İçeriğe Yönlendir

Mondeo 98 Ghia

Ahmet Aydın

Recommended Posts

Ahmet Aydın

Sizi yeni aracımla tanıştırayım. Aracımı geçtiğimiz perşembe günü satın aldım. 250470 kmdeydi. Motor durumu iyi fakat bakıma ihtiyacı var. Çok bakımsız halde ve çok fazla eksikleri var. Yavaş yavaş tamamlamayı planlıyorum. 

Aldığım günden bir fotoğraf

OMO2N5.jpg

Aracın içi ve bagaj kısmı toz toprak içindeydi. Arka koltukta yırtık vardı. Onarımı yapıldı. Bagaj halısını ve döşemeleri plastik aksamı söküldü ve temizlendi. Pis halinden bir kaç fotoğraf ve arka koltuğun altı berbat bir haldeydi.

R3RyMY.jpg

pPV41o.jpg

WYR254.jpg

3oJ809.jpg

81omgV.jpg

Dün aracın bakımlarını tamamladık.(Km=250486)

Triger seti, devirdaim, üst kapak contası, bujileri, hava filtresi, yağ filtresi, motor yağı değişimi yapıldı. Lpg filtreleri değişti ve ayar yapıldı.

l1RBdr.jpg

Bugün sabahtan park sensörü montajı yaptım. Yıkadığım bagaj döşemelerinin montajını yaptım. Arka koltuğun altını temizledim. Aracı yıkayıp fotoğraflarını akşama atacağım.

Birde şöyle bir sorunum var. Aracı çalıştırıyorum ve kapıyı kapatıyorum. Tavan lambaları ve ayak aydınlatması yanıp sönmeye başlıyor. Bunun nedeni çözemedim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Hayirli olsun keyifli araba [emoji106]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar. kapı switchleri kilidin orada orta sutunda. onlar da sorun vardır.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

:nazar. kapı switchleri kilidin orada orta sutunda. onlar da sorun vardır.

Abi yanıp sönme rastgele değil çok düzenli flaşör gibi yapıyor. Aracın kaput içinde alarm buzzer var ama ses yok. Bide sol kapı direğinin üstünde yanıp sönen şu alarm ışıklarından var.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Tekrardan hayırlı olsun Ahmet kazasız belasız inşallah

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun yeni aracınız.

Kapı switch'leri bi kontrol edilmeli. Sanırım alarm var ve o devreye giriyor. Buzzer'ı kesmiş olabilirler.

Kaput ve bagaj switch'leri de kontrol edilmeli.

Bu arada, bu arabanın bagajı su almış zamanında. Mutlaka gözünü bagajda olsun derim.

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin  :nazar:

o araba o bahçeye sığıyor mu?

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Hayirli olsun keyifli araba [emoji106]

Çok sağolun

Hayırlı olsun.

Çok sağolun

harici alarm takılmış. orda sorun var gibi.

Tamam abi kontrol edeyim. 

Kapı switch'leri bi kontrol edilmeli. Sanırım alarm var ve o devreye giriyor. Buzzer'ı kesmiş olabilirler.

Bu arada, bu arabanın bagajı su almış zamanında. Mutlaka gözünü bagajda olsun derim.

Çok sağol Sani abi. Kapı switch'leri kontrol edeceğim. Kaput switchi nerede bilmiyorum.Arabanın bagajı önceden su almış hatta özellikle bugün kontrol ettim. Bagajın sol kısmındaki havalandırma yerinden su alıyor. Çünkü orada olması gereken kapak yok. Komple orayı kapatsam sorun olur mu? Sağ taraftaki olması gerektiği gibi.

Tekrardan hayırlı olsun Ahmet kazasız belasız inşallah

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok sağol kardeşim

Hayırlı olsun aynı zamanda kolay gelsin :)

Çok sağolun araçla uğraşmayı seviyorum. Çok eğlenceli ve yorucu :)

Hayırlı olsun.

Sağolun

hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin  :nazar:

o araba o bahçeye sığıyor mu?

Çok sağolun. Amin inşallah.

Garaja sığıyor hatta 80 cm kadar bir boşluk da kalıyor. :D  :D  

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Sani bey sizin bu dikkatli gözünüz ve reno tecrübenizden istifade etmek isterim senic 2 dusunuyorum
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok sağolun

Çok sağolun

Tamam abi kontrol edeyim. 

Çok sağol Sani abi. Kapı switch'leri kontrol edeceğim. Kaput switchi nerede bilmiyorum.Arabanın bagajı önceden su almış hatta özellikle bugün kontrol ettim. Bagajın sol kısmındaki havalandırma yerinden su alıyor. Çünkü orada olması gereken kapak yok. Komple orayı kapatsam sorun olur mu? Sağ taraftaki olması gerektiği gibi.

Çok sağol kardeşim

Çok sağolun araçla uğraşmayı seviyorum. Çok eğlenceli ve yorucu :)

Sağolun

Çok sağolun. Amin inşallah.

Garaja sığıyor hatta 80 cm kadar bir boşluk da kalıyor. :D  :D  

Orayı kapatırsanız araçta buğu oluşabilir, kapılar kapanırken basınçtan dolayı kulaklar uğuldayabilir. Gerekli parça alındıktan sonra üstüne bez kesip kapatacaksınız.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/283425-focus-2-sedan-bagaj-su-alma-sorununa-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/260731-focus2-bagaj-su-al%C4%B1yor/

Sani bey sizin bu dikkatli gözünüz ve reno tecrübenizden istifade etmek isterim senic 2 dusunuyorum

Araç danışmaya ilgili aracın linklerini atarsanız beraber inceleriz tabii ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kazasız belasız güle güle kullanın. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayirli olsun, guzel temizlik olmus. Farlari acip icten bir temizlik yapilsa gayet guzel olur.

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun araciniz. Ozellikle bagaj yan halilarini ne ile yikadiniz? Ben tazikki su ile yikamayi dusunuyorum ama sekli bozulur diye korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Hayirli olsun, guzel temizlik olmus. Farlari acip icten bir temizlik yapilsa gayet guzel olur.

Çok saolun. En kısa zamansa farların temizligini yapmayi planliyorum. Dun kusadasi tarafinda sizin eski araciniza rastladim.MJbq6g.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Hayırlı olsun, güle güle kullanın..

:nazar:

hayırlı uğurlu olsun

Kazasız belasız güle güle kullanın. Hayırlı olsun.

İyi dilekleriniz icin cok sagolun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...