İçeriğe Yönlendir

Anka Iç-Dış Bakım

Mithat Tuğrul

Recommended Posts

Mithat Tuğrul

6nGbo9.jpg

WYRaNQ.jpg

3oJMmp.jpg

R3RNWn.jpg

pPVkdn.jpg

kvRpq9.jpg

YbRpYE.jpg

81o5VW.jpg

y491BN.jpg

nrook1.jpg

PMzz5v.jpg

goRRkL.jpg

9LllV9.jpg

qBnn43.jpg

MJ4466.jpg

v477mO.jpg

L3002J.jpg

bbRR2V.jpg

dbEE2L.jpg

Acemisini detay temizliği konusunu okuyup bir kaç öneri aldıktan sonra siparişlerimi verdim ve temizliğe başladım. O konudan notlar çıkardım ve temizliğe başladım.

ilk önce sıvı bulaşık deterjanıyla aracı yıkadım. Sonra İPA ve kil uyguladım. Sonra tekrar aracı  yıkadım ve kuruladım.

Autoglym SRP uyguladım. Sonra üzerine Sonax Brilliant uyguladım. Yaklaşık 3 saat sürdü dün akşam.

Bugün bir bakayım dedim camdaki olayı gördüm. Baştan srp kalıntısı gibi geldi sonrada kireç. Baya huzursuz etti beni yarın uzun yola çıkacağım için. Onuda önce kil uygulayıp, arkasından sıcak su ve sirkeyle halletim.

Aracın içini, plastik ve deri aksamları atas plak 2 ile sildim.

Dışındaki plastik aksamlara ve lastiklere sarp protectant uyguladım.

Far, arka stoplar ve kedi gözlerine meguiars plast x uyguladım.

Jantları temizlemek için arexons wheel clean uyguladım.

1-2 hafta önce, aracın içini arexons fulcron double ile sildim. 

Tek memnun olmadığım olay, arexons wheel clean. Jantlardaki siyah noktalar hala duruyor. Fırçaladım vs ama çıkmadı. Bununla ilgili tavsiye alabilirim :)  

Yanlış veya eksik yerler varsa affola :)

Yardım eden herkese teşekkürler..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Uçuşa hazır maşallah :nazar:  Eline sağlık abi tertemiz olmuş.

Teşekkürler Semih kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul
(düzenlendi)

Teşekkürler buğra :)

Dış temizlik 3 saat sürdü. İçinin temizlenmesi ve plastik aksamların parlatılmasıda 2-2,5 saat. Bide ön ve arka cam için tekrar uğraştım oda yarım saat sürmüştür. Koltukların temizlenmesini önceden yapmıştım oda 2 saat civarı. Toplamda 8 saat :)

tarihinde Mithat Tuğrul tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Elinize saglik, guzel bir mesai harcamissiniz. Gule gule kirleti .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Teşekkürler buğra :)

Dış temizlik 3 saat sürdü. İçinin temizlenmesi ve plastik aksamların parlatılmasıda 2-2,5 saat. Bide ön ve arka cam için tekrar uğraştım oda yarım saat sürmüştür. Koltukların temizlenmesini önceden yapmıştım oda 2 saat civarı. Toplamda 8 saat :)

Dışı için bile çok iyi zaman (bence). Tebrikler iyi çalışma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Elinize sağlık yorucu bir iş fakat kendi yapmanın da tadı bir başka oluyor[emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Emeğinize sağlık zaten sıfır gibiymiş iyice fabrika çıkışa dönmüş yalnız ford club kokusundan bende istiyorum nerden temin ettiyseniz bizimlede paylaşırsanız sevinirim  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.. Ford club kokusunu ford club yeleklerinin cebinde hediye olarak geldi. (Çağlar Bayur abimiz yolladı. Ona bir sorabilirisiniz.)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...