İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - İlk Kalkışta Itekleme

Fatih Durak

Recommended Posts

Fatih Durak
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba. Araç 2012 trend lpgli. Benim sıkıntı araç uzun süre bekleyip ilk çalıştığında yaklaşık 50m-100m gibi mesafede isteksizlik.itekleme yani nasıl deyim gaza basıyon ama sanki arkadan biri çekiyormuş gibi oluyor.sonra birden sıkıntı ortadan kalkıyor ileri fırlıyo gidiyor.kısa süreli çalıştırmada olmuyo. Gece bırakıp sabah çalıştığında yada en az 3-5 saat bekledikten sonra oluyor. Yardımcı olacaklar için teşekkürler

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kurum temziliği yaptırın sonra da 1 tam depo devamlı benzinde kullanın

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Arkadaşlar merhaba. Araç 2012 trend lpgli. Benim sıkıntı araç uzun süre bekleyip ilk çalıştığında yaklaşık 50m-100m gibi mesafede isteksizlik.itekleme yani nasıl deyim gaza basıyon ama sanki arkadan biri çekiyormuş gibi oluyor.sonra birden sıkıntı ortadan kalkıyor ileri fırlıyo gidiyor.kısa süreli çalıştırmada olmuyo. Gece bırakıp sabah çalıştığında yada en az 3-5 saat bekledikten sonra oluyor. Yardımcı olacaklar için teşekkürler

ateşleme sistemine bastırmanızda fayda var. Buji kablolarına baktırın. Bana kesinlikle oradan gibi geliyor çünkü benimde başımdan geçti
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Fatih Koçak
On 06.07.2016 at 09:35, Fatih Durak yazdı:

Aracın yeni sahibi olarak bahsedilen sorunu 3 ay yaşadım.

araç uzun zaman bekleyince ilk çalıştırmada gaz yemiyor ve tekliyordu. biraz yol aldıktan sonra geciyor.

dün arabayı çalıştıramadım. lastik basınç sistemi arızalı servis gerekli uyarısı verdi.

10dk. ugrastan sonra çalıştırdım. servis iki sorunda aküden kaynaklı dedi.

2012 model aracın orjinal aküsü üzerindeydi ve 52 amperdi. onun yerine varta marka 80 amperlik akü takıldı. her iki sorun çözüldü.

bilginize

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Alp Kaya

slm yeni üyeyim aynı sorun benimde başıma geldi.aracın 4 nolu silindir sibobu yanmış.sibop değişimi ile sorun çözüldü.anlamanın tek yolu aracı ilk marşta lpgde çalıştırıp tekleme olup olmadığını denemek.tekleme vardı sonrasında bujileri söktürüp silindir kompresyonlarını ölçtürdüm.4 nolu silindir  sıfıra yakın çıktı.sonuç sibop değişimi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 08.02.2018 at 22:28, Alp Kaya yazdı:

tekleme vardı sonrasında bujileri söktürüp silindir kompresyonlarını ölçtürdüm.4 nolu silindir  sıfıra yakın çıktı.sonuç sibop değişimi.

En garanti tespit yöntemi bu.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...