İçeriğe Yönlendir

Mondeo 98 Ghia

Ahmet Aydın

Recommended Posts

Ahmet Aydın

Km:262495

Aracımın lpg sistemi 10 senelikti. Araçta tekleme, yolda giderken gazdan benzine geçme gibi sorunlar vardı. En son araç lpg ile gitmez olmuştu.Enjektör ve regülatörün değişmesi gerektiğini sölediler. Dolum ağzıda gaz kaçırıyordu. Tankın süresi de dolmuştu. Dedik olmuşken tam olsun. Komple yeni lpg kiti taktırdık. Bakır borularına kadar herşey yenisiyle değiştirildi. 

29zLVv.jpg

Lpg yenilendi dedik gezelim. Gideceğim yere vardım. Dönüşte aracın sol altında su olduğunu fark ettim. Kaputu açtım baktım. Radyatör üst hortum termostat gövdesine takıldığı yerden kelepçe kesmiş daha önceden de hortumu kesip takmışlar bende yenisini aldım. Aradan onuda çıkarmış olduk.

ZEovPA.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Bitti mi tabiki bitmedi. Aracımdan çiğ benzin kokusu geliyordu. Obd cihazından baktığımda araç oksijen sensörü arızası veriyordu. Oksijen sensörünü söktüm.1 saat kadar tuz ruhunda beklettim. Araca taktım ve denedim. Kokudanda arıza kodundan da eser kalmadı.:):):)

kWd2jr.jpg

Temizlenmiş hali:

N10y5Y.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
On 12.08.2017 at 16:13, İsmail Avcı yazdı:

Yeni araciniz hayirli olsunemoji1.png

Çok saol abi yeni araç gibi oldu haklısın :D

On 12.08.2017 at 16:15, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Güle güle kullan Ahmetim. emoji4.png

Abim benim kafanı çok şisirdim ama çok şükür sıkıntıları astık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Oksijen sensoru temizligi ise yaramis genelde ise yarayana denk gelmedim gecmis olsun :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
7 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Oksijen sensoru temizligi ise yaramis genelde ise yarayana denk gelmedim gecmis olsun :)

1.5 lira tuzruhu denesem ne kaybederim dedim. Ve çalıştı. Çalıştığını görünce ben:hohoho:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ahmet Aydın

Km: 268250

Aracımızın pabuçlarını değiştirdik. Artık yere daha sağlam basıyoruz. 4 adet 2018 14 ncü hafta üretilmiş Lassa  lastik aldık. Satıcılar 195 65 15 lastikler daha uygun bundan takalım demesine rağmen dinlemedim. Orijinal ebatı olan 195/60/15 aldık. Fren mesafesi ve yol tutuşu eski lastiklerden sonra mükemmel oldu diyebilirim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 12.08.2017 at 15:28, Ahmet Aydın yazdı:

Bitti mi tabiki bitmedi. Aracımdan çiğ benzin kokusu geliyordu. Obd cihazından baktığımda araç oksijen sensörü arızası veriyordu. Oksijen sensörünü söktüm.1 saat kadar tuz ruhunda beklettim. Araca taktım ve denedim. Kokudanda arıza kodundan da eser kalmadı.:):):)

kWd2jr.jpg

Temizlenmiş hali:

N10y5Y.jpg

:bravo:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Abdurrahman Can
On 03.03.2017 at 23:36, Ahmet Aydın yazdı:

Teyibe yaptığım mp3 çalar montajı ve led renk değişimi 

Lyp5X0.jpg

Ahmet Bey merhaba yaptığınız aux ile ilgili bilgi alabilir miyim forumlardan öğrendikleriyle böyle bişey yaptım kaset moduna geçme işini de yaptım fakat aux tan ses alamıyorum yardımcı olursanız sevinirm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...