İçeriğe Yönlendir

Apaçi Arabası Damgası Yüzünden Vazgeçtikleriniz

Sergen Yigit Topaloglu

Recommended Posts

Sergen Yigit Topaloglu

Değerli forum üyeleri hepinize huzurlu akşamlar dilerim.
Bir kaç gün önce yeni bir araç alacağımı diğer konu başlıklarında belirtmiştim. Bu bölüme açtığım başlıktan da ne demek istediğimi az çok tahmin ediyorsunuzdur zaten.
Gelelim konumuza;
Hemen hemen bütün forum sitelerini, sosyal medya platformlarını kullandım araştırma yapmak için. Mekanik ya da fonksiyonel araştırmaların dışında kullanıcı yorumlarını merak ettiğim için araştırdım. 
Aklımda ilk başlarda vw-scirocco , seat-leon, focus-hb, audi tt vardı. İlk sıraya tt'yi koymuştum fakat kullananların ya da kullanımına şahit olanların yorumlarını okumasaydım keşke. Özellikle Scirocco yerlerde. Öyle bir tutum sergilenmiş ki, genel olarak herkesin vardığı tek kanı ; Apaçi arabasıdır, kullanıcısı da barzodur vs vs. 
E biz şimdi nasıl yaklaşacağız böyle arabalara.?
Nişanlımın ve annemin bir scirocco kullanmasına gönlüm nasıl el verecek.? Ya da seat-leon kullanmasına.?
Bu genellemeler sizce neye dayanarak yapılıyor.? Ne kadar doğruluk payı var.? Aramızda gerçekten de bu saydığım araçların kullanıcılarının apaçi, barzo vs. diye damgalanmasının doğru olduğunu düşünen var mı.? 
Eminim çok farklı cevaplar alacağım. Hepinize şimdiden teşekkür ederim. 
Tekrar hayırlı ve huzurlu akşamlar. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Tofaşlara da aynı gözle bakılıyor. Bence aracın markasına göre genelleme yapılmamalı maddi durumdan şahine binen de var. Bence kimseyi dinlemeyin. Mis gibi s2000'i de zengin apaçisi arabası yaptılar. Çekemeyen insanların konuştuğu laflar bunlar :) Ama şuda bir gerçek trafik magandaları genelde bu marka modeller ile terör estirdikleri için böyle olmasını biraz normal karşılıyorum ben ülkemizde :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Ben de bir zamanlar Tigra'ları çok beğeniyordum, ah şu milletimizin etiketleri :)

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Bu tip genellemelere takılmayın, cam filmi ve yüksek sesten uzak durursanız bu genellemenin dışında bir sürücü olduğunuz rahatlıkla anlaşılır. 

Ayrıca bakmanızı isterim;

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

İşyerinde komşuda ki scirocco,mahallede ki leon hımmm,düşününce hak verdim.Genelleme iyi bir şey olmasa da,doğruluk payı var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şahin Doğan'cıların sonraki basamağı scirocco maalesef. Cıstak cıstak müziği ve "abartı" egzozları ile bir fark göremiyorum. Zaten kazasız olanını bulabilmek hazine gibi...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Fiyatları erişilebilir, işletme maliyeti nispeten az görsel güzelliği olan araçların kaderi bu yazık ki...

3-4 şahin parasından başlıyor baz donanım Scirocco.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bu tip genellemelere takılmayın, cam filmi ve yüksek sesten uzak durursanız bu genellemenin dışında bir sürücü olduğunuz rahatlıkla anlaşılır. 

Ayrıca bakmanızı isterim;

Cam filmi bence apaçilik değil :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Şahin Doğan'cıların sonraki basamağı scirocco maalesef. Cıstak cıstak müziği ve "abartı" egzozları ile bir fark göremiyorum. Zaten kazasız olanını bulabilmek hazine gibi...

Arada civic ve eski kasa bmw leri de unutmayalım [emoji6]

Sade olursa bayanlar da dahil kullanmakta sorun yok bence. Apaçi olanlar kendilerini kolayca belli ediyor marka model farketmeden.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Genelde kimlerin tercih ettiğine göre genelleme yapılıyor... 

Ben bir tigra almam.. Yada megane coupe almam.. Alana da karşı çıkarım.. 

Gibi.. 

Şahin olayı biraz farklı.. Şahin piyasada çok fazla. Ancak genelde büyük şehirlerde yanlama aracı.. Ancak küçük şehirlerde çoğunluğu ulaşım aracı.. 

Şahine bakın.. helezonlar kesik ve araç zıplayarak ilerliyorsa uzaklaşın... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Maraş'ta gördüğüm nerdeyse tüm scirocco apachi. Doğan Şahin'den inen para varsa scirocco alıyor. İçinden inenleri görünce zaten [emoji23]

Genelleme kesinlikle yanlış ama maalesef bu doğru.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Leona hele hele FR a apaçi arabası diyen halt yemiş

rocco neysede leon hakkındaki söylenenlere bende katılmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Scirocco ve önceki kasa leon için evet apaçi aracı izlenimine ben de sahibim. Scirocco yerine new beetle düşünülebilir. 1.4 tsi 160 hp yavru porsche denebilir, özellikle arka spoiler ile. :tongue:

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim gözümde stock tabir edilen hiç bir araba apaçi arabası değildir. Her ne olursa olsun, bu ülkede gençler de arabaya binecek bir şekilde. Çoğunun tek kapılı ve performanslı arabaları tercih etmesi doğaldır. Fakat bir arabayı apaçi yapan markası vs değil, üzerine yapıştırdığı çince yazılar, saçma sapan eksozlar, yaylar, aşırı kalın cam filmleri, çakma zenonlar sisler.. Yani başkalarını rahatsız ettikleri enstrümanlardır. Ben bu eklentileri Bentley'de görsem benim için apaçi odur. Araba alacağım zaman da apaçi damgası görecek diye hiç vazgeçmem.. Vesile ile benim arabamda da apaçi işi bir şeyler varsa, ben de aşırıya kaçtıysam lütfen beni uyarın bu konuda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Laf ettirmem abi özellikle FR a :) malum az kaldı 

apaçi

sef.jpg

siyu

siyu.png

komançi

johnny-depp-artik-bir-komanci-3645968_63

seninki hangi stayla  :D:selo:

önceki kasa Leon :)

ben apaçiyim diye araba kendisi bağırıyor.

sef.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Leon da o tip yakıştırma ben duymadım. buralarda a 3.16 lar günlük kiralıktır mesela

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...