmıyor bi ihtimal cam açıksa ve dayinizin oğlu cama çok yakınsa çalışa bilir
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Araç kaldırım kenarında park halinde ve adahtarda kaldırımda yaklaşık 1 m ve kapılar camlar kapalı özellikle bunu denemek icin yaptık hırsızlık olayında ne olacak diye. Yakıt bitene kadar gidebilir diye konuşulmuştu aramızda ama uzaklık kapı acilma mesafesi yeterli gibi geliyor.

Aramızda mutlaka vardır musait olan birinden denemesini rica edebilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim qashqai. Arabadan inersem ötmeye başlıyor. Ama çalışmaya devam ediyor.

Uzaktaysa anahtar. Kapatınca bidaa çalışmıyor.

Ötüyorsa anahtar uzakta demekli :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
A.Rahim Filizel

Valizin içine düşürmüşüm [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Benim qashqai. Arabadan inersem ötmeye başlıyor. Ama çalışmaya devam ediyor.

Uzaktaysa anahtar. Kapatınca bidaa çalışmıyor.

Ötüyorsa anahtar uzakta demekli :)

Abi c max ta da aynı şekilde. Çalışırken anahtar araç dışına çıkarsa sesli ve görsel uyarıyor. Stop edince de tekrar çalışmıyor anahtar araç disindaysa.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Bekir Çelik

Ben daha başka bir soru sorayım müsaadenizle:

2 tane anahtarı var aracın, biri yedek malumunuz. Yedek olanı dikkatli bakınca anladım, asıl anahtara göre daha temiz, beyaz çizgileri sararmamış.

Bu araçta My Key özelliği var mı? Yedek anahtarımda, hız kısıtlama vs özelliği var mı? Aktifleştirilebiliyor mu?

Bir de, direksiyonun yanında normal anahtar girişi var ama kapaklı. Herhalde iki anahtarı da kaybedersek ya da aracı çalıştıramazsak (anahtar pili biterse mesela) diye konulmuş. Sorması ayıp bu kontak anahtarı nerede? :) Bende öyle bir anahtar yok, aracı aldığım arkadaş da vermedi.

Haberlerde görüyorduk, yeni araçlarda torpido gözünde bir bölmede yedek anahtar oluyormuş, çoğu araç sahibinin haberi yokmuş, hırsızlar oradan alıp çalıyormuş aracı vs. O anahtar bu anahtar mı ki?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Parmağımla tuttuğum çizgili kısımlara sağlı sollu bas, kapak açılacak.[emoji3]d2dc46f863139d4dd1274b75171d7f8d.jpg86b9e0156786c29af3519b947da300de.jpg

Aracin üzerinde de anahtar girişinde kapak var.onu çıkartınca normal kontak girişi var.

Mykey yok bizim araçlarda. Dolayısıyla kısıtlama yok. Tek anahtarı kullanmış o yüzden çok yipranmistir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
On 03.07.2016 at 11:47, A.Rahim Filizel yazdı:

Valizin içine düşürmüşüm emoji3.png

Geçmiş olsun. Valiz arabanın içinde olduğu için çalışmıştır. 

Not: tapatalk imzanizi kapatmanızı rice ederim. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Bir de, direksiyonun yanında normal anahtar girişi var ama kapaklı. Herhalde iki anahtarı da kaybedersek ya da aracı çalıştıramazsak (anahtar pili biterse mesela) diye konulmuş. Sorması ayıp bu kontak anahtarı nerede? 

Anahtarın pili biterse o kapakla kapalı olan yere anahtarı yaklaştırıp marşa basarsanız araba çalışacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...